OqPoWah.com

Sergej Voronov - drsalec nove generacije

Sergej Voronov je drsalec, ki nastopa na solistih. Je prvak Rusije (2-krat), podpredsednik Evrope in številni nagrajenec največjih turnirjev.

Otroštvo

Prihodnji figure skater je bil rojen v Moskvi. Zahvaljujoč staršem je v štirih letih pridobil drsalke. Otrok je zaupal Raphaelu Harutyunyanu - trenerju z dolgoletnimi izkušnjami. Sergej Voronov je skater, ki je trdo delal v zgodnjem otroštvu in poskušal vse elemente dopolniti do popolnosti. Leta 2002 je Harutyunyan zapustil Združene države. Mladenec mu ni mogel slediti, saj je bil mladoleten. Sergey se je odločil, da se preseli v Sankt Peterburg. Galina Kashina je postala novi trener bodočega prvaka.

grdobi sergey drsalec

Zgodnja kariera

Po treningu s Kašinom je bilo nezadovoljstvo, ki ga je redno pokazal Sergej Voronov. Skater je bil razočaran zaradi sodelovanja z Galino, saj ni prinesel uspeha. Nov mentor dečka je bil Aleksej Urmanov, ki je mlademu športniku pomagal, da začne uspešno na ledu. Leta 2005 je Sergej osvojil srebro na juniorskem prvenstvu. Ta nagrada mu je omogočila sodelovanje na svetovnem prvenstvu 2006. Toda Voronov je bil ranjen in ni mogel iti tja. Naslednja sezona je Sergej začel z drugo mesto na ruskem prvenstvu. Grand Prix, ki ga je čakal v letih 2006-2007. Tokrat se je tekmoval z odraslimi in je šel le na šesto mesto, ki ni dobil pravice do sodelovanja na evropskem prvenstvu. Toda na svetovnem prvenstvu je bil zelo uspešen in postal devetnajsti.

Sergej Ravens Skater

Neuspešni letni časi

2007-2008 niso bili zelo uspešni zaradi zdravstvenih težav, ki jih je doživel Sergej Voronov. Skater ni mogoče izvesti s polno močjo zob skokih, pa je prejel več pomembnih zmag: prvo mesto v prvenstvu Rusije, četrta na evropskem prvenstvu in sedmi na svetovnem prvenstvu.

Predstave drsalke v Grand Prixu so spremljale različno uspešnost. Zadnja je bila neuspešna in do svetovnega pokala je bil le en mesec. Skupaj s trenerjem Voronovem se je odločil spremeniti kratek program, pri tem pa prevzel novo glasbo. Kot rezultat je potrdil svoj status tako, da je postal prvak.

Udeležba leta 2009 na evropskem prvenstvu je prinesla povsem drugačno mesto, na katerem je štartiral Sergej Voronov. Biografija športnika tega obdobja vsebuje podatke o njegovem devetem položaju. Ta rezultat je povzročil val hude kritike federacije in trenerjev Sergeya. Slednji so verjeli, da je len in ne daje 100% usposabljanja. Nizki rezultati Voronov na svetovnem prvenstvu so potrdili le svoje besede. Športnik je vzel trinajsto mesto.

Sergey Ravens biografija drsalca

Preselitev v Moskvo

Sezona 2009-2010 je bila za Sergeja različno uspešna. Vstop Grand Prix, ki je potekal na Kitajskem, je prinesel srebro Sergeju, v Parizu pa je šel le na šesto mesto. Toda uspeh na ruskem prvenstvu je pomagal športniku dobiti mesto na evropskem prvenstvu.

Samo uspešnost se ni izkazala za dobro, kot je načrtoval Sergej Voronov. Skater je spustil kratek program in pridobil na štirinajsto mesto. Ta dogodek je vplival na njegovo vključitev v olimpijsko ekipo. V primeru višjega mesta bi Sergej lahko kot glavni športnik. Tako je bil vključen v ekipo kot rezerva.

Na svetovnem prvenstvu v Torinu je bil tudi rezerviran Voronov. Toda odstranitev iz tekmovanja Evgeni Plushenko zaradi zdravstvenih razlogov je Sergeju omogočila vstop v glavno ekipo. Skater je zasedel štirinajsto mesto. Po tem se je mladi odločil prenehati sodelovati z Aleksejem Urmanovim.