OqPoWah.com

Koliko olimpijske zlate medalje tehtajo? Sestava olimpijske zlate medalje. Koliko stane olimpijska zlata medalja?

Olimpijske igre so eden najbolj pričakovanih športnih dogodkov na svetu. Mnogi navijači se veselijo otvoritvene slovesnosti in nadaljnjih tekmovanj. In z vsako igro, mnogi postavljajo vprašanja o tem, koliko zlata olimpijska medalja tehta, iz kovine, iz katere je izdelan. Medalje v Sočiju so bile morda največje v zgodovini olimpijskih iger. Poskusimo ugotoviti, kako in zakaj se parametri olimpijskih nagrad spreminjajo.

Koliko zlata olimpijska medalja tehta?

Iz zgodovine

Večina športnikov, ki so osvojili številne nagrade, enoglasno zagotovijo, da je za njih najbolj dragocena olimpijska medalja. Ni naključje, da mnogi med njimi preskočijo svetovna tekmovanja, da bi se bolje pripravili na to pomembno fazo svojega življenja. Prve "moderne" igre so potekale leta 1896, nato pa so se razvile prve medalje. Dane so za prve tri nagrade. Omeniti velja, da med Mednarodnimi igrami v antiki niso bili taki. Pojavili so se le v sodobni zgodovini olimpijskega gibanja. Tako na prvi Medalja olimpijskih iger zmagovalec in drugo mesto je bil namenjen za srebrni, 925-ti test, za tretje mesto pa naj bi bila medalja, pokrita s šestimi grammi zlata. Če želite ugotoviti, koliko zlate medalje tega časa ni mogoče, je samo znano, da je s premerom dosegel 60 mm, njegova debelina pa je bila 3 mm.

Med prvimi igrami (1896, Grčija) so zmagovalci prejeli 43 sklopov nagrad. Na eni strani vsake medalje je bil prikazan Zeus, ki je držal svet z bogino Niko, ki stoji na njej. Na hrbtu je bil upodobljen Akropolj z napisom v grščini: "Mednarodne olimpijske igre". Ideja oblikovanja je pripadala umetniku Julesu Chaplinu. Teža olimpijske medalje je bila le 47 gramov.

Kako se je oblikovanje spreminjalo

Postopoma se pojavi videz medalj (velikost, premer, oblika, oblika). Na primer, leta 1900 so bile podeljene nagrade v pravokotni obliki (tehtale so 53 gramov) s podobo boginje Nicky v lovorski venec na eni strani in športnik, ki stoji na podstavku - na drugi strani. Tretjič Olimpijske igre medalje so bile vtisnjene in posebej za njih so prvič izdelane verige bronaste barve. Skoraj 100 let je minilo, leta 1998 pa so se nagrade začele ustvarjati z dodatnim očesom, v katerega je bilo priročno vstaviti trak. Kasneje se je ta odločitev uporabljala nenehno.

Sestava

koliko olimpijske zlate medaljeVendar pa ni samo oblika, temveč tudi sostavolimpiyskoyzolotoymedali nenehno spreminja, in ne samo zlato. Na primer, v Londonu pri oddaji Games predstavljal bron zlitine bakra (97%), cink (2,5%) in kositra (0,5%). Srebro za 92,5% sestoji iz srebra, preostalih 7,5% pa je baker. Zlata medalja, Nenavadno je bilo oddanih tudi v srebrni barvi (92,5%) in bakra (6,16%), in zlato je bil pa sploh nič - približno 1%. To pomeni, da se izkaže, da ni posebne razlike med njimi, vsaj v zvezi s sestavo. Ni težko izračunati zdaj skolkostoitolimpiyskayazolotayamedal: ker bi imela bronasta medalja na trgu, da bi plačali največ 150 rubljev, za srebro - malo več kot 10.000 rubljev, in zlato bi stal okoli 20 500 rubljev. Vendar pa je cena pomembna?

Vendar pa ne moremo reči, da v zgodovini iger ni bilo nobenih medalj iz čistega zlata. Leta 1908 so angleški na olimpijskih igrah odločili pokazati velikodušnost duše in ustvarili nagrade iz čistega zlato 583. testa. Res je, da so bili bolj kot jubilejni kovanci kot medalje. V skladu s tem je mogoče predstavljati približno, koliko je zlata medalja - približno 21 gramov.

Obrazec

Ni bilo brez eksperimentov glede oblike nagrad. Seveda je večina medalj še okrogle oblike, vendar so se pojavile tudi ovalne in pravokotne razlike. Tako so na primer na olimpijskih igrah v Parizu nagradili tako imenovane plakete - pravokotne nagrade, na katerih ni bilo napisov. Igre so bile urejene na razstavi, ki je potekala v Parizu.

Olimpijska fotografija zlate medalje

V rokah ali na vratu?

Drugo izjemno dejstvo je, da so bile pred letom 1960 olimpijske medalje nagrajene neposredno v roke, to je, da niso bile obešene okoli vratu. In prvi, ki so se odločili popraviti to situacijo, so bili Italijani - ustvarili so verigo bronaste v obliki oljčnih vej. Vendar pa je med slovesnostjo predaja dekleta stala s škarjami - nenadoma športniku ni všeč, da medalja, ki jo želi obesiti na vratu, in ne daje v svoje roke. Vendar pa se je novost uveljavila in sedaj so vse nagrade obešene okoli vratu, za katere so opremljene s verigo ali trakom

Poleg vprašanja "koliko vesitzolotayaolimpiyskayamedal", mnogi so zainteresirani za dodatno in število nagrad, ki so navedene na prireditvi. Torej, raziskovalci pravijo, da je bilo rekordno število njih služil na olimpijskih igrah v Sočiju - okoli 1300 kosov. Ta širitev je povezana z dejstvom, da je program igre postal tudi širši. Recimo, da na igrah je 86 sklopov, in v Sočiju v Vancouvru medalj - že 98. In na prvih zimskih igrah v Chamonixu je bilo le 16 kompletov medalj (9 športnih).

teža zlate olimpijske medalje

Namesto medalje - hiše

Toda v antiki niso razmišljali o tem, koliko je zlata in zlata medalja. Stari Grki in Rimljani preprosto niso vedeli o njihovem obstoju, in kot nagrade so bile hiše, zemljišča, torbe z zlatimi kovanci. Prvi olimpijski zmagovalec Hercules je dobil oljčno vejo kot nagrado in nič - ni vznemiril. Prav tako je pomembno, da je bil v antičnih časih nagrajen samo zmagovalec. Mnogo kasneje, leta 1984, je bilo postavljeno vprašanje o povečanju števila nagradnih mest, zdaj pa so medalje podeljene trije zmagovalcem.

Olimpijske medalje

sestava olimpijske zlate medalje

Vendar pa zapisnike niso določili samo športniki, ampak tudi ustvarjalci nagrad. Na primer, najtežje medalje so bile podeljene v Vancouverju - njihova teža je bila 576 gramov, v nagradah Salt Lake Cityja pa so tehtale 567 gramov. Največja pa so bila medalje v Torinu, bolj podobne CD-jevam. Najmanjši, kot smo že povedali, so bile medalje, dodeljene športnikom leta 1908 v Londonu.

Nagrada v Sočiju: značilnosti

Pravi postopek podeljevanja nagrad za takšne obsežne dogodke je precej zapleten, ni vsak slučaj, da je vsaka olimpijska zlata medalja (fotografija prikazuje, kako različne so bile nagrade v različnih letih) individualne in posebne. Na primer, vzorci, ki so bili proizvedeni za igre v Sočiju, so opravili veliko število testov in testov. Vsaka kopija je bila ocenjena ne le vizualno, ampak tudi v smislu kakovosti. Na primer, se je izkazalo, da medaljka Sochi lahko prenese kakršenkoli dogodek, ne glede na to, ali se kopanje v šampanjcu ali preverja zoba.

Iz olimpijske zlate medalje

Zlato zlato medaljo v Sočiju je izdelano iz srebra najvišjega standarda (za vsako nagrado je bilo potrebno 525 gramov kovine) in šest gramov zlata. Mimogrede, takšne zahteve daje MOK. Medalje srebra in brona so bile v celoti izdelane iz primernih materialov. Omeniti velja tudi, da se nagrade za olimpijske igre in paraolimpijske igre razlikujejo po teži, oblikovanju in velikosti. Poleg tega nosijo elemente posebnega Braillovo abecedo, da bi prebral napise in zmagovalce z slabim vidom.

Mnogi športniki ohranjajo olimpijske medalje kot glavni dosežek svojega življenja. Toda med njimi in tistimi, ki so raje delali z želeno nagrado. Na primer, sprinter Tommy Smith leta 2010 je dal svojo medaljo v prodajo, vendar je bil storjen za boj proti rasizmu v Združenih državah. Plavalec iz Poljske, Otilia Edřejčak, je prodala svojo medaljo za pomoč otrokom z levkemijo.