OqPoWah.com

Kazahstanski amaterski bokser Eleusinov Daniyar

Za zgodovino zadnjih štirih poletnih olimpijskih iger nikoli ni bil boksar v kategoriji manj kot 69 kg brez kazahstanskega udeleženca na prvem koraku podstavka. Leta 2016 je ta gorilnik prevzel Daniyar Yeleusinov, 25-letni športnik.

Prihajajo v boks

Ena od glavnih zvez boksov v zadnjih letih v Kazahstanu je Eleusinov Daniyar. Biografija športnika izvira iz vasi Berozino West Kazahstan regiji, kjer se je 13. marec 1991 je bil rojen. Daniyar začel zanimati za šport v starosti 9 let in prvič ga je počaščen trener njegovega očeta, Marat, ki je imel prej treniral in starejšega brata športnika usposobljeni. V 16 letih, Diniyar njegova družina preselila v Astani, kjer nadarjeni mladi boksar je imel dobre možnosti.

Svetovni in celinski uspehi

Njegovi prvi junior turnirji Yeleusinov Daniyar osvojil še pred selitvijo, ki sodelujejo v Cadet igrah. In v letu 2008, je bilo svetovno mladinsko prvenstvo v Mehiki kazahstanski boksar uspelo priti v finale, in leto kasneje osvojil "zlato" tekmovanja, tako da je kmalu postal povabili v glavno reprezentanci Kazahstana.

Eleusinov Daniyar

Prvak na turnirju za odrasle je prišel v Daniyar za leto 2010, ko je 19-letnik samozavestno osvojil naslov prvaka Kazahstana. V istem letu je bil boksar poslal na azijske igre v mestu Guangzhou, kjer je Yeleusinov prinesel zlato medaljo. Dve leti kasneje se je športnik kvalificiral za olimpijske igre v Londonu in tam je uspel doseči četrtfinale, kjer je izgubil italijanski Vincenzo Manjacapre. Neuspeh na olimpijskih igrah Eleusinov Daniyar je bil popolnoma popravljen na naslednjem svetovnem prvenstvu. V okviru svetovnega prvenstva, ki je potekal v Kazahstanu, je samozavestno dosegel finale, kjer je premagal kubanski Arisnuad Despain, zmagal zlato.

Zmaga v Riu in načrtuje postati pro

Prizadevanje za zmago in uspeh športnika mu je omogočilo, da v svoji karieri že drugič odide na olimpijske igre. In leta 2016, v okviru olimpijade v brazilskem Rio de Janeiru, Daniyar ni bil enak v kategoriji teže do 69 kg. Atlet iz Kazahstana je samozavestno šel skozi turnirsko mrežo, ko je zmagal v finalu proti uzbekistanskemu Shahramu Giyasovu.

Eleusinov Daniyar Življenjepis

Del sredstev, prejetih za to zmago, je Daniyar poslal v dobrodelne namene, in razmišljal je o morebitnem povečanju v baru. Kot rezultat, zdaj Eleusinov resno razmišlja o možnosti sodelovanja v profesionalnem boksu, v katerem so zainteresirani promotorji iz Združenih držav Amerike. Zato lahko v bližnji prihodnosti pričakujemo prve bite kazahstanskega športnika v velikem prstanu.