OqPoWah.com

Tanith Belbin - slavni ameriški drsalec

Tanith Belbin je znani ameriški in kanadski drsalec. Ima dvojno državljanstvo, vendar je zastopala Združene države na mednarodnem prizorišču. Izvedla je na ledu z Benjaminom Agosto. Par večkrat zmagal na prvenstvih države in sveta. Belbin in Agosto sta se upokojili leta 2010. V tem članku bomo opisali kratko biografijo nadarjenega drsalca.

Zgodnja kariera

Tanith Belbin je bil rojen leta 1984 v Kingstonu (Kanada), vendar je odraščal v mestu Kirkland. Preden se je preselila v Pennsylvania Aston, je dekle v Kantonu (Michigan) že več let poučevala.

Mati bodočega skaterja - Michelle - je delala kot kostumograf. Zato Tanit ni imel težav z izbiro obleke. Na začetku kariere je deklica sodelovala pri drsanju in ledu. Ampak potem sem se odločil, da se osredotočim na drugo disciplino. Prvi trener Belbin je bil Paul Wirtz. Pod vodstvom je sodelovala pri plesu z ledom Liam Daugherty. Nisem pozabil dekle in par drsanja. V tej disciplini je njen partner Ben Barukko.

tanit belbin

Mednarodna raven

Leta 1998 se je Tanith Belbin preselil iz Kanade v Detroit. Igor Shpilband (novi trener) je postavil drsalko v par z Benjaminom Agosto. Prvi uspeh športnikov je bil bronasta medalja na mladinskem svetovnem prvenstvu. Potem pa sta na prvenstvu ZDA osvojila srebro. Tako sta se Benjamin in Tanith samodejno kvalificirala za zimske olimpijske igre leta 2002. Toda Belbin ni mogel iti na to. Dekle ni imela ameriškega državljanstva.

Torino

Potem sta se Tanith Belbin in Benjamin Agosto odločila osredotočiti na mednarodna in nacionalna tekmovanja. Kot rezultat, so športniki osvojili srebro na svetovnem prvenstvu in štirikrat osvojili ameriško prvenstvo. Niso navdušeni ljubitelji par odločili, da sodelujejo v svoji usodi. Podpisali so peticijo, ki je zahtevala, da je Belbin pred rokom postal državljan ZDA. Nekateri so menili, da pospešitev tega procesa ni pravična. Mnogim izjemnim tujim športnikom tistega časa je bila zavrnjena zgodnja registracija državljanstva. Toda Tanith je zelo srečen! Tako je dekle dobila pravico do sodelovanja na olimpijadi-2006. Belbin je popolnoma utemeljila zaupanje. Skupaj z Agosto je športnica osvojila srebro v Torinu. Ta zmaga drsalk je bila dosežek za ZDA. Prvič, ameriški plesalci na ledu niso pokazali takega rezultata. In drugič, predstavniki ZDA so prejeli zadnjo olimpijsko nagrado v tej disciplini v daljni 1976.

tanitin belbin in benjamin agosto

Sprememba mentorja

Kmalu sta Agosto in Belbin osvojila peti naslov na državnem prvenstvu. In potem smo šli na svetovno prvenstvo. Tam je par dosegel četrto črto zaradi padca Tanith Belbin v obvezni program plesa. Leta 2008 so se drsalci odločili, da zapustijo Igorja Shpilbanda, ki jih je treniral skoraj deset let zapored. Novi mentorji Benjamina in Tanita so bili Gennady Karponosov in Natalia Linichuk.

2008-2009

Na začetku sezone sta Belbin in Agosto osvojila dve srebrni medalji na fazi Grand Prix "Cap of China" in "Skate America". V prvotnem plesu je Benjamin poškodoval hrbet, finale pa je bilo treba opustiti. Iz istega razloga sta para zamudila državno tekmovanje. Vendar se je Agosto uspelo vrniti na svetovni pokal. Benjamin in Tanith sta prejela srebro. Samo ena točka pred njimi je ruska igralka Domnina in Shabalin.

Charlie White in Tanith Belbin

2009-2010

Sezona sezone se je začela z zmagami na stopnjah Grand Prixa. Toda potem je imel Tanit zdravstvene težave, športniki pa so zavrnili sodelovanje v finalu. Državno prvenstvo 2010 Agosto in Belbin sta izgubila mlajše Charlie White in Meryl Davis. Nato sta se na olimpijskih igrah v Vancouvru udeležila para, kjer sta lahko vzela le četrto mesto. Potem, namesto da bi odšli na svetovni pokal, sta se Benjamin in Tanith odpravila na turnejo s predstavo "Smackers Stars". Po diplomi sta para napovedala upokojitev.