OqPoWah.com

Formula-1. Grand Prix v Sočiju: vsi zmagovalci

Na olimpijskih igrah v letu 2014, ki je potekalo v Sočiju, je bilo odločeno, da v mestu gradijo dirkališče. Autodrome se nahaja v mestnem olimpijskem parku. Pred olimpijskimi igrami so v mestu potekale številne prireditve, katerih namen je povečati zanimanje za vleko avtomobilov na ozemlju Ruske federacije. Pozimi je obiskalo mesto Soči Bernie Ecclestone,

Upoštevati napredek gradbenih del na progi.

Prva grand prix Formule 1 v Rusiji: Sochi 2014

Prva dirka na progi je bila sredi septembra 2014 teden pred uradnim odprtjem proge. Po enem mesecu je vezje prevzelo eno od stopenj serije Formula-1. Kot rezultat Grand Prixa v Sočiju leta 2014, je uspel osvojiti težek boj Lewis Hamilton. Srebrni zmagovalec natečaja je bil partner Hamiltona za Mercedesovega nemškega pilota Nico Rosberga. Na tretjem mestu je bil Finn Vulttier Bottas. Tisti, ki je pokazal najhitrejši čas na enem od krogov prvega grand prix Formule 1 v Sočiju, je minil 5848 m za 1.40.896 min.

rezultat grand prix s formulo 1

Dan pred dirko so ti piloti v istem vrstnem redu zaključili kvalifikacijo. Britanec Jenson Button in ruski Daniil Kvyat sta v kvalifikacijah v soboto dosegla 4. in 5. mesto. V nedeljski tekmi je Button ponovil rezultat kvalifikacije, Kvat pa je bil na 14 mestih.

Grand Prix 2015

Druga Grand Prix Formule 1 v Sočiju je potekala leta 2015. Na podlagi kvalifikacij je na prvem mestu zasedel Nico Rosberg. Drugi pilot, ki je dobil priložnost za začetek na prvem polju, je bil še en pilot Mercedes Lewis Hamilton, tretji pa Valtteri Bottas. Tako so drugo tekmo v sezoni prvih treh mest v kvalifikacijah v soboto prevzeli isti dirkači, vendar so se piloti Mercedes spremenili.

V nedeljo je zmagovalec Grand Prix Formule 1 v Sočiju drugo leto zapored Briton Hamilton. Drugi je bil nemški Sebastian Vettel, ki predstavlja "Scuderia", tretje mesto pa mehiški Perez. Nemec je pokazal najhitrejši čas kroga - 1.40.071 min.

Velika nagrada s formulo 1

Nico Rosberg, ki je v soboto zmagal na polfinalu, je bil pred odhodom na dirko prisiljen končati dirko zaradi neuspelega pedala za plin. Valtteri Bottas, ki je začel s tretjega položaja, je prišel v nesrečo in ni končal, vendar ga je štel 12. mesto, saj je Finn odšel na 90% razdalje.

Formula-1 v Sočiju leta 2016

Najbolj priljubljena prehiteva na svetu je potekala tretje leto zapored na progi Sochi leta 2016. Prvih dveh mest v kvalifikacijski sobotni dirki so zasedli Nemci Rosberg in Vettel. Tretji in četrti sta bili Finns Bottas in Raikkonen, peto mesto pa brazilski Felipe Massa.

V nedeljo na dirki je zmago osvojil pilot Mercedes Nico Rosberg. Drugi je bil Lewis Hamilton, ki je dvignil v drugo vrstico z deseto. Peti je bil Felipe Massa, Finci pa so si zamenjali sedeže - Raikkonen je postal bronasta medalja dirke, Valtteri Bottas pa je ostala zunaj podij. Nico Rosberg je postal avtor najhitrejšega kroga, ki je minil 52 krogov za 1,39,094 min.

Grand Prix iz leta 2017

Aprila 2017, četrti v zadnjih 4 letih, grand prix Formule 1 v Sočiju. Na podlagi kvalifikacijskega položaja pola je nemško Vettel zmagal z Ferrarijem. Kimi Raikkonen drugo mesto. Od druge vrstice so začeli Veltteri Bottas in Lewis Hamilton, ki sta na tretjem in 4. mestu.

formula 1 grand prix v Rusiji

Formula 1 Grand Prix v Sočiju leta 2017 je zmagal Finn Bottas, ki se je preselil v Mercedes, potem ko je Nico Rosberg napovedal svojo upokojitev. Partner Valtteri na poveljstvu britanskega pilota Lewisa Hamiltona je na četrti stopnji. Med dvema pilotoma "Mercedes" sta dva avtomobila "Scuderia" - Sebastian Vettel je bil drugi, Kimi Raikkonen pa tretje mesto. Najboljši čas kroga je Kimi Raikkonen na 49. krogu postavil - 1,37,844 min.

Torej, za 4 leta grand pri Formuli 1 v Sočiju, vsakič, ko je zmago slavil dirkač ekipe "Mercedes" - dvakrat Hamilton in enkrat - Rosberg in Bottas.