Seveda niso vsi ljubitelji drsanja znani Volkova Sergeja Nikolajeviča. In to ni presenetljivo, saj je bil športnik nekomunikiran, neprepusten in preveč miren, kar ni pogosto značilno za športnike.

Sergej Volkov, figura drsalec

V časopisih in revijah je njegova fotografija redko utripala, vendar so leta 1974 vsi morali opaziti izjemen talent, s katerim je Volkov Sergej Nikolaevič obdarjen. Zato je vredno povedati, da je veliko še vedno neznano.

Starost otrok

Sergej se je rodil leta 1949 19. aprila v prestolnici. To je prvi svetovni prvak naše dežele na drsanju med moškimi.

Sergej pri devetih letih je na ladjedelnici vzel stvari, ki jih mnogi odrasli niso mogli nositi. Fantje so se odločili, da ga bodo spustili na led v 3,5 letih. Čeprav je poznavanje valja Sergej in njegovo mamo dokaj bil po naključju, pa hodil v lokalno stadiona "Spartak", kjer usposobljeni fantje, ampak ljubezen ledu ostala za vse življenje.

Trener Victor Kudryavtsev, pogosto dejal, da je Volkov Sergej Nikolajevič stara 9 let je bilo tako odlično usklajevanje in plastičnost, da je fant ne poučuje, ampak samo za razvoj. Fant je bil zaposlen. In ni presenetljivo, da je pri 16 letih osvojil prvo tekmovanje v drsanju.

Uspehi in napake

Prvi uspeh je prišel športniku na juniorskem prvenstvu leta 1966. Po dveh letih je uspel zasedati četrto stopnjo na stopničkah na stopničkah na prvenstvu SSSR.

Volkov Sergej Nikolaevič

Leta 1968 so v Grenoblu potekale olimpijske igre, kjer je Volkov Sergej Nikolayevich skupaj s Chetverukhin Sergey postal prva sovjetska samica iz naše države. Toda uspeh ni bil dosežen, Volkov je imel le 18. mesto.

V zimskem letu istega leta je zasedel drugo mesto na mednarodnem turnirju "Moskovski drsalki".

Volkov Sergej Nikolajevič je prvič v svojem življenju leta 1969 tretje mesto časti na evropskem prvenstvu. Leto kasneje je osvojil srebrno medaljo na prvenstvu SSSR. Hkrati je Volkova priznana kot ena izmed najmočnejših singlov Sovjetske zveze.

Svetovno prvenstvo 1975

Leta 1975 je Sergej izstopal na prvenstvu SSSR, na drugem mestu, vendar na evropskem turnirju, na žalost, čast šel okoli športnika, je vzel le 4. mesto. Trpel je resno poškodbo noge, vendar je kljub temu osvojil naslov svetovnega prvaka, potem ko je izvedel tri trojne skoke.

Trauma, ki je preprečila Volkova, ga je pridobil na predhodnem treningu. Človek je poškodoval koleno. Za najboljšo akclimatizacijo je sovjetska ekipa prispela v Colorado Springs že pred predvidenim datumom, oziroma v enem mesecu. Vsi so bili prepričani, da Sergej ne bi mogel vrniti svojega programa ali celo zavrniti sodelovanja.

drsanje tekmovanja

Toda šok za druge je bila ponudba Sergeja za sodelovanje v prvenstvu. Mnogi menijo, da je ta poteza avanturistična, saj s tako poškodbo nemogoče govoriti. Toda Volkov je šel na drsališče, premagal bolečino in naredil furor s svojo predstavo. To je bila senzacionalna zmaga sovjetskega figurnega drsalca.

Potem so bili položeni vsi upori na Kovaleva, ki je leta 1975 osvojil naslov evropskega prvaka. Da v tekmovalnih ekipah so bili taki športniki, s katerimi je težko tekmovati v tehniki in spretnostih. Toda Sergej je to storil.

Olimpijske igre

Toda olimpijsko leto ni uspelo za drsalko. Trauma se je počutila, ne da bi Volkovu govoril na kateri koli predhodni tekmi. Treba je omeniti, da je športnik začel usposabljati pod vodstvom novega trenerja - Stanislava Aleksejeviča Žuka. Toda to ni bilo dovolj. Če so bile vse prejšnje tekmovalne drsanje za Volkova uspešne, potem olimpijci niso uspeli.

Olimpijada iz leta 1976

Nagradno mesto ni bilo mogoče dobiti na evropskem prvenstvu. V Münchnu je na prvem olimpijskem začetku Sergej prvotno uspel obnoviti, vendar se je bilo težko upreti Vladimirju Kovalevu in Johnu Curryju. Olimpijske igre leta 1976 so jim bile izgubljene.

Seveda niti Sergej niti njegovi kolegi niso pričakovali takega obrata v športni biografiji tega nadarjenega singla.

Osebno življenje

Sergej Volkov, likovno drsalec z velikim pismom, je leta 1972 pridobil njegovo bogastvo. Spoznal je lepega Lyudmila Olekhova, ki je bil njegov soigralec. Kolegi na ledu so dejali, da je bilo med dvema ljudema nekakšno sorodstvo v zvezi z navezavo na šport. Lyudmila se je udeležila drsanja in dosegla nekaj uspeha. Tako Sergej in Lyudmila sta, kot pravijo, drsla za dušo in ne sledita sebičnim ciljem.

Par je imel sin po imenu Alexander. Fant je bil rojen leta 1977. Sorodniki so opazili zunanjo podobnost očeta s svojim sinom. Mimogrede, Alexander nadaljuje poklicno pot svojih staršev, se je ukvarjal tudi z drsanjem.

Slavni sovjetski likovni drsalec je leta 1990 umrl zaradi neozdravljive bolezni, ki se imenuje rak želodca.