OqPoWah.com

Olimpijske medalje - krono kariere vsakega športnika

Olimpijske medalje za večino športnikov, razen morda, poklicni nogometaši in boksarice so najvišje priznanje njihovega talenta, kronal kariero v tisto, kar večina od njih kaže, da njegovo celotno življenje. Njihovemu dizajnu in videzu je vedno več pozornosti namenil, mnogi od njih so dolgo ostali v spomin ne le za športnike, ampak tudi za navadne oboževalce.

Olimpijske medalje

Kot veste, so se olimpijske medalje pojavile šele z oživitvijo teh športnih tekmovanj konec XIX. Stoletja. Leta 1894 je bil dve leti pred olimpijskimi igrami v Atenah je posebno odločitev o zmagovalcu oddaje in zmagovalcev, medtem ko je bila zlata naj ustrezajo prvem mestu, srebro - za drugo, in bron - tretja.

Glede na odločitev istega kongresa zlate olimpijske medalje, Kot, pa tudi srebro, je treba narediti srebro 925. testa. Na vrhu, za razliko od nagrad za drugo mesto, so jih pokrivali 6 gramov čistega zlata. Športniki, ki so končali tretje mesto, so morali dobiti medaljo visoke kakovosti bronaste barve.

Fotografija olimpijskih medalj

Prve olimpijske medalje, ki ga je zasnoval Francoz Jean Shaplenom na eni strani imeli podobo Zeus s boginja zmage Nike in drugi - grških akropole z napisom, ki navaja, da njegov lastnik - je nagrajenka olimpijske igre. V Atenah-1896 je bilo v skupini največ triinštiridesetih nagrad, težka ene medalje pa je bila samo 47 gramov.

Olimpijsko medaljo, fotografija, od katerih so javno dobro leto pred začetkom tekme, ponavadi najbolj neposredno povezan s tradicijo v državi, v kateri je potekalo tekmovanje. Za njihov videz ni enotnih zahtev, veliko je odvisno od oblikovalca in organizatorjev. Tudi njihova oblika ni vedno predstavljala kroga. Na primer, leta 1900, so bile nagrade so v obliki majhnih pravokotnikov na straneh, ki prikazujejo Nike in isto Akropolo.

Zlate olimpijske medalje

Do leta 1960 so bile olimpijske medalje neposredno dodeljene rokama, vendar so v Rimu prvič obešene na bronastih verigah. Od tega trenutka je slovesnost nagrajevanja postala bolj slovesna in lepa, nagrade na prsih športnikov pa so začele izgledati bolj spektakularno. Po 38 letih v medaljah se je pojavilo dodatno oko, v katerem se je trak začel zmanjševati. Ta tradicija se nadaljuje do danes.

Med olimpijskimi medaljami, poleg nagrad zmagovalcem in nagrajencem, spada tudi znameniti red P. de Coubertin. Šteje se za najvišjo nagrado Mednarodnega olimpijskega komiteja in se dodeli tistim športnikom in funkcionarjem, ki so pomembno prispevali k razvoju olimpijsko gibanje. V športni hierarhiji se ta nagrada šteje še bolj prestižna kot zlata medalja.

Olimpijske medalje se podeljujejo v svečani atmosferi, medtem ko hvalnica zmagovalne države vedno zveni in njena zastava se dviga. Oseba, ki prejme to nagrado, ostane v vednočih dneh nenavadnega športnika svoje generacije, človeka, ki se je premagal.