OqPoWah.com

Velika nagrada Brazilije: zgodovina, najbolj vznemirljive dirke in zanimiva dejstva

"Formula 1" - eno izmed najbolj razburljivih in spektakularnih svetovnih prvenstev. Vsaka Grand Prix je resnična oddaja, kjer gledalci lahko vidijo resno vročino boja do zadnjega merilnika razdalje. Ta natečaj ni samo dirkalni voznik, temveč tudi ekipe. Velika nagrada Brazilije je ena najbolj intenzivnih v celotnem koledarju. In to ni presenetljivo, saj je tradicionalno tukaj zadnja dirka sezone. Včasih se odloča usoda prvenstva na tej progi.

Grand Prix v Braziliji: Formula 1: zgodovina

Prvi avto dirke se je začel v Braziliji leta 1934, vendar je bila faza uradno dodana na koledar šele leta 1973. Mesto je izbralo mesto Sao Paulo. V prvih dveh letih dirke je zmagal brazilski Emerson Fittipaldi. Leta 1977 se je zaradi pritožb odločil, da se bo odložil v Rio de Janeiru, vendar se je 1979 Grand Prix v Formuli 1 vrnil v Sao Paulo.

V tem obdobju je mesto potekalo v procesu urbanizacije, prebivalstvo pa se je nenehno povečevalo. Tudi število revnih, ki so živeli v slumih, je tudi raslo. Kot veste, je "Formula 1" šport za bogate. V obtoku je veliko denarja. To se je močno razlikovalo z revščino številnih Brazilcev. Zato se je leta 1981 brazilska Grand Prix ponovno preselila v Rio, kjer je bilo več bogatih ljudi. Tekmovanja so bila letos precej škandalozna.

Kolesarji Alan Jones in Keke Rosberg, ki sta končali prvi in ​​drugi, sta bili zaradi kršitve predpisov diskvalificirani. Zmagovalec je bil napovedan Alan Prost. Ta veliki voznik se imenuje kralj Rioja, ker je zmagal na tej poti zmage še štirikrat. Nelson Piquet dvakrat ga je tekmoval. Velika nagrada Brazilije

Leta 1990 se Grand Prix v Braziliji "Formula 1" ponovno vrne v Sao Paulo. Četrdeseta poklicna zmaga in šesta v Braziliji uspeva osvojiti Alana Prosta. Naslednje leto bo zmagala ta dirka Ayrton Senna, nato pa leta 1993. Leto kasneje pa svojo prvo zmago v Braziliji osvoji Michael Schumacher. Za svojo kariero je uspel priti do ciljne črte najprej trikrat večkrat.

Formula 1 Grand Prix v Braziliji 2007

Na tej poti je bila včasih odločena usoda prvenstva. Pred tekmo na naslovu so zahtevali tri pilote. Končala je praviloma sezona Brazilije Grand Prix. Kvalifikacije so bile zelo pomembne, saj so morali vsi končati vsaj določen položaj in računati na neuspeh nasprotnikov. Kimi Raikkonen samo zmaga je bila urejena in Hamilton ne bi mogel potekati nič manj kot peti, Alonso je moral priti vsaj sekundo.formula 1 grand v Braziliji

Ampak ne za nič je nepredvidljiva Grand Prix Formule 1 Brazilije. Kvalifikacije sestavljajo tri seje. Pole je osvojil Felipe Masso, Hamilton je bil drugi, Alonso je tretji, Raikkonen pa je uspel osvojiti le četrto mesto. Toda v dirki se je situacija spremenila. Massa je uspelo ohraniti prvo mesto, vendar je Hamilton začel s težavami. Raikkonen je uspel priti okoli Alonso. Sedaj je šampionski naslov odvisen od Felipe Massa. Zamudil je Kimi Raikkonen, ki je zmagal prvi in ​​postal svetovni prvak. Bila je fantastična tekma.

Najbolj dramatičen Grand Prix v zgodovini

Toda prava drama je potekala po enem letu. Udeleženci so bili vsi udeleženci. Samo naslov je zahteval brazilski dirkač Felipe Massa in Britanec Lewis Hamilton. Uspeli so pokazati, zakaj je formula "Formula 1" priljubljena na svetu. Kvalifikacije brazilskega Grand Prixa bi lahko vplivale na potek tekme, ker je Felipe potreboval zmago in pričakoval, da bo Hamilton potekal pod petim. Samo masa bi lahko postala prvak.

Dionski vikend je sestavljen iz več faz. To se razlikuje od drugih športov "Formula 1". Brazilska kvalifikacija Grand Prixa za ekipo Lewis Hamilton je bila zelo pomembna. Odločili so se sklicevati na zanesljivost, tako da so morali biti Britanci v prvih petih. Za Felipe Masso je bila domača Grand Prix v Braziliji. Kvalifikacije so se končale s poli za njega. In to se je zgodilo. Po začetku je Masse uspelo ohraniti prvo mesto, Hamilton pa je zasedel peti, kar je bilo zelo zadovoljivo. Toda deset krogov pred koncem je padel dež, dirkači so spremenili čevlje, razen Timo Glock in Jarno Trulli.

Kljub dejstvu, da se je Hamilton vrnil na progi za Glock, je še vedno zasedel peto mesto, dokler ga ni prehitel mladi nemški Sebastian Vettel. Bilo je fantastično, ker to prehitevanje je Massa prvak. V škatlah "Ferrari", so že začeli z veseljem, vendar po nekaj sekundah opazili, da Glock ne bi mogla obvladati z avtom na mokri stezi, in Lewis še vedno uspelo dokončati peti. formula 1 grand na kvalifikacije Brazilije

Masa je bila nato imenovana 30-sekundni prvak. Zmagal je na dirki, vendar je izgubil prvenstvo. Verjetno je bila ena od redkih slovesnosti, kjer se nihče ni nasmejal in zmagovalec je celo zavpil. Takšna presenečenja včasih predstavljajo "Formulo 1". Brazilska kvalifikacija za Grand Prix, kjer je Massa osvojil pol, in zmagovalna dirka mu ni prinesla naslova prvaka.

Zanimiva dejstva

"Formula 1" Brazilska Grand Prix poteka na progi "Interlagos". Za kolesarje je zelo težko, saj se morajo gibati v nasprotni smeri urinega kazalca. Obstaja več možnosti za prehitevanje.

"Formula 1" Veliko nagrado Brazilije (kvalifikacije in dirka) lahko potekajo s spremenljivimi vremenskimi pogoji. Toploto lahko zamenjamo z močnim curkom. Pri visokih temperaturah imajo avtomobili močno obrabo pnevmatik. "Formula 1" Brazilska Grand Prix je posebna dirka, postali svetovni prvaki Alonso in Hamilton, vendar nikoli niso zmagali. Od leta 2004 je bila ta faza končana sezona. formula 1 grand v Braziliji

Velika nagrada Brazilije je zgodovinsko vezje z neverjetno vzdušjem in čudovitimi oboževalci. Vsaka dirka je pravi show. Nikoli ni dolgčas. Dobra novica za navijače je bila, da je bila pogodba za Grand Prix Brazilije podaljšana do leta 2020.