OqPoWah.com

Mali Wales je velika zmaga. Zgodovina ene reprezentance

Mala gora country wales

- to je del mogočnega Združenega kraljestva. Ampak Welsh so dlje in daleč stran od vpliva angleške politike v javnem življenju in v kulturi. Ta mala država s približno 3 milijonom prebivalcev je po svetovni slovesnosti zmagala Evropsko nogometno prvenstvo 2016 leto. Ujemanje Portugalske - Wales je brez pretiravanja pogledal celotno državo.

Welsh nogometašev v reprezentanci so pozdravili kot nacionalni junaki, in ni čudno, saj so ti pogumni ljudje uspeli dokazati svetu, da je moč ni v številu kilometrov kvadratnih, ki pripadajo državi, in ne v populaciji. To je pogum in vztrajnost pri doseganju cilja so značilnosti nacionalne nogometne ekipe Wales.

Zgodovina Welsh nogometa

Wales je ena najstarejših nogometnih sil v starem svetu. Njena reprezentanca je svojo prvo tekmo leta 1876 proti reprezentanci Škotske izgubila z rezultatom 0: 4.

Wales je

Čeprav so Welshovi ljudje imeli odlične fizične podatke, nikoli niso bili močni v individualni izdelavi. Vsi njihovi uspehi kot ekipa so temeljili na kvalitetni igri ekipe in doslednem upoštevanju navodil trenerskega osebja.

Res je, da se nacionalna ekipa Wales ne more pohvaliti nobenih posebnih dosežkov. Tako je bilo do leta 2016 - letos zaznamovala zvezda po imenu Wales. Ta dogodek je preprosto eksplodiral svetovni nogomet in postal popolno presenečenje za številne evropske naslove.

Ustrezne igre

Prvič po letu 1958 je Welsh prišel do končne faze evropskega prvenstva. V svoji skupini sta po belgijski reprezentanci prevzela drugo mesto, čeprav je bila na osebnih srečanjih prednost na strani Walesa.

Na poti do finala evropskega prvenstva je ekipa Wales daleč zaostala za ekipami, kot so ekipe Izraela, Bosne in Hercegovine, Cipra in Andore. Za celoten cikel kvalifikacijskih tekem so Welshmani zamudili le 4 golove, kar jih označuje kot ekipo, ki se lahko učinkovito brani. In Baleovih 7 golov (v vseh, kar so dosegli 11 golov) je ekipi prinesel finale z dobro razliko v doseženih in priznanih golih.

portugalski Wales

Skupinski turnir: končna faza

Njegov prvi tekmi serije oddelkov skupine Chris Coleman je bila izvedena s slovaško reprezentanco. Čeprav reprezentanca Slovaške ni bila ena od priljubljenih turnirjev, ni bilo mogoče podcenjevati tekmovalcev. Že v 11. minuti tekme točno Gareth Bale Odprl je račun in prinesel svojo ekipo naprej. Slovaki so 50 minut izenačili rezultat. Toda dan za nogometno srečo je bil jasno na strani veleslava, in že v 81. minuti, je cilj Robson-Kanu vodil ekipo Wales naprej. Ta zmagovalni račun je uspel držati do konca tekme in nadaljevanje poti na evropsko prvenstvo je nadaljevalo Welshmen, ki so imele v središču 3 točke.

Naslednja tekma Wales-Anglija se je končala z zmago za Britance. In to kljub dejstvu, da je prvi dosegel valižanščina. Tuning v tej tekmi, igralci Anglije se zavedamo, da je Wales - to je zelo ambiciozno ekipo, ki kljub temu, nima "zvezda" strukturo, kot angleško, vendar bo boj do zadnjih minut tekme. Samo gol Daniel na 92. minutah tekme je rešil angleško ekipo zaradi izgube točk.

No, verjetno najbolj briljantna igra, ki jo je ekipa Welsh nastopila v skupini, je bila tekma proti ruski reprezentanci. Welshmen je še enkrat dokazal, da so prišli na ta turnir, da bi zmagali. Le v prvi polovici igre sta Bale in družba devetkrat padla v vrata vrat ruske ekipe. 2 od teh udarcev se je končalo v gol, drugi zadetek pa je v drugi polovici dosegel Welsh. Dve prepričljivi zmagi so državni ekipi Walesa omogočili, da se odpravi na 1/8 prvenstvo.

Povorka zmage

Za tekmo proti Severni Irski je ekipa Wales že izšla kot priljubljena. Toda oddelki O`Neill so preučevali taktiko ekipe Welsh in niso dali veliko možnosti za napade. Samo zahvaljujoč cilju igralca Severne Irske je ekipa ekipe Chris Coleman dosegla četrtfinale, kjer so spet čakali nasprotnike v kvalifikacijskem krogu - reprezentancu Belgije.

Velški belgij

Match Wales - Belgija je bilo veliko razočaranje belgijskim navijačem. Takšna zvezdna sestava, ki je bila zbrana od Belgijcev, na turnirju ni imela skoraj nobene ekipe. Trener belgijske ekipe, Mark Vilmots, ni mogel pomagati njegovim obtožbam, ko so z lahkoto potegnili žogice iz mreže svojega cilja. Več kot prepričljiva zmaga Walesa 3: 1 je postala občutek tega evropskega prvenstva.

Ronaldo proti Baleju?

Polifinal obljubil, da bo zanimiv. Tekma Portugalska - Wales je potekala z veliko podporo navijačev obeh ekip. Novinarska poimenovali ta igra dvoboj Bale in Ronaldo, čeprav, seveda, odvisna od tega, kako se bo vsaka od skupin bi lahko prišli in ne neumne napake.

tekmo wales

Kaj bi lahko portugalski nasprotoval igralcem valižnske ekipe? Inartikulirati igro v skupini (3 žrebanja), zmago nad nasprotniki v podaljšku ali rezultatom kazenske proti svetleči in dinamični igri Bala in njegovih tovariši.

Toda vališka zgodba se je točno končala v tej tekmi, ki sta jih izgubila z rezultatom 0: 2. Kljub porazu doma so se nogometaši pozdravili kot pravi junaki, ki so na drugi strani odprli ves svet v majhno državo.