OqPoWah.com

Larisa Ilchenko: biografija in kariera

Ilchenko Larisa Dmitrievna - legendarni ruski plavalec. Je eden najbolj nagrajenih in priljubljenih športnikov Ruske federacije.

Larisa Ilchenko: Biografija

Legendarni plavalec je bil rojen jeseni leta 1988 v mestu Volgograd. Od zgodnjega otroštva je bilo jasno, da bi deklica postala atletinja, ker je odraščala zelo aktivnega otroka. Starši prihodnjega olimpijskega prvaka v četrtem letu so ji dali jadro. Nato bo Larisa Ilchenko, čigar potovanje postala pomen življenja, šla na športno šolo, kjer bo njen prvi trener Ivanov Alexander.

Leta 2003 je deklica odšla na olimpijske igre in osvojila prve nagrade. V istem letu je postal udeleženec prvenstva v Rusiji med mladinci in je tudi osvojil več medalj.

V štirinajstih je dekle že mojster športa, ki govori o potencialu plavalca. Dve leti kasneje, ko je bila šele šestnajst let, je postala mednarodni mojster športa in osvojila svetovno prvenstvo v Dubaju. Šteje se, da se je po tej zmagi začela profesionalna kariera deklice. Dejansko se je začelo malo prej.

larissa ilchenko

Poklicna kariera

Leta 2004 je Larisa Ilchenko, čigar fotografija si ogledala v članku, prejela zlato medaljo za osvojitev štafeta na državnem prvenstvu. Kasneje je osvojila naslov prvaka Rusije v plavanju v odprtih vodah.

Leta 2005 je plavalec ponovno uspešno nastopil na prvenstvih Rusije, vendar je glavni dosežek zmaga na svetovnem prvenstvu v Montrealu.

Nekaj ​​ljudi je pričakovalo, toda leto 2006 se je za Ilchenka izkazalo za neverjetno uspešno. Na svetovnem prvenstvu v Neaplju je uspela osvojiti dve zlati nagradi. Prejeto bronasto na evropskem prvenstvu na Madžarskem, je uspelo postati lastnik zlata na prvenstvu Rusije. Še en dosežek v letu 2006 - športnik postane najboljši plavalec na odprtem morju. V naslednjih dveh letih bo ponovno prejel to nagrado.

Leta 2007 Larisa Ilchenko spet zmaga na svetovnem prvenstvu v Melbournu in zmaga na dveh zlatih naenkrat: prvi - na razdalji pet kilometrov in drugi - na razdalji deset kilometrov. Na državnem prvenstvu bo ponovno osvojila več zlatih medalj in eno bronasto prvenstvo.

2008 bo postal zelo zaposlen za mladega atleta, predvsem zaradi olimpijskih iger v Pekingu. Poleg olimpijskih iger bo 20-letna deklica na svetovnem prvenstvu v Sevilli osvojila dve zlati medalji, srebrno medaljo na državnih prvenstvih in zlato na svetovnem prvenstvu.

larisa ilchenko fotografija

Olimpijske igre

V času tekmovanja je bila Larissa star samo dvajset let. Potem je bil Ilchenko eden najmočnejših plavalcev na svetu. Glede na svoje predstave v zadnjih letih je bila ena glavnih kandidatov za zmago na dolgi vodi. Kot rezultat, se je zgodila, na razdalji desetih kilometrov, Larissa osvojila zlato medaljo. Po prejemu nagrade je dekle postalo prvi ruski športnik, ki mu je uspelo.

Ilchenko je za uspešno izvedene olimpijske igre prejel državno nagrado - red prijateljstva.

Po poletnih igrah je deklica postala živa legenda ruskega potovanja. Manj je uspelo doseči tiste višine, ki so osvojile plavalca do starosti dvajset let.

Treba je omeniti, da je naslednje leto športnik ponovno prišel na svetovno prvenstvo, vendar je uspel osvojiti samo srebro. Svetovno prvenstvo je potekalo v Rimu.

larissa ilchenko plavanje

Osebno življenje legendarne športnice

Leta 2012 se je Larisa Ilchenko poročila s plavalcem Sergejem Peruninom. Sergej je lastnik srebra na svetovnem prvenstvu 2010 in zlato na kontinentalnih tekmovanjih v Budimpešti. Mladi se poznajo že od devetih, vendar niso nikoli mislili, da bi se njihove usode združile.

Leta 2009 so se športniki začeli srečevati in nadaljevali do leta 2012, ko so se odločili za legalizacijo zakonske zveze. Svečan dogodek je potekal ob koncu poletja. Takoj po poroki so se športniki odpravili na potovanje v Dominikansko republiko. Potovanje je bilo darilo prijateljev, ki se danes Larissa s toplino spominja.

Po poroki je Larisa Ilchenko rodila hčerko. Deklica je bila poimenovana Maria in postala prvi otrok v družini plavalcev.

Družina živi v Volgogradu. Larisa in Sergey se ukvarjata z usposabljanjem mladih športnikov v enem od lokalnih športnih kompleksov.

larisa ilchenko biografija

Nagrade in dosežki športnice

Kljub svoji mladosti je Larisa Ilchenko uspela osvojiti veliko število nagrad. V svoji zbirki ni le medalj iz tekmovanj, ampak tudi veliko osebnih nagrad. Po mnenju številnih športnih analitikov in dodatkov je deklica postala ena najbolj produktivnih športnikov 21. stoletja.

V zgodovini Ruske federacije je edini plavalec, ki je osvojil osemkrat na svetovnih prvenstvih. Morda bi bila ta številka povečana, vendar pa je deklica po dvaindvajsetih letih začela imeti zdravstvene težave, zaradi katerih je prenehala govoriti na poklicni ravni. Kljub temu je Ilchenko dal plavanje skoraj osemnajst let, kar si zasluži spoštovanje in pohvalo.

Plavalec je večkratni zmagovalec in nagrajenec tekmovanj na državni ravni: olimpijski prvak v letu 2008, večkratni zmagovalec evropskih in svetovnih prvenstev.

Med državnimi nagradami je mogoče omeniti zgoraj omenjeni red prijateljstva, ki je prejel po Pekingu.

Najpomembnejši dosežek Larisa Dmitrievna je, da je njeno ime plavalni turnir v odprtih vodah.

Ne moremo ignorirati dejstva, da je deklica že pri starosti 16 let postala dobro zaslužen mojster športa Ruske federacije.

larisa ilchenko poročena

Kratek opis osebnosti

Larisa Ilchenko je eden najuspešnejših plavalcev v zgodovini post-sovjetske Rusije. Športna kariera se je začela zgodaj, a zaradi poškodb je bila prisiljena začasno prekiniti. Ona je ljubeča mati in žena. Na seznamu je v klubu CSKA Volgograd in občasno na tekmovanjih mesta, regije in države.

Zahvalnost za njene uspehe deklica izraža svoj prvi trener Alexander Ivanov in Zakharov Vladimir, ki že več let sodeluje z njo.

larisa il`chenko je rodila

Zaključek

Na splošno je takšna kariera mogoče zavidati, ker v vseh življenjih ne dosežejo vsi uspehi, kar je dosegla Larisa Ilchenko že osemindvajset let.

Olimpijske prvikratne sanje o enkratni odprti športni šoli, ki bo prinesla resnične prvake.

Legendarna športnica je idol milijonov ne samo v svojem rodnem Volgogradu, temveč po vsem svetu. Larisa sanja o pisanju knjige, v kateri ji želi povedati o življenjski poti.