OqPoWah.com

EURO 2008: rezultati

EURO 2008 je trinajsto evropsko prvenstvo v Avstriji in Švici. To je bil drugi turnir, ki je potekal v dveh državah. Od 7. do 29. junija 2008. Na turnirju je sodelovalo 16 ekip. Montažni gostitelji lahko sodelujejo neposredno. Preostalih 14 ekip se je kvalificiralo in razdelilo v skupine.

evro 2008

Za pravico do gostovanja EURO-2008 se je Ruska federacija borila, vendar je hitro umaknila svojo kandidaturo, kot je zahtevala Svetovnega prvenstva leta 2018.

Spremembe predpisov

Evropsko prvenstvo 2008 se je spominjalo s spremembo pravil. Zlati in srebrni cilji, ki so bili v veljavi na prejšnjih turnirjih, so bili preklicani. Na kvalificiranem turnirju ni bilo nobenih iger.

Rusija v kvalifikacijah

V kvalifikacijskih tekmah ni bilo nobenih občutkov. Vsi udeleženci so bili razdeljeni v sedem skupin, od tega sta dve ekipi vstopili v zadnji del.

V kvalifikacijske tekme je ruska ekipa prišla z novim trenerjem. Postali so Nizozemec Guus Hiddink. Zamenjal sem Semina, ki ni prinesel reprezentance na svetovnem prvenstvu 2006.

V skupino so sodelovali Hrvaška, Anglija, Izrael, Makedonija, Estonija in Andora. Prve tri ekipe so bile glavni tekmeci v boju za vstop v UEFA EURO 2008. Miza na tekmah se je izkazala zanimivo in na toploti ni bila slabša od zadnje faze. Anglija je neuspešno začela kvalifikacijski krog. Sprva nisem mogel premagati Makedonije (0: 0), nato pa se popolnoma izgubil na Hrvaškem (0: 2). Ruska reprezentanca je bila plus. Začela se je veliko bolje in igrala z Izraelom in Hrvaško. Številke so dali upanje srcem navijačev.

Na poti v ekipo Hiddink sta stala Estonija in Makedonija, ki sta z istim rezultatom (2: 0) pretepena. Niso jo ustavili in Andorransko ekipo. Povratne tekme so se končale v korist Rusije.

Še posebej intenzivni boji so bili proti Britancem. Prva igra v hiši, s katero so predniki nogometa zmagali z drobljenim rezultatom 3: 0. Anglija je bila na drugi liniji, pred Rusijo pa za pet točk. Vzajemna igra je potekala v "Luzhniki". Tekma se je imenovala "Igra leta". Britanci so odprli račun, vendar ga niso mogli obdržati. Najprej je realiziral kazen za Pavlyuchenka, nato pa je vzel svojo ekipo naprej.

Da bi zapustili skupino, so Rusi morali premagati Izrael in Andorra. Potem so igralci in navijači postali nervozni. V Izraelu niso zmagali, izgubili so 1: 2. Zdaj je Anglija zadoščala za tekmo s Hrvaško in odšla na drugo mesto v UEFA EURO 2008, saj je z enakim številom točk iz naše ekipe imela prednost pred drugimi kazalniki.

Vendar pa se je Hrvaška, ki je že prišla od prvega mesta, odločila, da bo dokončala svojo pot s dostojanstvom na napolnjeni "Wembley". Že na 14. minutah so Hrvati bili 2-0. Do druge polovice, gostitelji uspeli igrati dva cilja, vendar takoj zamudil. Rusija je v paralelnem tekmovanju osvojila Andorro z minimalnim številom točk in se odpravila na UEFA EURO 2008. Lahko rečemo, da je Hrvaška prehajanje na turnir.

UEFA EURO 2008 nogomet

euro 2008 russia

Na turnirju so poleg Avstrije, Švice in Rusije, Poljske, Portugalske, Italije, Francije, Grčije, Turčije, Češke, Nemčije, Španije, Švedske, Romunije in Nizozemske.

Skupina A

Položaj: Portugalska, Turčija, Češka in Švica.

Čehska reprezentanca, ki so jo kot analitiki ocenila za favorite v skupini za nogomet UEFA EURO 2008, ni uspela v dveh tekmah in je le na tretjem mestu. Najboljši izvajalci so bili Turčija in Portugalska, ki sta dosegla šest točk.

Skupina B

Položaj: Hrvaška, Nemčija, Avstrija in Poljska.

Hrvati so sije tukaj. Brez težav so uspeli osvojiti devet točk in odprli prvo mesto v plezanje. Druga vrstica je šla v Nemčijo, ki je ni enostavno omejila. Avstrija se je borila do zadnje minute, vendar ni mogla obiti bolj profesionalnega nasprotnika.

Skupina C

Euro 2008 nogometni turnir

Položaj: Nizozemska, Italija, Romunija in Francija.

Najslabše v "smrtni skupini" so bili Francozi. Začeli smo z negotovim žrebom na tekmi proti Romanom, nato pa izgubili v dveh krogih. Nizozemska je bila najmočnejša in se je zlahka umaknila iz skupine. Drugo mesto je šlo v Italijo.

Skupina D

Položaj: Španija, Rusija, Švedska in Grčija.

EURO 2008 Rusija je začela z velikim porazom iz Španije. Na štiri cilje iz Špancev je na koncu tekmovanja odgovoril samo en Pavlyuchenko. Trenutni šampioni Evrope (Grčija) so izgubili v Rusiji z minimalnim rezultatom. EURO-2008 Rusija je nadaljevala svojo zmago nad Švedsko (2: 0). Pavlyuchenko in Arshavin sta se nato razlikovala. Ta rezultat je že postal dosežek. Pred tem v novi zgodovini Rusije ni bilo nobenih zadetkov v playoffih prvenstev Evrope. Španci in Rusi so še naprej osvojili UEFA EURO 2008. Tekme, ki jih je naša ekipa na tem turnirju postala klasika.

1/4 finala

V prvi četrtfinalni tekmi so prišli Nemčija in Portugalska. Igra je bila zelo vroča. Do 25. minute, zahvaljujoč ciljem Schweischtiger in Klose, so Nemci že vodili račun. Na 40. minuti je Portugalska dosegla prvi gol, vendar ne morejo stisniti nasprotnika. V drugem polčasu je Ballack dosegel rezultat 3: 1, na koncu pa je Portugalska dosegla prijeten žogo.

Hrvaška je bila v dvoboju s Turčijo najraje. Ekipa je uspela skozi skupino brez izgube in je imela srečo, da je dobila Turke. Vendar pa se je glavni čas tekem končal z žrebom (1: 1), na turnirjih pa je prišla Turčija v polfinale.

V 1/4 Rusije je šel na Nizozemsko - ekipo, ki je porazila vse nasprotnike v skupini. Zmagovalcev, ki so zmagali na tako močno ekipo, je bila nič. Vendar pa je "oranžna" pokazala nezadovoljiv nogomet, za katerega so bili kaznovani. Glavni čas se je končal z žrebom (1: 1), vendar bi lahko pri dodatnih Rusih dosegli še dva lepa cilja.

Večni nasprotniki Španija in Italija sta izdala dolgočasno tekmo, ki je odločila za zmago prvega v kazenskem streljanju.

Polufinale

Euro 2008 tekem

Ruska reprezentanca je spet tekmovala s Španijo. Do 50. minute so uspeli zadržati Špancev, nato pa sledili tri cilje, ki so Rusi poslali domov.

V drugi polfinalni tekmi sta se združila Nemčija in Turčija. Drugi, ki je po zmagi nad Hrvaško obogatil, je vse napadal v napad. To so storili, toda Nemci so bili boljši. Rezultat je 3: 2.

Končno

miza za leto 2008

Končna tekma ni ustrezala pričakovanjem za svetlo igro. Edini zadetek, ki ga je dosegel Torres, je Španiji pomagal drugemu evropskemu prvaku.