OqPoWah.com

Alexey Shved - obetaven igralec "Philadelphia Sixers"

Alexei Shved je ruski košarkar, ki igra v NBA za ekipo Philadelphia Sixers. Se šteje za najbolj progresiven udeleženec ruskega prvenstva 2010/2011. Nosil je bronasto medaljo evropskega prvenstva 2011 in olimpijskih iger 2012. Ta članek bo opisal njegovo kratko biografijo.

Otroštvo

Alexey Shved (fotografija spodaj) je bil rojen leta 1988 v Belgorodju. Fant je začel igrati košarko v šolskih letih. Njegov prvi trener je bil njegov oče.

Zgodnja kariera

"Burevestnik" - to je ime ekipe, za katero je začel igrati Aleksej Šved. Kosarkar je preživel samo eno sezono. Nato so bile ekipe "Conti", "Khimki" in "CSKA". Do konca sezone 2009-2010 je bil mladenič najet v Moskvi "Dynamo".

alexey swede

NBA

Leta 2010 je Alex Shved sodeloval pri osnutku. Košarkar pa ni bil izbran v prvem ali drugem krogu.

Sredi leta 2012 je Associated Press poročal, da se športnik umakne iz CSKA Moskva in tri leta zapiše pogodbo s BC "Minnesota Timberwolves". Dogovor je znašal okoli 10 milijonov dolarjev. Nekaj ​​dni kasneje se je uradno preselil v ta klub.

V sezoni 2012/2013 je večina vodilnih igralcev Timberwolvesa poškodovana, zato je Alex Shved preživel več kot 20 minut na tekmo na igrišču. Kmalu je postal ključni igralec. Že v sedmem tekmovanju je tekmovalec pol ure dosegel 16 točk, prav tako pa 3 prestrezanja, 4 skokov in 5 asistenc. V devetem teku je postavil nov osebni rekord - 22 točk v 33 minutah. Alexei je postal četrti ruski v NBA, ki je pridobil vsaj 20 točk za igro.

Dvakrat dvakrat

Konec leta 2012 je za junaka tega članka označil pomemben dogodek. Aleksej Šved je v svoji karieri naredil svojo prvo dvojno dvojico (12 asistenc, 12 točk). To se je zgodilo v tekmi proti vodilni ekipi v prvenstveni ekipi "Oklahoma". Leta 2013 je Swede v povprečju dosegel 5 asistenc in dosegel nekje v 11 točkah v 28 minutah igre. Uspešnost Alexeija je padla v povezavi z vrnitvijo glavnega strelca Rubiaja, ki se je vrnil pred poškodbo.

alexey swede fotografija

Konec sezone 2012/2013

Kot rezultat, je Šved sezono končal z naslednjimi kazalniki: za 23,5 minut igre je opravil 3,7 prenosa in dosegel 8,6 točke. Čeprav skupni odstotek zadetka ni bil zelo visok - 37,2%. Športnik je za sezono naredil dvojno dvojno dvojico. Na zahodni konferenci je "Minnesota" zasedla le 12. mesto (51 izgub in 31 zmag), kar ji je preprečilo vstop v playoff. Čeprav je v januarju ekipa imela več zmage kot izgube (16-15). Poslabšanje igre je bilo posledica poškodb Andreja Kirilenka in Kevina Loveja, pa tudi nestabilne predstave Rubija.

Ujemi vse zvezde

V začetku leta 2013 je Swede sodeloval v igri naraščajočih košarkarjev. To je potekalo v okviru "Match of the Stars". Tekmovalec je preživel približno 18 minut na igrišču, uspel je narediti 4 transferja in dosegel 12 točk. Team Swedes je dosegel rezultat 163: 135. Prej se je v takih NBA tekmah udeležil le Kirilenko.

alexey Swede košarkar

"Philadelphia Sixers"

V offseasonu je Alexei Shved kot rezultat trinajstega posla trgoval z "Minnesota" v "Philadelphia Sixers". Junak tega članka je šel skupaj z Luke Mbo. In v nasprotni smeri se je vodstvo odločilo, da pošlje napadalca Tadeusa Young. In iz "Clevelanda" v "Minnesoti" je šel naprej Anthony Bennett in Andrew Wiggins.

Treba je omeniti, da bodo Alexeyovi hitrostni zmogljivosti zagotovo zahtevali novo ekipo. Z ustrezno vztrajnostjo lahko celo prevzame mesto, če ne glavno, nato pa prvi rezervni igralec. In to že zagotavlja 20 minut časa na igrišču. Poleg tega ima Swede dobre izkušnje in delo na hroščih. In okoliščine v "Philadelphia" so se razvile tako, da je naš športnik preprosto dolžan dati 100%. Pod temi okoliščinami gre za proces prestrukturiranja skupin in pogodbenih obveznosti. V tem trenutku Alexey še vedno igra za "Philadelphia", ki kaže dobre rezultate od tekme do tekme.