OqPoWah.com

Nogometni klub `Stuttgart`: zgodovina

Nogometni klub "Stuttgart" - ekipa iz Nemčije, ki ima sedež v homonimnem mestu. Datum ustanovitve je 9. september 1893.

Zgodovina ekipe

Nogometni klub "Stuttgart" ima dolgo in zanimivo zgodovino. Na začetku je bila nemška ekipa vključena v drug šport, in sicer na rugby. Začetek nogometne zgodovine se začne šele po dvajsetih letih. Nogometni klub "Stuttgart" je danes zbral okrog sebe več kot štirideset tisoč članov. Nemška ekipa pa se lahko pohvali ne samo s številnimi člani, temveč tudi z maso dosežkov in naslovov. Poleg tega je "Stuttgart" znan po svojih oboževalnih navijačih, ki ga podpirajo tudi v najtežjih trenutkih obstoja.

nogometni klub Stuttgart

Prva polovica dvajsetega stoletja

Nogometni klub "Stuttgart" v prvih letih svojega življenja ni mogel pohvaliti velikih dosežkov. Ekipa je bila mirno nameščena sredi mize in le občasno se povzpela. Vendar pa šibek "Stuttgart" ni bilo mogoče poimenovati. "Stuttgart" - nogometni klub, ki bi se lahko boril celo za grandees in za to se je štelo za zelo močnega srednjega kmeta.

Dvigni ekipo

Pomemben razvoj ekipe se začne šele v petdesetih letih prejšnjega stoletja. V tem obdobju so prve hude trofeje začele padati v zakladnico kluba. Ustvarjalca uspeha se lahko imenuje novokrivljeni trener Robert Shlins. Novi mentor je preživel osem let na delovnem mestu. Mimogrede, trener je bil znan tudi, ker ni imel roke. Izgubil je v prometni nesreči. Vodja nemške ekipe je Schlins pomagal osvojiti štiri naslove. Za ljubitelje "Stuttgarta" je bil tokrat eden najboljših v zgodovini. V tem času je v zakladnici ekipe dobil dva naslova prvaka Nemčije in dva pokala v državi. "Stuttgart" - nogometni klub, katerega sestava je precej vidna v državnem prvenstvu. Vendar pa v reprezentanci Nemčije iz "Stuttgarta" v tem obdobju ni udaril nobenega nogometaša. To je mogoče pojasniti z dejstvom, da čeprav so igralci sijali v ekipi, je bilo nemogoče izločiti zvezde.

stuttgart nogometni klub

Druga polovica dvajsetega stoletja

Najsvetlejši nogomet v drugi polovici prejšnjega stoletja je začel prikazovati nemško "Stuttgart". Nogometni klub je dopolnil veliko znanih igralcev, kar je znatno okrepilo ekipo. Mentor v 80. letih je bil Hans-Jürgen Zundermann ki dobro upravlja klub iz Nemčije, toda ves čas je pobral nekaj malega za vložitev tim prvaka. Dvakrat, "Stuttgart" se je ustavil le en korak stran od naslova, eden pa tretji. Vendar pa se je leta 1982 ekipa končala na devetem mestu, kar je pripeljalo do odprave trenerja.

Helmut Bentaus je postal novi mentor. V prvi sezoni svojega treninga je trener vrnil klub statusu upečatljive ekipe in osvojil bronaste medalje nemškega prvenstva. "Stuttgart" - nogometni klub, katerega fotografija leta 1983 je bila v vsakem časopisu. To je bila sezona, ki je ekipi prinesla tretje prvenstvo v svoji zgodovini.

Ni slabo nemški klub se je na mednarodnih turnirjih predstavil. Leta 1989 je "Stuttgart" dosegel finale Kupa UEFA, ki je navdušil svoje navijače. Vendar pa je naslov, ki ga je preprečil italijanski "Napoli". Po dveh srečanjih je ekipa iz Italije postala zmagovalec s skupnim rezultatom 5: 4. Vendar pa je treba omeniti, da je takrat legendarna Maradona sijala Italijani.

sestava nogometnega kluba stuttgarta

1990-ih

Christophe Down v 92. letu je prišel na mesto glavnega mentorja "Stuttgarta". Prvo sezono svojega bivanja je okrasil naslov prvaka Nemčije, ki je postal četrti za ekipo.

Poznan Joachim Loew v 96. letu je prejel ponudbo za vodenje nemškega kluba. V tem trenutku je bil mlad, a obetaven specialist. Pred klicem na mesto glavnega trenerja je bil v "Stuttgartu" namestniku. Mnogi vedo, da je kasneje Joachim postal dobro znani mentor nemške reprezentance in jo pripeljal do številnih trofej. Vendar pa v "Stuttgartu" ni bil zelo uspešen. Kot glavni strokovnjak ekipe je preživel dve leti. V tem času je z klubom vzel Nemški pokal in na državnem prvenstvu dve letni sezoni, "Stuttgart" se je uvrstil na četrto mesto. Tudi Joachim Loew je vodil ekipo na finale pokala zmagovalcev pokala, vendar je izgubil v londonskem Chelseju z minimalnim rezultatom 1: 0.

Danes

Nov čas za nemško ekipo je prišel, ko je na mesto trenerja prišel pomemben specialist Felix Magatha. Mentor je posebno pozornost namenil mladim igralcem, ki so bili predvsem učenci "Stuttgarta". Moram reči, da je ta pristop deloval. Mladi so pogledali na najbolj izkušenega kapetana kluba in zelo hitro napredovali. Na svežem tekmovanju so uspeli doseči srebrne medalje na nemškem prvenstvu v sezoni 2003.

stuttgart nogometni klub foto

V istem obdobju je bila ekipa zelo dobro znana igralka. Najpomembnejši: Philippe Lam, Kevin Kuranyi, Alexander Hleb. Po tem, ko je trener zapustil mesto "Stuttgart", se je vodstvo odločilo, da se bo še naprej osredotočalo na mlade igralce.

Leta 2007 je pod vodstvom Armin Fe "Stuttgart" osvojil prvo mesto na prvenstvu Nemčije in tako že petič v svoji zgodovini zmagal na tem naslovu.

Do sedaj klub ni v najboljšem položaju. Ekipa poskuša preživeti v spodnjih delih prvaka Nemčije. O vhodu na mednarodne tekmovanja kluba lahko samo sanja. Vendar pa navijači verjamejo, da bo Stuttgart ponovno pokazal svojo najboljšo igro.