OqPoWah.com

Vsi zmagovalci lige Evrope

Liga Evrope je mednarodni nogometni turnir, ki poteka vsako leto med klubi iz evropskih držav. To je drugi najbolj prestižni turnir po Ligi prvakov, ki se je pojavil šele leta 2009 in je nadomestil pokal UEFA. Razlog za to je bil format turnirja, ki je na začetku predstavljal samo plezalke. Od leta 2009 se je v okviru Lige Europa začelo izvajati razdeljevanje v skupine, ki mu sledi žrebanje končnice. Kdo je zmagal na relativno mladem turnirju? Skupaj je bilo osem risb, devet pa je zdaj v postopku. V tem članku boste izvedeli, kakšni so bili zmagovalci Liga Evrope v zadnjih osmih letih.

2009 - Shakhtar

zmagovalci lige Evrope

V tem času so bili zmagovalci lige Evrope iz različnih držav, a prvi je bil ukrajinski klub. V finalu prvega žrebanja lige Evrope sta zmagala Shakhtar Donetsk in Werder Bremen. Obe klubi sta bili v Evropski ligi, potem ko sta na tretjem mestu v svojih skupinah v Ligi prvakov. Že v 25. minuti Luis Adriano odprl točkovanje in vodil Ukrajince naprej, toda Naldo je hitro izenačil rezultat. In le v dodatnem času se je Jadson odločil za izid v korist Shakhtarja.

2010 - Atletico

Naslednje leto se je Madrid "Atletico", ki se je izkazalo, da je šibkejši od "Chelsea" in "Port" v ligochempionskoy skupini srečali v finalu z "Fulham", ki je prišel ven z drugim mestom v svoji skupini, drugi samo na italijansko "Romi". Ploskev tekme je bila enaka kot lani. Diego Forlán odprl točkovanje na 32. minuti in pet minut kasneje je Davis izenačil. In samo v dodatnem času je Forlan oblikoval dvojno, kar je prineslo zmago v klubu. Kot vidite, so bili prvi zmagovalci lige Evrope določeni v skladu z istim scenarijem. Toda potem je vse postalo nekoliko bolj raznoliko.

Leto 2011 - Porto

Tretji finale je bil prvi, v katerem so sodelovali predstavniki iste države. Portugalska "Braga" se ni mogla konkurirati v Ligi prvakov, a je dosegla finale Lige Europa, kjer je čakala "Porto". V zelo intenzivni tekmi je "Porto" zmagal z minimalnim rezultatom 1: 0 po zaslugi zadetka Radamela Falcaoa. UEFA Liga Evrope je začela pridobivati ​​zagon in postopoma postala bolj zanimiva.

2012 - Atletico

liga europa uefa

Leta 2012 je UEFA Liga Evrope dobila prvi ponovitveni zmag. Madrid "Atletico" je v finalu zmagal drugi španski klub "Atletik" z rezultatom 3: 0. Dva gola sta dosegla isti Falcao, ki je lani zmagal na "Porto", tretji pa je zasnoval brazilski Diego.

2013 - Chelsea

Leta 2013 je ta turnir prvič osvojil angleški klub Chelsea. Anglija je v zadnjih letih začela izgubljati tla na evropski areni, zato je ta zmaga nad portugalskim "Benfico" postala zelo pomembna. Fernando Torres je dosegel prvi zadetek, ki mu je sledil hiter odziv Oscar Cardozo, in ko so se vsi že pripravljali na dodaten čas, je Ivanovich zmagal za zmago Chelsea.

nogometna španska sevilla

2014-2016 let - Sevilla

Do zdaj je država, v kateri je na seznamu najmočnejši nogomet v Evropi, Španija. "Sevilla" je klub, ki je ena od najsvetlejših potrditev tega. Zadeva je, da je v zadnjih treh letih "Sevilla" osvojila Evropsko ligo, ne da bi kdor koli odvzel njen naslov.

Leta 2014 je portugalska "Benfica" spet dosegla finale, vendar še enkrat ni bila sreča. Tekma je bila neverjetno intenzivna in v rednem času ni bila dosežena en cilj. V dodatnem času tudi zmagovalec ni bil razkrit in samo v kazenskem streljanju je "Sevilla" zmagal portugalski nasprotnik, ko je osvojil svoj prvi pokal.

Leta 2015 se je španski klub v finalu srečal z drugim ukrajinskim klubom Dnipro, ki je želel ponoviti zgodovino Shakhtarja. In že v sedmi minuti so bili Ukrajinci vodeni v rezultatu zaradi cilja Kalinicha, toda v prvem polčasu so bili Grzegorz Kryhovyak in Carlos Bucky dovolil, da "Sevilla" prinese naprej. Vendar pa je ob koncu prvega polčasa Rotan izenačil rezultat, druga polovica pa se je dejansko začela s čistim skrilavcem. Njegovo priložnost je prevzel Buck, ki je na tretje mesto postavil končni rezultat - 3: 2 v korist španskega kluba, ki je že drugič zapored osvojil pokal.

chelsea england

No, leta 2016 v finalu je "Sevilla" dobil še močnejšega nasprotnika, angleškega "Liverpoola". In spet začetek je bil obetaven, ko je Sturridge odprl točkovanje v tekmi. Prva polovica se je končala s prednostjo Liverpoola, v drugi polovici pa se je vse spremenilo. Goleiroov cilj in dvojna Koke sta Sevilli tretji pokal v vrsti. Vendar pa lahko varno rečemo, da bodo letos zmagovalci Liga Evrope različni, saj je Sevilla sodelovala v Ligi prvakov in dosegla plejo, kjer je izgubila angleški Leicester v 1/8 finalu.