OqPoWah.com

Ruski kratki igralec Elistratov Semen: biografija, športna kariera, osebno življenje

Elistratov Semen Andreevich - slavni ruski kratki sled. Je prvak olimpijskih iger, večkratni zmagovalec svetovnih in kontinentalnih prvenstev.

Biografija

Elistratov Semen se je rodil leta 1990 v Ufi. Fant je bil od zgodnjega otroštva zelo aktiven in se gibal, zato so se starši odločili, da ga napišejo v športni oddelek. Sprva Semyon je obiskoval pouk na taekwondo, vendar je šest mesecev pozneje opozoril na takšen šport kot kratek pot.

Eden od prvih, ki je priznal talent mladega atleta, je bil trener Andrei Maksimov, ki je zdaj mentor Elistratov. Pod njegovim vodstvom je bil Semyon od navadnega obetavnega mladega postal zvezda svetovnega kratkega steza.

Kljub zelo natrpanemu urniku usposabljanja Yelistratov uspelo ne samo dobro, da konča šolo, ampak tudi za vstop v Inštitutu za telesno vzgojo, da dobimo stopnjo in trenersko licenco magistrski.

Športna kariera

Po tradiciji športne šole začetni kratkometri dobijo prve drsalke kot darilo znanih športnikov. Semyonu so dobili iz roke Julie Chachina, ki je nekoč postala nagrajenec evropskega prvenstva. To je bilo tudi spodbuda za Elistratov za trdo usposabljanje.

Kratka steza Elistratov

Mladi športnik je pokazala senzacionalne rezultate za svojo starost. Leta 2003 je 13-letni Simon Yelistratov, kratke proge, ki je že v tistem času je bila na prvem mestu v svojem življenju, kvalificirani standard za naziv mojstra športa, in v 16 letih - prvi nastop na svetovnem prvenstvu.

Po letu 2007 je kratki sledilec Ufa osvojil srebrno prvenstvo Rusije v vseh okoljih, je bil sprejet v državno reprezentanco. Od takrat se je začela Elistratova zvezdna športna kariera. Sodeluje na vseh mednarodnih tekmovanjih. Tudi 20-letni kratki igralec je na ruski ekipi za olimpijske igre v Vancouvru, kjer ni uspel prodreti v top dvajset.

Prvi uspeh na mednarodnih prizoriščih je leta 2012 prispeval Semyon. Trikratni zmagovalec evropskega prvenstva postane na razdalji 1,5 in 3 km, pa tudi v vsepovsod.

Leto kasneje Yelistratov dodaja, da svojo zbirko nagrad srebrno kolajno na svetovnem prvenstvu, kot tudi tri nagrade UEFA, med katerimi je bilo zlato - za dirko rele.

Olimpijsko leto je bilo za ruskega športnika v dobesednem smislu zlata. Dvakrat dobitnik evropskega prvenstva, tako da je na domači igri v Sočiju prišel Elistratov Semyon v odlični formi. In ne zaman - postal je olimpijski prvak v reliju, kjer je ruska ekipa uspela poraziti glavne tekmovalce za zlate medalje - nizozemsko ekipo.

Leta 2015 je Elistratov dobil nov naslov - postal je svetovni prvak. Poleg tega je s kontinentalnega prvenstva prinesel šest nagrad, med njimi zlato za krono za njega palico.

V naslednji sezoni bo Elistratov Semen trikrat zmagovalec evropskega prvenstva in svetovni rekorder na razdalji 1000 metrov.

sadike

Zaradi molodonije v doping testih je bil ruski športnik prisiljen preskočiti svetovno prvenstvo leta 2016. 21. aprila je bil umaknjen Elistratov, ki je lahko nadaljeval na svetovnem prvenstvu in na drugih turnirjih.