OqPoWah.com

Tatyana Kashirina: osebno življenje, biografija

Tatyana Y. Kashirina je ena najbolj nagrajenih športnikov Ruske federacije.

V zgodnjih letih

Prihodnji prvak se je rodil pozimi leta 1991. Rodilišče je bilo v Moskvi, kjer je preživela vse svoje otroštvo. Od zgodnjih let je dekle izstopalo s svojim poltom proti vrstnikom, in ta dejavnik je imel odločilno vlogo pri uteženju.

Tanja starši so bili proti njej, ki je delal ta šport, vendar je bila deklica nepopustljiva. Zaradi tega je bila dolgo časa izpostavljena posmeha sošolcev in to je skoraj pripeljalo do dejstva, da je Tatiana skoraj opustila šport. Toda trenerji v oddelku so bili sposobni prepričati mladega športnika, da to ne naredi, in kot se kasneje izkaže, je deklica prava izbira. Leta kasneje, še vedno pogosto srečujejo z nesporazumom prijateljev in sorodnikov Tatyana Kashirina. Uteži za njo bo delo vsega življenja.

To je ena najbolj obetavnih ženskih športnikov svoje generacije, ki se je ob osmih letih odšla na svetovno prvenstvo za odrasle. Tam je zaradi njene mladosti pričakovati malo. In kljub dejstvu, da nihče ni verjel v deklico, je uspela osvojiti srebro. Od takrat se je začela poklicna kariera, ki bo polna pozitivnih trenutkov.

Kariera za odrasle

Tatiana Kaširina

V letu 2009, ko je Tatiana Kashirina postal član odraslega svetovnega prvenstva, se je uspelo postaviti več zapisov junior raven. V istem letu je šla na odraslo evropsko prvenstvo in osvojila prvo mesto tam.

Naslednje leto je postal uspešen tudi za mladega atleta. Pri devetnajstih bo osvojila zlato svetovnega prvenstva v Antaliji in branila naziv najboljšega utežnega uteži v Evropi, osvojila zlato na tekmovanjih v Minsku. V Turčiji je športnik postavil svetovni rekord v kategoriji s težo nad 75 kg, pri tem pa dvignil točilni peg 145 kg.

Leta 2011 bo rusko osvojilo srebro svetovnega prvenstva in bo ponovno osvojilo zlato na evropskem prvenstvu 2011, ki je potekalo v Kazanu. V istem letu bo zmagala na predsedniškem pokalu.

Leta 2012 bo Tatyana Kashirina spet prva na evropskem prvenstvu. Leto kasneje vodi svetovno prvenstvo, ki je potekalo na Poljskem.

2014 bo za dekle zelo uspešna, ki bo takrat star samo triindvajset let. Na svetovnem prvenstvu bo lahko poleg zlate medalje postavila pet svetovnih rekordov. Istega leta bo Kashirin osvojil zlato evropskega turnirja, ki bo potekal v Izraelu. Po enem letu bo ponovno osvojila zlato in postala štirinajstkratni zmagovalec svetovnega prvenstva. Leta 2015 bo Tatiana postala šestkratna zmagovalka evropskih prvenstev.

Poleg mednarodnih turnirjev je Kashirina večkratni zmagovalec ruskih prvenstev.

Olimpijske igre v Londonu

tatiana kashirina uteži

Do poletnih iger je Kashirin primeren kot eden od kandidatov za zlato nagrado. Resnično bo zelo dobro igrala in hkrati postavila tri svetovne rekorde, vendar kljub temu ne bo mogla osvojiti zlata. Utež bo ustavil korak od zmage in bo dal pot samo za kitajsko žensko Zhou Lulu. Treba je omeniti, da bo predstavnik nebesnega cesarstva postavil nov svetovni rekord.

Kljub končnemu drugemu mestu bo Tatiana prejela državno nagrado.

Fizični parametri tehtalnika

tatiana jurievna kashirina

Športnik ima precej veliko telo, brez katerega se pri uteženju v resnici ne more nič opraviti. Neverjetno močna deklica Tatiana Kashirina. Rast, teža nas razumejo, zakaj je večkratna zmagovalka evropskih in svetovnih prvenstev. Njegova višina je 177 centimetrov in njegova teža je 102 kilogramov. Nastopa v kategoriji več kot 75 kilogramov.

Tatyana Kashirina: uteži, osebno življenje

Tatiana Kashirina višina teže

Informacije o osebnem življenju dekleta niso toliko, kot bi želeli. To je posledica dejstva, da je popolnoma osredotočena na športno kariero.

Znano je, da ves čas posveča samo usposabljanju, saj namerava postati eden izmed najboljših tehtnic na svetu. Kaširina jim je hvaležna, kljub dejstvu, da so starši prvotno nasprotovali temu športu: niso posegali v razvoj njene kariere. V številnih intervjujih je večkrat izjavila, da še ni srečala osebe, s katero je pripravljena preživeti preostanek svojih dni.

Če se želite prepričati, da je dekle resnično osredotočeno na šport, je dovolj, da pogledate njen urnik:

• Ob 8.30 se povzpnemo.
  • Zajtrk je ob 9:00.
  • Ob 11:00 - usposabljanje.
  • Ob 17:00 - usposabljanje.
  • Ob 20:30 - večerja in se družite.

Vidite lahko, da Tatyana Kashirina nima časa za svoje osebno življenje. Dviganje teže traja skoraj ves prosti čas.

Nagrade in dosežki

tatiana kashirina uteži osebnega življenja

Kot je bilo že omenjeno, je Tatyana Y. Kashirina večkratna prvaka sveta, Evrope in Ruske federacije.

Poleg tega je bila za njene izvedbe nagrajena tudi več državnih nagrad. V svoji zbirki je Medalja reda »Za službe v domovini«. To nagrado je prejela za drugo mesto na olimpijskih igrah v Londonu. Nagrajena je bila tudi Potrdilo o časti Predsednik Rusije. Diploma Tatyana Kashirina je prejela za svoje športne dosežke, pa tudi za njen prispevek k razvoju športa.

Kratek opis osebnosti

Tatiana je znana po vsem svetu. Njena naloga je ne samo zmagati zlate medalje na tekmovanjih, ampak tudi uvesti šport mase. Dekle poskuša narediti vse, kar otroke zanimajo za šport in se redno ukvarjajo z njim. Tatiana Kaširina je prepričana, da je uteževanje zaslužiti veliko več pozornosti medijev in popularizacije.