OqPoWah.com

Ruski taekwondoist Alexey Alekseevich Denisenko: biografija, dosežki in zanimiva dejstva

Denisenko Alexey

- znani domači športnik, Taekwondo. Dvakrat sem postal nagrajenec Poletne olimpijske igre. Prvak Rusije, večkratni udeleženec in nagrajenec evropskih in svetovnih prvenstev. Udeležil se je prvih evropskih iger v Baku, kjer je postal bronasti medalist. Ima naziv spoštovanega šefa športa v Rusiji.

Biografija športnika

denisenko aleksey

Denisenko Aleksey se je rodil v majhnem mestu Bataysk, ki se nahaja v regiji Rostov. To se je zgodilo leta 1993.

Denisenko Alexey v odseku Taekwondo je prinesel njegov oče, ko je bil star samo 8 let. Samo šel je v šolo. Na istem mestu je junak našega članka srečal svojega prvega trenerja, ki se je imenoval Alexander Shin.

Oče bodočega prvaka je v tem športu dalo svojega sina, ker je želel, da izgleda kot idoli njegove mladosti - Jackie Chan in Jean-Claude Van Damme.

Priprava na športno kariero, njegov oče je začel Denisenko Alexei iz prvih let svojega življenja. Uganjali so telo. Navsezadnje je bil Alexei zelo boleče in šibko otrok.

Sprva je Alexei brez odlašanja šel na odsek, vendar se je postopoma vključil. Začel je posnemati idole njegovega očeta in začel slediti taekwondo z obnovljeno močjo.

Oče pravi, da je Alex pogosto želel zapustiti šport, vendar se je sčasoma odpovedal tej ideji. Čeprav je moral priti na vlak skozi ves Don na čolnu. Takšne težave so nastale med gradnjo v Rostovu Voroshilovsky most. Zaradi popravila je javni prevoz na desno breg Don, na katerem je treniral, ni šel. Zato sem moral uporabiti čoln. In se vrniti domov pozno zvečer na zadnjem avtobusu.

Osebno življenje

Osebno življenje v karieri športnika igra pomembno vlogo le iz zadnjega časa. Pred tem je bil popolnoma osredotočen na šport.

Nazadnje, v decembru 2016, se je poročil Anastasia thekvondistke Baryshnikov bron prvak olimpijskih iger v Londonu, trikrat evropski prvak, dvakrat osvojil bronasti medalji na svetovnih prvenstvih.

Olimpijske igre v Londonu

alexei denisenko taekwondo

Aleksej Denisenko v taekwondo začel izkazovati dobre rezultate že s prvih mladinskih turnirjev. Kmalu je prišel do opombe trenerjem nacionalne reprezentance.

Uspeh na mednarodni etapi mu je omogočil sodelovanje na poletnih olimpijskih igrah v Londonu leta 2012. V tistem času je bil nepopolni 19 let. Denisenko je nastopil v kategoriji najmanjših teže - do 58 kilogramov.

Ruski je začel svojo pot do zmage v preliminarnem krogu, saj je bil mladi, povsem neznan, nikomur, športnik z nizko osebno oceno. V prvem boju na olimpijskih igrah se je junak našega članka srečal s kostarikanskim Heiner Oviedo. Rus je osvojil samozavestno zmago 5: 2.

V četrtfinalu se je Alexei Denisenko srečal s kitajskim atletikom Weijem Zhenyangom na olimpijskih igrah. Tokrat se je izkazal za obstojnega, dolgega in še bolj učinkovitega boja. Denisenko je zmagal 10: 7. Najbolj intenziven je bil polfinalni boj, v katerem je Alexey v grenkem boju izgubil južnokorejski Lee De Hun z rezultatom 6: 7. Mimogrede, ruski kršitelj v finalu je utrpel poraz od pada Španije Huel Gonzalez 8:17.

Toda Alexei Denisenko na tekmi za tretje mesto, v tako imenovani utrjevalni finali, je osvojil avstralski Safwan Khalil 3: 1. Tako je mladi ruski osvojil svojo prvo olimpijsko medaljo. Na londonskih igrah je bilo le eno od dveh bronaste medalje ruska reprezentanca v taekwondo.

Evropsko prvenstvo v Azerbajdžanu

alexei denisenko taekwondo biografijaNaslednji večji mednarodni turnir je bilo Evropsko prvenstvo, ki je potekalo v Azerbajdžanu, glavnem mestu Azerbajdžana. Aleksej Denisenko, taekwondo v biografiji športnika v tistem času odločilno vlogo, turnir je bil izbran brez težav.

Na tekmovanjih je v kategoriji teže dosegel 68 kilogramov. Ob premagovanju predhodnih krogov je športnik dosegel odločilno bitko. V finalu se je srečal s Turkom, Servetom Tazegulymom, vendar je izgubil.

Na ekipi je osvojil drugo mesto, osvojil dve zlati, trije srebrni in dve bronasti medalji. Močnejši so bili samo Hrvati.

Svetovno prvenstvo v Rusiji

alexei denisenko olympiad

Leta 2015 je dosegel pravico govoriti na svetovnem prvenstvu Alexei Denisenko. Taekwondo v biografiji športnika takrat je imel ključno vlogo.

Junak našega članka se je spet boril v kategoriji težnosti do 68 kilogramov. In v končnem boju se je spet srečal s Turkom Servetom Tasegulom. In spet je izgubil.

Na splošno je ruska ekipa brez uspeha na svetovnem prvenstvu dosegla le 12. mesto. V prašičnem bregu naše ekipe ni bilo samo eno nagrado za zlato, samo dva srebra (eden izmed njih je osvojil Denisenko) in pet bronastih.

Evropske igre v Baku

alexei denisenko final

Leta 2015 je sodeloval na naslednjih večjih mednarodnih tekmovanjih Aleksej Denisenko. Taekwondo je bil vključen v program prvih evropskih iger. To je analog olimpijskih iger, vendar le za evropske ekipe. Sprva se je predpostavljalo, da bodo potekale le poletne igre, zdaj pa je več predlogov za organiziranje in zimske evropske igre. Treba je opozoriti, da na drugih celinah taki natečaji že dolgo obstajajo. Na primer, pan-ameriške, pan-afriške ali pan-arabske igre.

Na teh začetkih se je začelo s fazo 1/8 finala Alexei Denisenko. Z njim se je srečal športnik iz San Marina Michele Ceccarone. Ruski je samoumevno premagal 19: 1. V četrtfinalu je junak našega članka ravno tako samozavestno obravnaval angleškega moža Martina Stamperja - 18: 6.

Težave so se začele le v polfinalu z gostiteljem spletnega mesta, Azerbajdžanski Aikhan Tagizade. V trmastem dvoboju je Denisenko izgubil 5: 7. V bitki za tretje mesto je rusko srečal svojega dolgoletnega nasprotnika Turk Turk Servet Tasegul. Tokrat so Turki nepričakovano izgubili v 1/8 finala na Pole Karol Robak - 9:21.

Duel za tretje mesto je bil učinkovit. Denisenko je končno uspelo zmagati - 19:16.

V skupinski prireditvi na evropskih igrah so Rusi postali tretji, izgubili pa so jih za Azerbajdžance in Britance.

Druga olimpijada

alexei denisenko taekwondo olimpijske igre

Leta 2016, pri 22, se je udeležil druge olimpijske igre Alexei Denisenko. Taekwondo na olimpijskih igrah je bila relativno mlada, a že ljubljena disciplina.

V svoji kategoriji kronske teže do 68 kg je bil Denisenko spet eden izmed priljubljenih. V 1/8 finalu se je zlahka ukvarjal z venezuelskim Edgarjem Contrerasom - 12: 2. V četrtfinalnem srečanju se je srečal z Turkom Tazegulymom, vendar je bil tokrat znova močnejši od nasprotnika, ki je sprva izgubil redno. Rus je zmagal 19: 6.

V polfinalu je bil belgijski Jahad Ashab 6: 1 premagan. Alexei Denisenko v finalu je prišel skupaj s športnikom iz Jordanije Ahmad Abagaush. Ne glede na to, kako se je junak našega prispevka upiral, je priznal 6:10.

Ta srebrna medalja je bila edina osvojena Rusa na teh tekmah. S tem rezultatom v skupinski prireditvi so delili deveto mesto z Mehiko, Nigerom, Srbijo in Francijo.

Na poti v prvenstvo

Zdaj Alexey Denisenko še naprej trenira, da končno osvoji zlato medaljo na večjih mednarodnih tekmovanjih. Kot vidimo, doslej tega uspeha ni uspelo.

Trenutno živi Denisenko v svojem domačem kraju - Bataisk. Vzporedno s športno kariero študija v Naberezhnye Chelny.

S svojo ženo Denisenko načrtuje, da bo na prihajajočih poletnih olimpijskih igrah v Tokiu leta 2020 izvedel tandem.