OqPoWah.com

Lewis Hamilton: poklicni svetovni prvak

Lewis Hamilton je znani britanski dirkač Formule-1. Zdaj je za ekipo "Mercedes", pogodbo, s katero je pilot podpisal leta 2013. Lewis ni poročena. V medijih so pogosto govorili o romantičnem odnosu med Lewisom Hamiltonom in Rihanso, vendar je dirkač večkrat izjavil, da je že dolgo poznal slavnega pevca in da so samo prijatelji.

Zgodnja kariera

Lewis se je rodil leta 1985. V starosti 11 let je začel igrati za karting, tako kot večina dirkačev Formule 1. Leta 2001 je sodeloval v zimski seriji Formula Renault. Hamilton je odpeljal štiri dirke in osvojil skupno 5. mesto, ne pa zmagal na eni medalji.

Lewis Hamilton in Rihanna

Debut in naziv

Leta 2007 je v svoji prvi dirki Hamilton osvojil bron. Vsak je bil šokiran z britanskim prvenstvom. Toda to je bil šele začetek. Na Malezijski Grand Prix je Lewis Hamilton postal drugi, nato pa je osvojil srebrno v Bahrajnu, Španiji in Monaku. Šesto in sedmo stopnjo Formule-1 sta postala za pilotno "zlato". Prvič na najvišji ravni je Lewis stopil v Kanado in drugič v ZDA. Poleg tega je Hamilton v Franciji in Veliki Britaniji osvojil bron. Po tem je prišlo do neuspeha - 9. mesto na grand prixu Evrope. Po neuspehu je Lewis Hamiltonu kmalu uspelo zmagati - grand prix na Madžarskem je pilotu pridobil tretje zlato v svoji karieri.

Potem, v treh etapah, Britanec ni mogel zmagati enkrat, le enkrat končal drugo. Na Japonskem je zmagal Lewis Hamilton. 16. Grand Prix sezone, ki je potekala na Kitajskem, je postala nesreča za atleta. Pilot ni mogel zaključiti dirke in se znatno zapletel v boj za naslov prvaka. V zadnji dirki sezone v enem od zavojev je avtomobil Hamiltona propadel. Kot rezultat, je vzel sedmo mesto, ki mu ni omogočil, da postane prvak Formule 1 v sezoni prvenstva.

Lewis Hamilton

Toda prvak ni moral dolgo čakati na britanske. Že v naslednji sezoni je zmagal Formulo-1. Po zmagi v Avstraliji je Lewis osvojil 5. mesto v Maleziji, bil je na 13. mestu v Bahrajnu. Po tem se je lahko vrnil na stopničke. Drugo, drugo in drugo mesto je zasedel voznik v Španiji, Turčiji in Monaku. Po penzioniranju med Grand Prixom v Kanadi in 10.mesto na vrhu v Franciji, je Hamilton zmagal 4 podij, od katerih sta dva postala zlata, v naslednjih petih dirkah. Lewis je osvojil svojo zadnjo zmago v sezoni prvenstva na Kitajskem. 98 točk je Britancem omogočilo, da zmagajo na skupnem položaju.

Drugo in tretje prvenstvo

V naslednjih petih sezonah pri Lewisu Hamiltonu ni prišlo. Sezono je končal trikrat, četrtič in dvakrat pet. V samo 5 sezonah je dirkač zmagal 13 zmag. Leta 2014 je Hamilton uspel obnoviti naslov prvaka Formule 1.

Grand Prix v Avstraliji, Lewis ni mogel doseči konca, potem pa je osvojil 4 zmage v seriji. Na šesti stopnji, ki je potekala v Monaku, je Hamilton postal drugi. V Kanadi ni mogel končati že drugič v tej sezoni. Sledila je velika nagrada Avstrije, kjer je Lewis Hamilton postal srebrni medalist. Druga zmaga je osvojila v svoji rodni Britaniji, sledila pa je še tretjim mestom. V Belgiji se je Britanec ponovno spustil s steze, nato pa je zmagal na šestih stopnjah od sedmih. 384 točk je Hamiltonu dvakratni prvak Formule 1.

Grand Prix Lewis Hamilton

Leto kasneje je že drugo leto zapored zmagal Formulo-1, ko je osvojil 10 zmag. V dveh sezonah se je Britanec samo enkrat ne povzpel na podij, če ne upoštevate dirke, v kateri ni končal. Lani je Britanec osvojil 10 stopenj in postal drugi na lestvici. Letos je Lewis Hamilton na drugem mestu po štirih stopnjah.