OqPoWah.com

Viktor Zuev - svetovno znani boksar

Viktor Zuev je slaven boksar iz Belorusije. Večkratni prvak Belorusije, nagrajenec evropskega prvenstva in olimpijskih iger.

Kratka biografija

Rojen je bil 22. maja 1983 v mestu Vitebsk v Republiki Belorusiji.

Boxing Victor Zuev se je zaljubil tudi v mladosti. Od devetega leta se je začel ukvarjati s tem športom in je bil amaterski boksar. Po nekaj časa je njegov trener (ki se nikoli ni spremenil) Anatolij Kolčin začel postavljati Victor na tekmovanje. Takoj je mladi borec začel poraziti svoje tekmece. Trener je takoj razmišljal o možnosti potenciala športnika, kmalu pa sta tandem Viktorja in Anatolija Kolchina začela preizkušati novo raven na tekmovanjih.

Športni dosežki

Victor Zuev je začel zmagati v velikem športu že v devetnajstih letih. Leta 2002 je osvojil tretje mesto na evropskem prvenstvu, ki je potekal v mestu Perm. Takrat je svet priznal uspešnega boksarja Viktorja Zueva.

Leta 2003 je bila na svetovnem prvenstvu v Bangkoku dodeljena bronasta medalja.

Leto 2004 je bilo posebej uspešnega za Viktorja Zueva in Anatolija Kolchina. V Atenah so potekale olimpijske igre, kjer je beloruski športnik zasedel drugo mesto in dobil srebrno medaljo.

viktor zuyev

V istem letu je potekalo evropsko prvenstvo v Puli. Za drugo mesto je bil tudi srebrna medalja.

Po letu 2004 je bil boksarjevo sodelovanje na tekmah in prvenstvih prekinjeno že pet let. Ni prenehal usposabljati in sodelovati na tekmovanjih, temveč na nižji ravni. Poleg tega je trener še naprej pripravljal borca ​​za prihajajoči svetovni pokal in evropsko prvenstvo.

Leta 2009 se je Viktor Zuev udeležil svetovnega prvenstva v Milanu in osvojil bronasto medaljo za tretje mesto.

Po odličnem športnem dogodku v letu 2010 je sledilo Evropsko prvenstvo v Moskvi, v katerem sta sodelovala tudi tandem Anatolija Kolchina in Viktorja Zueva. Borec je ponovno zasedel drugo mesto in dobil srebrno medaljo.

Med večjimi boksarskimi tekmovanji je spet sledil odmor treh let. Leta 2013 se je Viktor Zuev udeležil evropskega prvenstva v Minsku. Tam je zasluženo končal tretje in dobil bronasto medaljo.

viktor zuy boxing

Kako so bili ti rezultati doseženi

Anatoly Kolchin je profesionalni trener. Usposabljal ni enega vojaka, vsak športnik pa je bil uspešen.

Za zmago v prvenstvu je Viktor Zuev dobesedno moral trenirati dneve in noči. Priprave na športne dogodke je bilo potrebno dati več kot 17 ur na dan. Samo dober trening, ki bi odpravil vse možne stavke in načine zaščite, bi Victoru omogočil, da postane pravi prvak. Poleg udeležbe na svetovnih tekmovanjih je boksar sodeloval tudi na tekmovanjih v Belorusiji.

Treba je omeniti dejstvo, da je leta 2013 po zadnjem evropskem prvenstvu trener Anatoly Kolchin umrl. Morda je to vplivalo na Zuyevovo odločitev, da se umakne iz športa. Za sebe je dosegel potrebne višine, ga je ves svet prepoznal. Kot je rekel Victor, ko ni bilo trenerja, ni bilo nobenega boksarja. Biti profesionalni športnik je zelo trdo delo. Victor se je odločil, da bo ves čas dal družini.

Kako športnik živi po negi

Po koncu športne kariere Zuyev ni zapustil športa. Redna fizična aktivnost je potrebna za usposobljeni organizem. Victor se ukvarja z otroki v športni šoli, v tistem, v katerem je študiral. Poleg tega še naprej usposablja.

Ves svoj prosti čas posveča svoji ženi Svetlani in hčerki: Mariji in Sofiji. Kot je dejal Zuev, je po zapuščanju športa njegova glavna naloga očetovo delo. Izoblikuje hčerke, strogo spremlja, da se ukvarjajo z nekaj koristnega, spodbuja nove hobije.