OqPoWah.com

Najhitrejši penta-trik v zgodovini nogometa

Veliko ljudi, ki niso zelo izobraženi v nogometu, mislim, penta-trick - to je redka in čudovita. Da, dejansko ga ni mogoče izdati mnogim. Vendar pa zgodovina pozna dovolj primerov, ko so igralci dosegli pet svetlih golov v mrežo nasprotnika. No, najpogosteje je treba povedati.

Najbolj "sveže" zapise

Nazadnje, 23. septembra 2015, je bil igralec Münchna "Bavaria" Robert Lewandowski v drugi polovici leta zamenjan. Nemški klub je takrat izgubil 1: 0 nasprotniku, "Wolfsburgu". Vendar pa je Lewandowski izšel in v manj kot desetih minutah dosegel pet golov na vratih nasprotnikov. Bilo je neverjetno tekmo, ki so ga igralci že dolgo spominjali na navijače.

penta trik

Dobesedno dva tedna kasneje je postal "poljski strojničar", kot je bil vzdevek Robert, ponovil Sergio Aguero, igralec Manchester Cityja. 3. oktobra je na FC "Newcastle" dosegel pet golov. Prav tako je bil impaktiven penta-trik. Ni znano, kaj je vplivalo na takšno "dejavnost" igralcev. Sreča, koncentracija, koncentracija, želja, motivacija, absentminded tekmeci - možnosti so mase in morda vse skupaj. Ampak ena stvar je mogoče z gotovostjo navesti - pet golov, ki jih je dosegel en igralec, niso redkost. In to je razvidno iz primerov.

Najsvetlejši zapisi

Torej, najhitrejši penta-trik v nogometu pripada Robert Lewandowski. Kaj pa drugi dosežki? Veliko jih je. Bas Dost iz FC Heerenveena je zasnoval, čeprav ne najhitrejši penta-trik, vendar, vsaj, spektakularen. 5: 0 - in "Excelsior" poraz.

Jermain Defoe od "Tottenham Hotspur" - avtorja prvega penta trika v novem tisočletju in v kombinaciji tretjega takšnega dosežka v celotni zgodovini Premier League. Bilo je leta 2009 v tekmi proti FC Wigan.

Dimitar Berbatov je v letu 2010 proti "Blackburn Roversu" oblikoval lep penta-trik, začenši z drugo minuto tekme in končal s sedemdesetim letom. Tako je postal najboljši strelec sezone.

najhitrejši penta trik

Miroslav Klose, igralec "Lazia", ​​je v 39 minutah dosegel pet lepih golov "Bologna". To je prvi tak dogodek v zadnjih 27 letih, kot tudi tretji penta-trik v zgodovini Serie A.

Carlos Eduardo, igralec "Nice", dosegel ekipo "Gingam" 5 dobrih golov - od 12 minut do šeste četrtine. In končno, Luis Adriano, igral v "Miner" proti šibki in nepretenciozni BATE, petkrat udaril vrata beloruskih tekmecev.

Podvigi treh slavnih

In na koncu je vredno povedati o dosežkih treh igralcev, ki se štejejo za najbolj priljubljene in znane. Prvi je Cristiano Ronaldo. Na vratih FC Espanyola je uresničil pet golov, eden od njih pa je bil dosežen s kazenskim mestom. Treba je omeniti, da je to drugi takšen trik Ronaldo. V istem letu, malo prej, je že izdal penta-trik "Granada". Ampak "Espanyol" - nasprotnik je težje.

Naslednji je Ramadel Falcao, ki je v mrežo "Deportivo" dosegel 5 golov v 43 minutah. 2012 je čas, ko je igralec zgrozil celotno nogometno Evropo.

najhitrejši penta trik v nogometu

In, seveda, Leo Messi in njegovih petih golov, doseženih v cilju Bayerja v Ligi prvakov - najprestižnejšem klubskem turnirju. Nogometaš je zelo elegantno "podpisan" večkrat zapored na vratih nasprotnikov. In bilo je vznemirljivo.

No, lahko uganiti, kaj je pred nami veliko neverjetno penta-trick, saj je nogomet - igra, ki nenehno preseneča. Ostanki ostanejo le slediti!