OqPoWah.com

Argentinski teniški igralec Juan Martin del Potro: biografija, športna kariera in osebno življenje

Juan Martin del Potro je znani argentinski teniški igralec, dvakratni olimpijski medalist in zmagovalec številnih mednarodnih tekmovanj, vključno z turnir Grand Slam.

Biografske informacije

huant martin del potro

Juan Martin del Potro se je rodil septembra 1988 v argentinskem mestu Tandil. Njegov oče je nekoč vadil semi-professional rugby. Zato je bila ljubezen do športa v otroštvu že v zgodnjem otroštvu. Juan je imel sedem let prvič na igrišču. In od takrat praktično ne sprosti rakete iz rok.

Prvi koraki v profesionalnem športu

Leta 2002 je Juan Martin del Potro prvič osvojil mladinski turnir, tri leta kasneje pa je postal najboljši na treh tekmovanjih iz serije ITF Futures. V istem letu 2005 v Montevideu (Urugvaj) je postal zmagovalni turnir ATP Challenger Series.

Kmalu je 18-letni Argentinec v prvih 100 svetovnih teniških igralcev, kar mu omogoča sodelovanje na najprestižnejših mednarodnih tekmovanjih.

Poklicna kariera

Prvenec Juan Martin del Potro na turnirjih pod okriljem ATP-a je bil preprosto omamen. Na trdem pokrivanju Adeleide je novinar takoj dosegel polfinale. Prav tako sem se udeležil avstralskega Open, kjer sem lahko vstopil v drugi krog.

Junija je mladi argentinski profesionalni teniški igralec nastopil na sodiščih v Wimbledonu, kjer je v drugem krogu izgubil prvi svetovni rekord - švicarsko Roger Federer.

Najbolj uspešen za Del Potro je bilo US Open Championship, kjer je dosegel tretji krog tekmovanja. Zahvaljujoč uspešnim performansom, je Argentinec na svetovnem lestvici končal na 44. mestu.

huan martin del potro rating

V naslednji sezoni je Juan vedno izboljševal svojo uspešnost. Kljub izgubi v drugem krogu v Franciji in Wimbledonu postane zmagovalec turnirja ATP v Stuttgartu, kasneje pa v Kitzbühelu.

Po tem, ko je sodišča spremenila na trda sodišča, je Argentinec nadaljeval svojo zmagovalno serijo zase. Juan je zmagal na dveh turnirjih zaporedoma in se istočasno dvignil na 17. mesto na svetovni lestvici. Na US Openu je dosegel četrtfinale, kjer je izgubil Andy Murray v štirih serijah.

Poleg individualnih performansov je Argentinec igral za svojo ekipo v polfinalu Davis Cup za njo proti ruski ekipi.

Ni čudno, da je seznam udeležencev letnega finalnega turnirja našel mesto za Juan Martin Del Potro, čigar ocena mu je omogočila, da je med prvimi desetimi teniškimi igralci na planetu.

2009, mnogi strokovnjaki menijo, da je najboljši v celotni karieri argentinskega športnika. Potem ko je zmagal na turnirju v Oaklandu in sodeloval v četrtfinalu Avstralije Open, se je Del Potro povzpel na 5. mesto na lestvici.

Istega leta Juan doseže polfinale Grand Slam turnirja v Franciji, kjer je v petih serijah slabši od Rogerja Federerja. V avgustu je Del Potro spet na tekmovanjih v Washingtonu, zato je odšel v US Open v dobro razpoloženje. Bilo je tukaj, ko je v polfinalu premagal Rafaela Nadala, v finalu pa Rogerju Federerju Argentinci prvič postali zmagoslavni na turnirju Grand Slam.

Naslednjo sezono ne moremo imenovati uspešnega za del Potro. Po poškodbi zapestja, ki jo je prejela v začetku leta, je Argentinac lahko sodeloval le na treh tekmovanjih, kar je močno poslabšalo njegov položaj na svetovnem razvrstitvi.

Argentinski profesionalni teniški igralec

Leto kasneje se je argentinski športnik vrnil v elito svetovnega tenisa. Zmagal je na turnirjih na Delray Beach (ZDA), Oeirashe (Portugalska), na Dunaju (Avstrija) in Baselu (Švica) ter postal bronasti medalist na olimpijskih igrah v Londonu. Na finalnem turnirju je Argentinec dosegel polfinale.

V naslednjih treh letih je Del Potro zmagal na petih prestižnih ATP turnirjih, leta 2013 pa je ponovil svoj rekord in postal peti rekord na svetu.

Po letošnjem premoru je Argentinec ponovno sodeloval na olimpijskih igrah v Sydneyju, kjer je osvojil srebrno medaljo in izgubil Andy Murray v finalu. Dva meseca kasneje je Juan zmagal na turnirju v Stockholmu. Zadnji dosežek Del Potro je dosegel polfinale ZDA Open leta 2017, kjer je izgubil zmagovalca turnirja in prvi lopar na svetu Rafael Nadal.

Življenje izven igrišča

huan martin del potro življenje

Osebno življenje Juan Martin del Potra je od novinarjev in oboževalcev vedno zanimalo veliko zanimanja. Pripisovali so mu romani s številnimi športniki in modeli, med njimi sta bili Stephanie Demner, Johanna Villafanje in Karina Jelinek.

Kljub dosežkom je argentinski teniški igralec zelo občutljiv na svojo družino, ki jim pogosto posvečajo zmage in naslove.