OqPoWah.com

Najboljši športniki iz Kazahstana so odšli leta 2017

Ob koncu leta nekateri športni in informacijski objavi opravijo raziskavo med svojimi bralci, da bi določili najboljše športnike v Kazahstanu. Kot rezultat, vsak portal predstavlja svojo različico kategorij in nominacij. Identifikacija najboljšega je proces nenehnih sporov. Zato naredimo svojo preiskavo na podlagi povprečne ocene vseh dobljenih rezultatov. V tem članku smo zbrali najboljše atlete Kazahstana, katerih imena se zdaj pojavljajo v svetovnih športnih ocenah.

1. mesto - Gennady Golovkin (boks): 75,3% glasov

Leta 2017, znameniti Kazahstan športnik - boksar Gennady Golovkin (znan tudi pod monikerjem Triple G) je imel samo 2 boji. Prvi je potekal 18. marca proti Danielu Jacobsu za naslov v štirih kategorijah (IBF, WBA, WBO, WBC). V isti tekmi je bil naslov super-prvaka izveden po različici Revije Ring. To je tudi pomemben dogodek. Gennady Golovkin je že prvak v vseh navedenih statusih. Zato je kazahstanski boksar samo branil svoj naslov.

Gennady Golovkin

V profesionalni karieri Golovkina je bila ta bitka prva glede na dejstvo, da je boksar vodil dvoboj v dvanajstih krogih. Bilo je težko. Vendar pa je Gennady še enkrat pokazal superiornost svetovnega prvaka v njegovi težki kategoriji.

Drugi dvoboj je bil 16. septembra 2017 proti mehiškemu Saulu Alvarezu. Na predvečer bitke so bili vsi svetovni mediji polni naslovov o dejstvu, da je bitka senzacionalna. Vsi pasovi Gennady Golovkin so bili postavljeni na progi. Sodniki so se odločili, da prijavijo žrebanje. To je povzročilo veliko spor med strokovnjaki in ljubitelji boksov. Prej v karieri kazahstanskih trojk G ni bilo opaziti.

Gennady Golovkin je preživel neverjetno uspešno leto in si zasluži prvo mesto v razvrstitvi najboljših atletov v Kazahstanu.

2. mesto - Kairat Yeraliyev (boks): 7,3% glasov

27-letni boksar Kairat Yeraliyev je osvojil zlato medaljo na Svetovnem boksarskem prvenstvu 2017 v Hamburgu in osvojil tudi bronasto prvenstvo na azijskem prvenstvu v Taškentu pri debelinskem krogu (56 kg). Ko je zmagal Američana v finalu, je Kairat Yeraliyev prinesel prvo zlato za svojo državo na svetovnem prvenstvu.

Kairat Yeraliyev

3. mesto - Akzhurek Tanatarov (freestyle wrestling): 3,7% glasov

Akirak Tanatorov, ki je leta 2017 uspel osvojiti zlato medaljo na azijskih prvenstvih in bronastih prvenstvih na svetovnem prvenstvu v kategoriji teže do 70 kg, končal najboljše tri športnike v Republiki Kazahstan. Pred tem je bil atlet na olimpijskih igrah 2012 podeljen bron. Presenetljivo je, da so na našem vrhu vse nagradne točke sprejeli predstavniki borilnih veščin. Naključje? Težko.

Akzhurek Tanatorov

4. mesto - Meirambek Ainagulov (grško-rimsko rvanje): 3.1% glasov

Avgusta 2017 je Meirambek postal podpredsednik sveta v kategoriji teže do 59 kg (tekmovanje je potekalo v Parizu). Maja istega leta je grško-rimski borec osvojil srebrno medaljo na azijskem tekmovanju v New Delhiju.

Kazahstan je osvojil zlato

Mnogi strokovnjaki so športniku napovedali neizkoriščeno zmago na svetovnem prvenstvu v Parizu. Vendar pa se je izkazalo za malo drugače. Meirambek Ainagulov je mlad in obetaven borec. Zato je čisto možno, da nas bo naslednje leto zadovoljilo z velikimi zmagami.

5. mesto - Alexei Lutsenko (kolesarjenje na avtocesti): 2,7% glasov

Kazahstanski kolesar Aleksej Lutsenko

Strokovno kazahstanski road dirke kolesar Aleksej Lutsenko v preteklem letu je bil zlate medalje na peti stopnji Vuelta España, prvak Azije v Bahrajnu, pa tudi uspelo dobiti bronasto medaljo v enodnevno dirko Dwars door Vlaanderen (Nizozemska) in zmagoslavno končal peti etapi "Tour v Almaty" (dobil 4 zaporedne krat ). Aleksej impresivni rezultati jasno zasluži mesto višje. Toda, kaj lahko storite, če je kolesarjenje ni zelo priljubljen šport v Kazahstanu.

6. mesto - Nikita Panasenko (kolesarske steze): 2.6% glasov

Nikata Panasenko avtocesti kolesar

Ta malo znani kolesar iz Kazahstana je na svetovnem kolesarskem kolesu uspel osvojiti dve zlati medalji. Nikita Panasenko je res navdušil ljubitelje Kazahstana. To se je zgodilo, ko je strateško premagal svojega glavnega tekmeca - grškega kolesarja Christosa Volikakisa in postal zlati medalist. Za tega fanta prihodnost kazahstanske kolesarske steze.

7. mesto - Albert Linder (uteži): 2,5% glasov

Albert Leander

Albert Linder je mlad teza iz Kazahstana, ki je dosegel uspeh na azijskem prvenstvu leta 2017 (Ashgabat) v kategoriji teže do 69 kg. Istega leta je športnik osvojil zlato medaljo na poletni univerzijadi v Taipeiju. Njegov glavni tekmovalec je bil severnokorejski športnik Kim Myung Hek. Vendar pa ga je Albert uspel preizkusiti z uporabo le dveh poskusov od treh možnih.