OqPoWah.com

Maria Paseka: biografija športne gimnastike

Maria Paseka je ena najbolj nagrajenih ruskih gimnastikov. Je svetovni prvak (2015) in štirikratni nagrajenec olimpijskih iger.

Začetek športne kariere

Maria Paseka, katere biografija je predstavljena v tem članku, se je rodila leta 1995 v Moskvi. Vedno je imela močan značaj in smotrnost. V šestih letih, dekle izrazili željo za sodelovanje v športni gimnastiki in je začel svojo kariero z SDUSHOR MGFSO "Dynamo" pod vodstvom priznanih trenerjev Galtsova N. in W. Silifanova. Kasneje so se nadomesti J. Kamalov v SC "olimpijski", in v letu 2009 telovadec padla v roke znanih trenerjev v športu - VN Ulyankina, MG Ulyankina in I. A. Savosina.

maria čebelarski telovadec

Prva resna konkurenca in pravi duh konkurence Maria Paseka, fotografije, ki si lahko ogledate v članku, doživela leta 2008, ko sem prišel v gimnastiki prvenstvu British Open, ki je potekala v Hampshire. Tam je mladi športnik osvojil svojo prvo mednarodno medaljo - bron in osnovni skok in zlato v ekipi. Nato je iz družinskih razlogov telovadec moral zapustiti ta šport, kot se je zdelo z njo takrat, za življenje.

Da bi se malo motila, je punca prevzela akrobatiko, vendar je zelo hitro spoznala - obstaja le en šport, v katerem Maria Paseka postane slavna - gimnastika. Po dvomesečnem odmoru se je odločila vrniti na usposabljanje. Najprej je začela sodelovati z Olga Sikorro, nato pa se je hitro preselila v oskrbo Marina Ulyankina. Trener se ni bala testov, ampak je nasprotno videla potencial na novem obrazu.

Začela se je serija fizičnih obremenitev in resnega treninga, zaradi česar se je pred publiko pojavila nova Maria Paseka, vrhunska gimnazija.

Prve zmage

2009 do Marije postala zelo pomembna in zahtevna, saj je zaradi aktivnega dela in stalno športnica usposabljanja v letu 2010 osvojil zlato medaljo na evropskem prvenstvu v ekipnem tekmovanju in srebra v trezorju. Tudi letos na prvenstvu Rusije je Paseka prejela zlato medaljo v vsepovsod za osnovno skok in palice, kar kaže na to, da se lahko nanese na njo.

Zapri Mary verjamejo, da je ključ do njene dosežke vztrajno in energična v naravi - v 14 letih je začel voziti skuterja in uživajte ga loviš na lokalnih cestah. To je ljubezen do hitrosti, ki ji pomaga, da ne podleže živčnemu nihanju, temveč se sestavi v najbolj odločilnem trenutku.

Zdravstvene težave

Po tako uspešnem začetku je športnik čakal na vrsto resnih zdravstvenih težav. V začetku leta 2011 je opravila zapleteno operacijo na petah, ki jo je vodil Alexander Balberkin, doktor medicinskih znanosti. Mimogrede, zaradi tega Maria ne stoji na dnevniku. V tej vrsti konkurence je celoten poudarek na robovih hloda - in to je neznosna bolečina za poškodovane pete.

maria čebelarska gimnastika

Poleg tega je bila udeležba na svetovnem prvenstvu v Tokiu (2011) preklicana zaradi poškodbe kolka med pripravo na tekmovanje na treningu. Najhujše pa je bilo, da je Maria Paseka se popolnoma pokazala v ruskem pokalu leta 2011 - osvojil bronasto medaljo za trezor in se pretvarjala, da se v reprezentanci za konkurenco na Japonskem.

Letos se je telovadec zaključil udeležbo na tekmovanjih v Belgiji v Gentu, ki prikazuje peti rezultat v nadstropju vaje in šestega v trezorju.

2012 Paseka je začela sodelovati na prvenstvu v Moskvi, kjer je letos osvojila prvo zlato medaljo za skok. Športnik se je boril v treh kategorijah - barih, prostih vajah in podpornem skoku. Njen dosežek je komentirala dejstvo, da je hotel dati vse od sebe in čustveno prilagoditi nadaljnjim mednarodnim tekmovanjem.

Istega leta je vzela Maria Paseka srebrna medalja na mednarodnih tekmovanjih v umetniški gimnastiki, Antonina Koshel. Ko je bila deklica vprašana o rezultatu, je rekla, da brez porazov ni nobenega ups, in še vedno ima za kaj težiti.

Test slave

Pomembna faza v športni karieri Marije so poletne olimpijske igre leta 2012 v Londonu. Tukaj je Paseka prejel srebrno ekipno predstavo in bronasta medalja za njegov lastni lastni referenčni skok. Tudi bližnji prijatelji iz ekipe so opazili, kako je gimnastica pogledala navzdol na vse in verjela, da lahko kaj naredi. Maria sama priznava to dejstvo in hvala svoji materi, ki je v tem trenutku našla potrebne besede in hčerko pripeljala do čutov.

maria pčele slike

Leto 2013 je zaznamovalo kariero deklice, saj je na evropskem prvenstvu na raznomysokie žarkih osvojila tretje mesto. Tudi v tem letu je potekala univerzijado v Kazan in tam je zbirka osebnih zmag pridružil bron za obok in zlato v ekipnem tekmovanju.

Načrti se razpadejo

In spet je prišla črna črta v športnem življenju gimnastike - bila je resno poškodovana. Njeni načrti so v letu 2013 vključevali sodelovanje na svetovnem prvenstvu, vendar so zaradi poškodbe hrbta tekmovanja potekala brez Paseka. Maria ugotavlja, da je bilo to zelo težko obdobje v njenem življenju - dolga rehabilitacija in živčna napetost. Zaradi prekomerne teže in zmanjšane telesne pripravljenosti je bilo vsako usposabljanje zelo težko, vendar se telovadec ni ustavil in se sprehajal. Nato je bila mejnik za svetovni pokal leta 2014, vendar je športnik zasukal nogo in se ni mogel boriti za medaljo.

maria pčelarstvo biografija

Maria Paseka pa ima izjemno močan značaj in trmast temperament. Ko je zbrala vso voljo, se je nenehno izobraževala in prilagajala samo za zmago. Ni bilo govora o sodelovanju pri kliku - vedela je, da lahko naredi več!

Dolgo pričakovana zmaga

Zahvaljujoč tej drži in podpori trenerjev je Maria Paseka osvojila zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v Glasgowu leta 2015 za osnovno skok. Ta trenutek se spominja vsak ljubitelj tega športa. Konec koncev je bila razlika med prvo in drugo mesto minimalno, vendar so sodniki dali zmaga ni športnik iz Kitajske Hon Un Jong in Marie rossiyanke čebelnjaka. Med očetovstvom so bile solze iz oči Marije, ker je bila za njo dolgo pričakovani dan. V vseh intervjujih se je toplo zahvalila svojim trenerjem za njihovo podporo in njihovo delo. Spomnila se je tudi s tresenjem svoje matere, ki se je v otroštvu borila s hčerinim nepripravljenostjo, da bi šla na trening in prakso. Samo na podstavku je športnica spoznala in s hvaležnostjo sprejela strog odnos mame.

Mariya Apiary

Naslednji pomemben dogodek v športnem življenju tega močnega dekleta je bil sodelovanje na olimpijskih igrah leta 2016 v Riu de Janeiru. Za Marijo je bila težka borba, predvsem zaradi dejstva, da so jo vsi že veliko zahtevali in da je postavil obetajoče upanje. To je dejstvo, da je bil športnik nervozen in mu ni dovolil, da bi se pripravil. Toda ona se je spopadala z napetostjo in opravljala profesionalno, ko je osvojila dve srebrni medalji - v skakanju na bazo in v timski prvenstvu.

Načrti za prihodnost

Kljub vsem regalijam tega mladega dekleta je navadna oseba, ki želi preživeti čas domov prijetna s svojo ljubljeno mačko Timothyjem ali se zabavajati s svojimi prijatelji. Poleg tega se Maria Valerievna Paseka resno zanima za fotografiranje in ima rad voziti z avtomobilom.

Mariya Valeryevna čebelnjaka

V prihodnje namerava športnik, da še naprej sodelujejo na tekmovanjih, ko čutim, da tudi zdravje ne dopušča, želi narediti usposabljanje in izobraževanje otrok novih prvakov.