OqPoWah.com

Marcos Alonso: kariero španskega nogometa, vnuk Markitos

Marcos Alonso Mendoza je španski profesionalni nogometaš, ki igra na levi strani v angleškem klubu Chelsea iz angleške Premier League. V sestavi modre igre pod tretjo številko. Igralec je vnuk slavnega nogometaša Maritosa 20. stoletja (polno ime Marcos Alonso Imas). Pred tem je igral v tako imenovanih evropskih klubih kot španski Real Madrid, Angleški Bolton, Italijanska Fiorentina in angleško Sunderland. Rast igralca je 188 centimetrov, teža - 81 kilogramov.

marcos alonso

Biografija in začetek kariere nogometa

Marcos Alonso se je rodil 28. decembra 1990 v mestu Madrid, v Španiji. Študent Madrida "Real", v mladinski ekipi, o katerem je govoril v obdobju od 1999 do 2008.

Poklicna kariera se je začela leta 2008 v klubu Real Madrid B (znana tudi kot Real Madrid Castilla). Razdrto 22. februarja 2008 v domačem teku proti klubu "Alcoron" (preživel na terenu vse 90 minut časa igranja). Kot del rezervistov igral do leta 2010. Na polju prve ekipe "Galaktikos" se je pojavil le enkrat v letu 2010, ko je zamenjal Gonzalo Higuaina V tekmi proti "Racingu" v 90. minuti igre.

11. marca 2009 je bil na pobudo glavnega trenerja Marcos Alonso povabljen na prvo "smetano" ekipo. Manuel Pellegrini za tekmo proti "Valencia" na stadionu Mestalla. Na koncu se 18-letni branilec med tekmo ni uporabljal.

Kariera v Boltonu

27. julija 2010 se je Marcos Alonso pridružil angleškemu klubu "Bolton Wanderers" iz Premier League, znesek prenosa ni bil razkrit v medijih. Nastopil je kot član Wanderersa v Ligi pokala v dvoboju proti Southamptonu 24. avgusta (zmaga 1: 0). Prvi nastop na terenu v Premier League je bil 1. januarja 2011 v krosu z Liverpoolom na Anfieldu (1-2 poraz).

Njegov prvi cilj za lovce je bil izdan 31. marca 2012 v soočenju z "Wolverhampton". Ob koncu sezone sezone Premier League 2012/2013 je branilec Marcos Alonso izglasoval igralca leta v Boltonu, kjer je osvojil 37% glasov navijačev in navijačev. Izkušnje iger v Angliji so v Marcosu ustvarile nogometni uspeh. To pogosto govorijo športni strokovnjaki in trenerji drugih klubov. Skupaj je od leta 2010 do leta 2014 za White preživel 35 tekem in je postal avtor petih ciljev.

Govori za "Fiorentina", najem v Sunderlandu

V maju 2013 so mediji začeli razširjati informacije, da se bo kmalu v vijolično pridružil nogometaš Marcos Alonso. Kot rezultat, je prišlo do dogovora in Španec je podpisal triletno pogodbo z Fiorentino.

marcos alonso nogometaš

30. decembra 2013, ko je igralec nastopil 9 uradnih nastopov za "lilijo", je glavni trener angleškega "Sunderlanda" Gus Poyet sporočil medijem, da bo Marcos Alonso kmalu šel v svoj klub na posojilo. Uradni prenos je potekal 1. januarja 2014.

marcos alonso zemljak

Za "črne mačke" se je 7. januarja v klubski zmagi (polfinale ligaškega pokala) proti Manchester Unitedu (2: 1) debitiral, potem ko je porabil 90 minut na igrišču. Španec je bil razglašen za igralca tekme. Na splošno je za "Sunderland" na vseh možnih tekmovanjih potekalo 20 tekem.

Vrnitev na "Forentina" je postala njen glavni igralec. 19. marec 2015 je na prvem tekmovanju lige Evrope proti "Romom" dosegel prvi gol za "Violo" (3: 0). Igral je bil do leta 2016, sodeloval je pri 58 tekmah in v svoji statistiki oblikoval 4 golove.

Marcos Alonso v "Chelsea"

30. avgusta 2016 se je Španec vrnil v Anglijo, kjer je podpisal petletno pogodbo z Londonom "Chelsea". Cena prenosa Marcosa je znašala 24 milijonov funtov.

marcos alonso paxi

20. septembra je nastopil na lestvici EFL Cup proti Leicester Cityu, je na igrišču preživel 120 minut časa igranja (4: 2 v korist modrega). Štiri dni kasneje je igral svojo prvo tekmo v Premier League - zamenjal je Cesc Fabregasov nacionalni brat v 55. minuti z Arsenalom (poraz 0: 3).

Njegov prvi cilj za "upokojence" Marcos Alonso je bil zasnovan 5. novembra 2016, v zmagovalni tekmi nad Evertonom s točko 5: 0 na stadionu Stamfordov most. V sezoni 2016/2017 je postal prvak v Angliji. V času oktobra 2017 je preživel 35 iger za klub in dosegel 8 golov.