OqPoWah.com

Milana Dadaševa: brezplačen rokomet kot način življenja

Članek govori o zanimivi osebnosti v svetu športa. Šport, ki je izbral Dadašev Milana - brezplačen rokomet. Državljanstvo je Dagestan, a dekle živi na območju Ruske federacije. Ona je prvak Rusije v freestyle rvanju leta 2016. Kljub taki mladi starosti je deklica državna članica mednarodnega razreda. Najbolj udoben v kategoriji do 48 kg.

Dadaševa Milana (freestyle wrestling): biografija

Dadaševa Milana Kamilkhanovna se je rodila 20. februarja 1995 na območju Republike Dagestan, v mestu Izberbash. Obstajajo še drugi podatki o kraju rojstva, vendar ni potrjen. Kasneje se je družina preselila v Makhachkala, kjer se je začela športna kariera deklice.

Od otroštva je Milan navdušil borilne veščine, zato je začela svojo športno kariero v šoli v oddelku judo. Ko je bila Dadaševa 15 let, to je leta 2010 prejela povabilo na prvenstvo v rvanju mesta. Po zmagi na turnirju je dekle ugotovila, da je bil boj bliže njej in se odločil spremeniti rokavne hlačne nogavice. Tako je bil v tem športu osvetljena nova zvezda - Milan Dadaševa. Freestyle wrestling postala za njo areno, kjer je morala večkrat vzpenjati na stopničke.

Izbira za boj

Dekleta je bila pod vodstvom legendarnega ruskega trenerja Kasume Nasrudinova v šoli za otroško športno šolo v Makhachkali. Po prehodu v šport odraslih je Milan začel trenirati s Svetlano Gračevo. Ta trener je pomagal razkriti talent mladega atleta.

milana dadaševa freestyle wrestling

Milan Dadaševa (freestyle wrestling ni edina stvar, ki jo ima deklica v življenju) že v 21. letu je uspelo pridobiti dve visokošolski izobrazbi: na področju narodnega gospodarstva in fizične kulture.

Kariera Milana Dadaševa

Profesionalna kariera mladega športnika se je začela leta 2012, prvi uspehi pa niso trajali dlje. Februarja je bil Milan na prestižnem turnirju Klippan Lady Open. Izjemno uspešen je bil aprila istega leta. Prvič, Dadaševa je na turnirju v Orenburgu osvojila bron, nato pa je osvojila juniorsko prvenstvo v Rusiji. In kot rezultat - izziv mladinski reprezentanci v državi.

Konec maja, Milan je zlato medaljo na mladinskem prvenstvu, ki je potekalo v turškem mestu Ankara. V začetku poletja je športnica postala tretja na mladinskem evropskem prvenstvu v Zagrebu. Ti uspehi so morali počakati do leta 2013, ko je v maju Milan Dadashov (rokoborba v kategoriji do 48 kg) je postal prvi v letnem mladinskem turnirju po Sirakov in Ilieva, ki je potekal v bolgarskem mestu Varna.

milana dadaševa freestyle wrestling rio

In mesec dni prej, je postala prvak Rusije na turnirju v Permu. Tudi v maju 2013 Dadashev čakal še en uspeh - bronasto medaljo na tekmovanju v nemškem mestu Dormagen (v tolažbo finalu Milanu premagali kolegi rusko reprezentanco - Catherine Polishchuk).

Toda julija 2013 je Milano neuspešno prvenstvo evropskega mladinskega prvenstva, ki je potekalo v Makedoniji v Skopju. Športnik je zasedel sedmo mesto in ustavil borbo v drugem krogu po izgubi nemške Catherine Henke. 2013 se je športniku končala grozna travma - prelom križnih vezi, ki so prevzeli precej dolge obnovitvene črte. Postopek rehabilitacije je trajal približno dva in pol meseca, po katerem je športnik sodeloval na turnirju v Minsku, vendar ni dobil nagrad. Naslednja nagrada Milana je prejela na juniorskem svetovnem prvenstvu, kjer je zasedla tretje mesto, potem ko je priznala le japonski športnici J.Miakhara.

Uspehi in nagrade

2015 je mogoče varno zabeležiti v nadarjenem športniku. V zgodnjem poletju je na tekmovanju Continental Continental Continental Milan postal zmagovalec v svoji kategoriji teže. Avgusta na svetovnem prvenstvu mladih, ki je potekala v brazilskem mestu Salvador, je Dadasheva spet osvojila bron.

2016 za mladega atleta se je začel s končnim tretjim mestom na prvenstvu odraslih v Parizu. V začetku pomladi na evropskem prvenstvu med športniki pod 23 let, Milan osvojil tretje mesto v dramatičnem boju za bron je prevladoval nad evropski prvak med mladinci Violetta Ćirić.

milana dadaševa freestyle wrestling olympiad

V začetku poletja na odraslih ruskem prvenstvu Milanu Dadaševi, brezplačni rokoborba, ki je postala prednostna naloga v življenju, preprosto ni pustila nobene možnosti za tekmece. Vsi štirje ugledni nasprotniki so bili na lopaticah - to se ni moglo imenovati občutek, a mnogi trenerji in strokovnjaki so bili presenečeni nad tem, kar so videli.

Potem je postalo jasno, da je Milan glavni kandidat za potovanje na olimpijske igre v Braziliji, ki zastopa rusko ekipo rokoborcev v kategoriji teže do 48 kg. Dadaševa je bila uradno vključena v vlogo ruske olimpijske reprezentance julija 2016. Po mnenju samega športnika je to bila njena otroška sanje in zelo srečna je, da je dosegla svoj cilj.

Rezultati olimpijskih iger leta 2016: Milan Dadaševa (freestyle wrestling)

Rio de Janeiro, prestižni olimpijski turnir - zdelo se je, da je vse, kar je športnik želel v svojem življenju, izpolnjeno. Ostal je samo, da bi osvojil medaljo za rusko reprezentanco, toda na žalost tega ni bilo mogoče storiti. Seveda se je vse začelo odlično - v kvalifikaciji Dadaševa je zmagal korejski športnik Kim Joon. Toda že v 1/8 finala je poražena Eliza Jankova, ki je zastopala bolgarsko reprezentanco.

dadaševa milana freestyle wrestling nacionalnost

Zanimiva dejstva

Športnica priznava, da ima radi brati knjige in gledati pozitivne risanke v prostem času. Milan Dadaševa govori tekoče angleško in arabsko. Milan je velik ljubitelj mešanih borilnih veščin in je pogosto ljubitelj domačih borcev.