OqPoWah.com

Olga Govortsova: biografija in teniška kariera

Prva omemba tenisa je bila ugotovljena v 11. stoletju. e., čeprav je bil takrat še vedno podoben sodobnemu velikemu tenisu. Nato tenis ni imel sodobnih lastnosti: žoga, mrežo, lopar. Ampak kot vsak šport, je v procesu evolucije pridobil vse, kar je danes v njem. Tenis je pridobil svojo priljubljenost in prodrl v vse kraje sveta. Leta 1896 pa je bil na poletnih olimpijskih igrah ta šport vključen v program tekmovanj. Danes je to eden od razvitih športov na svetu, v katerem so nedvomno tudi junaki. Na primer, Monica Seles, Maria Sharapova, Steffi Graf - športniki, ki so že sami poimenovali, in so znani po vsem svetu. Toda mladi niso daleč za starejšimi tovariši: Gavrilova Darya, Olga Govortsova in Belinda Bencic. Danes bo več podrobnosti o beloruski atletiki Olga Govortsova.

olga govortsova

Otroštvo

23. avgusta 1988 se je v Pinsku (ZSSR, zdaj Belorusiji) družine Govortsov zgodilo veselo dogajanje: rodila se je Olga hči. Za starše Olge, Tatyane in Andrey je edina hčerka v družini, vendar imajo tudi dva sinova - Ilya in Alexander. Starši so poskrbeli za dekle in v šestih letih so se odločili, da jo pripeljejo v šport. Njihova izbira je padla na tenis - tako da so, ne da bi vedeli, določili usodo svoje hčerke.

Mladi

Že pri starosti 14 let je Olga začela igrati na profesionalnih turnirjih. Prvi je bil mednarodni ITF turnir. Po tem, ko je sodelovala na tem tekmovanju istega leta, je Olga Govortsova osvojila Orange Bowl. Potem je sledila prva zmaga na turnirju ITF v dvojicah, ki je potekala v Ramatu HaSharon (Izrael). Olga Govortsova je bila seznanjena z Victoria Azarenko. Na istem turnirju Olga vstopa v zaključno fazo singla. Naslednje leto je na Wimbledonu zmagal Azarenka-Govortsov.

govortsov olga

Kariera za odrasle

Do leta 2007 je ime sveta začelo pridobivati ​​priljubljenost v teniškem svetu, kot je Olga Govortsova. Tenis za dekle je nato postal vodilo v življenju, beloruski športnik, ki je v svoji mladosti osvojil več velikih turnirjev, se je odločil nadaljevati svojo kariero v odraslih tenisih.

Leta 2007 je Olga, zahvaljujoč enkratni zmagi na turnirju ITF, uvrstila med najboljših 50 najboljših teniških igralcev v eni kategoriji.

govortsova olga tenis

Leta 2008 je Olga dosegla turnir WTA. Polifinal je pripeljal Govortsov z 18. loparjem svetovnega izraelskega šaharskega kolega. Belorusija se je spopadala z izraelci in dosegla končno, toda Olga je bila razočarana. Zmaga je odvzela Lindsay Davenport. Nekaj ​​tednov kasneje je Olga Govortsova sodelovala na WTA dvojni turnirju, ki je potekala v Charlestonu. Par pa je bila romunska športnica Edina Gallovitz. V 1/4 sta Olga in Edina porazila par Kveto Peschke - Rennes Stubbs in dosegla polfinale. Polfinale dvojčka Govortsov-Gallovitz s parom Kara Black-Lizel Huber je prinesel polfinale. V tej tekmi je bila sreča na strani belorusko-romunske ekipe. V finalu sta Olga Govortsova in njen partner izgubila Katarino Srebotnik in Ai Sugiyama.

Štiri tedne kasneje je Olga Govortsova imela dvojni turnir WTA. Družba beloruska je bila ameriška Gil Krebs. Par je dosegel finale in zmagal.

Za olimpijske igre v Pekingu je Olga Govortsova na svetovni lestvici uvrščena na 35. mesto. V singlih je Olga izgubila v prvem krogu neizmerno Serene Williams. V dvojicah je beloruski par Govortsova-Kustova dosegel drugi krog, kjer je izgubila ukrajinske sestre Bondarenko.

Finale turnirjev

2009 je bila za Govortsova bogata s trofeji v WTA dvojici. Na turnirjih v mestu Guangzhou in Taškentu je Olga zmagala na dveh WTA prvenstvih. Zadnji tekmovalni turnir v singlu leta 2009 je bil Kremeljski pokal, kjer je Olga Gvortsova, ki je dosegla finale, izgubila od atleta iz Italije Francesca Schiavone.

V obdobju od leta 2010 do leta 2015 je Olga le dvakrat dosegla finale na turnirjih pod pokroviteljstvom WTA. Najboljši rezultat v posameznih tekmah v tem času je bila izpustitev v 4. krogu Grand Slam turnirja v Wimbledonu. Na ta turnir je beloruski pristopil s 122. mesto na svetovni en sam razvrstitvi.

olga govortsova fotografija

V dvojicah v tem obdobju je osvojila osem WTA turnirjev. In še 5-krat duet z udeležbo Govortsova dosegel končno. Leta 2010 je zmagal na Kitajskem Open Championship. Partner Govortsova je postala kitajska žena Zhuang Jiazhong. Leta 2011 je Olga osvojila 24. mesto po dvobojih. Ta dosežek je bil najboljši v svoji karieri. Tudi letos se spominjam ekipe Belorusije, ki je vključevala Govortsov, izstop v pokal II. Svetovnega pokala. Vendar pa je naslednje leto ekipa izgubila svoj vodilni položaj. Leta 2015 je v duetu z Azarenko Govortsovo, ki je zmagala v zmagi playoffa nad japonskim parom, vrnila svojo ekipo voditeljem.