OqPoWah.com

Kdaj je Mednarodni olimpijski dan? Ugotovili bomo!

Leta 1894 je v Parizu potekal kongres, kjer so razpravljali o težavah telesna vzgoja. 23. junija se je odločil oživiti Olimpijsko gibanje, zato se mednarodni olimpijski dan praznuje 23. dan prvega poletnega meseca. Predstavniki dvanajstih držav so ustanovili olimpijski odbor, prve igre pa so potekale po dveh letih v Grčiji.

Mednarodni olimpijski danKako praznovati

Na ta dan v mestih po vsem svetu, športna tekmovanja na begu. Vsi se lahko udeležijo dirke. Tudi na Mednarodnem olimpijskem dnevu so različna tekmovanja za otroke, rele rele. Izjemnim udeležencem športnih prireditev se podeljujejo potrdila, dragocena darila, nagrade.

Zgodovina izvora iger

S prihodom olimpijskih iger so povezane številne legende. Zgodovinarji verjamejo, da so se prve igre začele dogajati v starih časih. Nato sta se stara grška država nenehno borila, njihovi vladarji pa so se odločili, da enkrat na štiri leta organizirajo tekmovanja - "počitek". Med igrami so bile prepovedane vse vojaške akcije, vendar je bila prepoved včasih kršena.

Mednarodni olimpijski dan v teh dneh je vključeval tekmovanja v teku za različne razdalje, rokobore, fistfight, metanje diska, dirkalne vozove. Predstavnikom šibkejših spolov je bilo prepovedano, da ne sodelujejo samo v igrah, temveč se celo udeležijo.

Zmagovalci so bili nagrajeni s simbolnimi nagradami: palme in oljčnim venem. Ko se je vrnil v svojo domovino, je bil prvak nagrajen z višjimi privilegiji in se je štel za »poligod«. Čast in spoštovanje v antičnih časih je bilo večje od materialnega bogastva.

Mednarodni olimpijski dan 2013Mednarodni olimpijski dan in politika

Politika konkurence je bila prisotna v latentni obliki. V drugem stoletju pr. N. Št., Takoj po tem, ko je Rim osvojil grške države, je začel videti veliko močnejši. Torej, Nero je postal prvak v dirki vozov, ker so se vsi bojali močnega vladarja.

Leta 394 so bile igre prepovedane, Olimpija pa je prenehala obstajati. Le 14 stoletja je mesto odkopalo arheolog. Nato so se pogovarjali o oživitvi olimpijskih iger. Ponovno so bili potrjeni 23. junija.

Mednarodni olimpijski dan je zdaj - to ni samo igre, temveč politika. Olimpijske igre se štejejo za simbol prestiža, se držijo, čeprav v svojem proračunu ni denarja. To se je zgodilo, na primer, leta 1896 v Atenah.

Ko je leta 1952 ruska reprezentanca izšla na veliki areni, so igre pridobile živahno politično barvo: ZDA in Rusija so začele tekmovati glede na število osvojenih medalj, šport pa je bil podrejen državnim interesom.

23. junij Mednarodni olimpijski danPraznik v letu 2013

Zastava s petimi prepletenimi obroči simbolizira enotnost delov sveta in poudarja nacionalni značaj iger. Zmagovalci zdaj ne prejmejo simboličnih nagrad, temveč denarne nagrade, medalje. V prvih igrah je sodelovalo 241 tekmovalcev, vsako leto pa je postajalo vse več. Na primer, leta 2004 je v Atenah sodelovalo 11 tisoč ljudi.

Mednarodni olimpijski dan 2013 je potekal 23. junija. Kot vedno, so strukture moči in posamezne organizacije organizirale dirke in tekmovanja. Konec koncev je glavna naloga olimpijskega gibanja športna vzgoja mladih v duhu prijateljstva, medsebojne pomoči in medsebojnega razumevanja. Ta pristop prispeva k ustvarjanju mirnega okolja v državi in ​​po vsem svetu.