OqPoWah.com

Elena Shushunova. Biografija, dosežki, nagrade

Ko oseba ve, kako je v lasti svojega telesa, se to šteje za spretnost in gledanje takega spektakla je zelo zabavno. Od antičnih časov so vzhodni jogi pokazali najvišjo umetnost lastnega fizičnega telesa. Na zahodu se je to začelo posnemati, toda na žalost je bil duhovni pomen izgubljen. Tako so v osmem stoletju pred Kristusom stari Grki imeli besedo »gimnastika«. Toda veliko prej kot to in še vedno na Kitajskem, gimnastične vaje se uporabljajo za medicinske namene. Od prve olimpijade modernosti je bil ta šport takoj vključen v program za moške. Od leta 1928 so ženske uradno začele nastopiti na olimpijskih igrah. V tridesetih letih je ZSSR začel trenirati svoje športnike za mednarodno prizorišče. O zgodovini ene junakinje tega ne tako lahkega športa bomo danes povedali.

Dejstva iz biografije

Elena Shushunova

Shushunova Elena Lvovna se je rodila 23. aprila 1969 v ZSSR, v mestu Leningrad (današnje ime je St. Petersburg, Rusija). Družina je živela preprosto, z omejevanjem in si je morala trdo delati. Predhodni trenerji so šli v šole in se sami pogledali v športne dele otrok, na katere so se jim obrnili zunanji podatki. Ali pa so spremljali gibanja v tečajih telesne vzgoje, gledali mlade prihodnje prvake. In Helen opazili v prvem razredu in povabljeni na športne šole svoj prvi trener v gimnastiki - Rubtsov GI tako fleksibilnost, usklajevanje motorja pri otrocih razvija v zgodnjih letih, so imeli športniki, da si skoraj iz vrtca, da ne bi zamudite trenutek razvoja, v nasprotnem primeru razsodba - v gimnastiki ne boste dosegli ničesar.

Prvi testi

Vendar ni bilo enostavno otroško usposabljanje v mladosti, ki je dalo prvo razčlenitev. Po nekaj težkih letih mlada Elena Shushunova ni želela več trenirati zaradi domnevnega pomanjkanja visokih rezultatov. Toda pogoji so bili zelo težki. Pred tem ni bilo večplastnih varnih predpražnikov, kot sedaj. Gimnastiki so preprosto trenirali na preprogi, ki jo mnogi zdaj ležijo na tleh. Glede na to, da je to že tako neverjetno travmatičen šport, in celo za dekleta, je bilo pogosto usposabljanje preprosto neznosno. Ker mnogi niso dosegli visokih športnih rezultatov. Tokrat Elenaova mati Šušunova je pomirila njeno hčerko in jo spodbudila, da ni vse, kar je bilo takoj, popoln, spretnost je bila polirana za več let ponovitev ali celo desetletja.

Prve zmage

Častni mojster športa

Pot se je nadaljevala pod vodstvom trenerja Yatchenko TN. Trden trening s mentorjem VN Govrichenkovom, pri starosti desetih let, je Elena Shushunova izpolnila mojstrov športnega standarda. Tri leta kasneje je osvojila juniorsko evropsko prvenstvo 1982 v prostem slogu. Potem so padle zmagi na nacionalnih prvenstvih vseh vrst v športni gimnastiki. Leta 1983 je zmagala na pokalu SSSR v vseh okoljih, kar je potrdilo njeno superiornost od leta 1985 do leta 1988 več kot eno leto (le leta 1984 je bila nagrajena bronasta medalja). Nato so na svetovnih prvenstvih odšli zmagoviti nastopi.

Zlati prvak

elena shushunova osebno življenje

Športnik je še enkrat poskušal dokončati svojo športno kariero, toda tokrat je trener igral odločilno vlogo mentorja in ne za nič. V Montrealu (Kanada) leta 1985 je Elena Shushunova (gimnastica z veliko vzdržljivostjo) osvojila tri zlate medalje. Čeprav je bila po poljubnem programu 17. Po tem, ko se je tekmovalec tekmovalnega prvenstva povzpel na peto mesto (toda v finalu tekmovanja so bili prvi trije). Nekako so trenerji še vedno postavili Elena v ekipo in niso izgubili. Bila je trikratna svetovna prvakinja v absolutnem prvenstvu, moštvu in skokih. V istem letu je na evropskem prvenstvu v Helsinkih, Elena - počaščen Master of Sports, je osvojil štiri zlate medalje (vse okoli, sef, nadstropje za vadbo in bradlji) in en bron na najtežji za njeno uresničevanje na gred.

Joy in solze

Telovadnica Elena Shushunova

Leta 1987 je bila z veseljem in žalostjo za Eleno. Bila je lastnica absolutnega zapisa na svetovni univerzijadi v Zagrebu (Jugoslavija). Elena Shushunova je od svojih tekmovalcev osvojila vseh 6 zlatih medalj v gimnastiki. V Moskvi na evropskem prvenstvu je zmagala Elena osnovni skok in je bil zasvojen za tretje mesto na podstavku v vse okoli. Toda na svetovnem prvenstvu v istem letu na Nizozemskem (mesto Rotterdam) so bile grenke solze. Čeprav, zakaj žalostno? Elena - Častni Master of Sports, osvojil dve zlati (parter in obok), tri srebrne (vaje na gred, vse-v okolici in ekipno tekmovanje), bronasto medaljo za vaje na neravnih barov. Kaj je bilo narobe s tem prvenstvom? Celotna ženska ekipa Sovjetske zveze je pljunila in to je do konca življenja zapomnila vsa dekleta, ki so takrat govorili. Izgubili so svetovno prvenstvo v skupini in izgubili v reprezentanci Romunije le za sto mesto! Bila je res žalostna, Elena se še spomni tega.

Dolgo pričakovana Elena Shushunova Olympic 1988 (Seul, Koreja) je dala bogato zlato v vsesplošnem in na prvenstvu ekipe. Tudi na tej olimpiadi je Elena zbrala vse vrste medalj - srebro v predstavah na hlodu in bronu - na neravnih palicah. No, končno, lahko počivate malo. Toda Elena je nemudoma postavila pomočnika trenerja v novi ekipi, kjer je morala pokazati pravilnost vaj. To je povzročilo športni duh gimnastike. Na tej stopnji se je Elena Shushunova odločila za dokončanje športne kariere.

Osebno življenje

Leta 1991 je športnik diplomiral na Državni inštitut za fizično izobraževanje in šport, imenovan po Lesgaftu PF v Sankt Peterburgu. Poročil sem se in rodil sina. Nazadnje, Elena Shushunova počiva fizično, vendar duševno nadaljuje delo za dobro vseh. Povabljena je na razne prvenstva v svojem najljubšem športu. Do leta 2014 je imela v svojem domačem kraju uradno mesto upravnega mesta za mesto v odboru fizične kulture in športa.

shushunova elena lvovna

Nagradila mu je medaljo "Za razliko od dela" in red redne delavnice. Še vedno skromno še naprej živi v rodnem mestu z družino in starši.