OqPoWah.com

Pravila boksiranja: profesionalni in amaterski

In preučimo pravila boksanja v tem članku! Dejstvo je, kaj je boks? To je boj, v katerem borci nosijo posebne rokavice in udarec pestjo: kontaktni šport. Bitka običajno traja od treh do dvanajstih krogov. Sodi ga nadzoruje. Zmaga se podeljuje le, ko se sovražnik sesede in v desetih sekundah ne more dvigniti (knockout). Zmagovalec se imenuje tudi v primeru, da je bil eden od borcev poškodovan, zaradi česar se boj ne more nadaljevati (knockout tehnični). Če se po določenem številu krogov borba ne konča, zmagovalec določijo sodniki, ki razkrijejo svoje ocene.

Prvi dokaz teh bitk se odraža v egiptovskih, šumerskih in minoanskih reliefih. Tudi v starodavni Grčiji so bili turnirji na fisticuffs, enaki boksom. Na splošno je boksanje postalo šport v boju leta 688 pr. N. Št. E., ko so se fističevi prvič pojavili v programu starodavnih olimpijskih iger. V sodobni obliki je bil ta šport rojen v Združenem kraljestvu na začetku XVIII. Stoletja.

V nekaterih državah so lastne vrste borilnih veščin (Leahway v Mjanmaru, Savat v Franciji, Muay Thai na Tajskem), zato ljudje pogosto uporabljajo izraz "angleški boks".

Zahteve za Boxing Pro

In zdaj upoštevajte pravila profesionalnega boksanja. Kaj so oni? Treba je opozoriti, da v pravilih amaterskega in specializiranega dvoboja obstaja veliko naključij in razlik.

Kaj je ocena? Profesionalni boksarji praviloma nimajo tekmovanj. Vendar pa je v tem trenutku veliko evropskih in svetovnih prvenstev. Morda bodo ti turnirji postali modni. Na tekmovanjih se uporabljajo ocenjevalni tekmi. Vsi porazi bokserjev, zmag in izvlečkov so zabeleženi v konsolidiranem ocenjevalnem seznamu. Vedno upoštevajte vrste zmag - na točke ali knockouts. Dosežki borca ​​na amaterskem obroču, dokler se status "profesionalcev" ne upošteva.

pravila boksa

Mimogrede, vsaka od glavnih organizacij (WBO, WBA, IBR, WBC) ima lastna, nekoliko drugačna pravila boksiranja in njihove rating liste. Boj proti prvemu mestu v razvrstitvi strukture se imenuje kandidatka za svetovni naslov. Seveda svetovnega prvaka ni dovoljeno sodelovati na ocenjevalnih tekmovanjih, lahko pa organizira prijazna srečanja, ki ne spadajo v dobro.

Pravila boksanja mu omogočajo, da se srečujejo tudi z drugimi svetovnimi voditelji na drugih različicah. Če je borec svetovni prvak v vseh osnovnih parametrih, se šteje za absolutnega voditelja (Kostya Dzyu). Če je izgubil boj in branil prvovrsten jermen, bi lahko bil imenovan tudi popravljalec. Zanimivo je, da je vodja WBC-a Jose Suleiman nedavno objavil namero boksskega sveta, da bo imel prvi svetovni pokal v boksarskem sistemu strokovnjakov.

Starostne omejitve za profesionalce

Pravila boksov za profesionalce vključujejo starostno mejo: boksar ne sme biti mlajši od 18 let. In ni važno, kakšen borec v boks izkušenj za amaterje: njihova prva bitka v "pro" kariere, ima organizirati naslednjo formulo: štirih krogih tri minute. Mimogrede, bonitetne ocene običajno vsebujejo šest ali osem krogov. Boj za naslov svetovnega voditelja traja dvanajst krogov za tri minute.

Na splošno formula duela, čas in datum, druge omejitve ekipe skrivajo nekaj mesecev, preden se odvija. To so pravila boksiranja.

pravila boksiranja v ringu

Borec nasprotnik je tudi določen vnaprej. Zahvaljujoč temu se lahko naučite spretnosti nasprotnikov in določite taktično shemo. V Ljubljani Ruski boksar lahko tekmujejo za naslov prvaka Ruske federacije samo v primeru, da je v šestih krogih in dveh borbah v osmih krogih preživel dva bala.

Sodnik

Pravila boksiranja v ringu nadzirajo sodniki: trije in sodniki. V tekmo sodelujejo tudi nadzornik, časomerilec, zdravnik, sodnik informator. Na ocenjevalnih tekmovanjih, stranski sodniki in sodniki prejmejo povabilo promotorja. Za tekmovanja v prvenstvu komisija sodnikov ki jo imenuje organizacija, na pobudo katere se izvaja bitka.

Ali veste, da so pravila boksa v ringu obvezna? Prstan ima lastnega šefa - sodnika, ki nadzoruje vse, kar se dogaja na njem. Točke, dodeljene vsakemu boksarju, upošteva stranski sodnik. Po koncu vsakega kroga obvesti sodnika o podatkih, ki so prikazani v sodnih opombah.

Za število odmikov in krogov, njihovo trajanje opazovalec časomerilec. In kdo pripravlja in informira vse goste o boksarjih, sodnici? Seveda je sodnik informator.

Nadzornik dela na enak način kot glavni sodnik v amaterskih bitkah. Nadzira tudi gibanje financ (nagradni skladi, stroški prevoza, itd.).

pravila amaterskih boksov

Zanimivo je, da ima vsak boksar največ štiri sekunde. Eden od njih je glavni in je lahko v ringu med odmori. Na platformi obroča se ne more dvigniti več kot dve sekundi.

Točkovanje

Pravila igre v boksu zagotavljajo točkovanje točk, ki jih vodijo stranski sodniki. Zmagovalec kroga prejme 10 točk in poraženca - vsaj šest. Zanimivo je, da je elektronski sistem točkovanja prepovedan.

V prvenstvenih prvenstvih je običajno izključen rezultat žrebanja. Kako? Da, samo z enakim številom točk, ki jih zaslužijo borci, se zmaga dodeli boksarju, ki je osvojil več krogov. Pri odločanju sodniki upoštevajo tudi silo udarca (za razliko od amaterjev). Tukaj trije lahki kapi ustrezajo eni težki.

Pravila o delu v boksih prav tako pazijo na težke udarce in udarce, kar vodi k knockoutu. Najpogosteje je prednost v krogu dodeljen borec, ki je poslal nasprotnika v knockdown. In kršitve tukaj so omejene na isti okvir kot pri amaterskem boksu.

Pravila neprofesionalnega boksanja

Danes je AIBA odobrila nova pravila: začela veljati leta 2013. Ali obstajajo omejitve glede starosti? Da, pravila amaterskih boksov ponujajo te starostne kategorije:

• Mlajši fantje so stari 12 let.
  • Fantje srednjih let so stari 13-14 let.
  • Višja dekleta in fantje so stari 15-16 let.
  • Dekleta in fantje so stari 17-18 let.
  • Ženske in moški so stari 19-34 let.

Odvisno od starosti pravil amaterskega boksanja obstajajo omejitve glede števila tekmovanj za določeno obdobje:

• Fantje pod 15 leti: dve borbi v 30 dneh.
  • Dekleta in fantje 15-16 let: trije borbi v 15 dneh, pet bojev v 30 dneh.
  • Ženske in moški: štirje spopadi v 15 dneh, pet spopadov v 30 dneh.

In kakšna so pravila boksarskega tekmovanja za amaterje? V tem športu se začetnikom omogoči tekmovanje šele po treh mesecih usposabljanja.

Na splošno lahko v skladu z zahtevami AIBA otroci od 17 do 34 let sodelujejo na mednarodnih tekmovanjih.

Boj proti amaterjem

Vsi turnirji amaterskega boksanja potekajo po olimpijskih pravilih - za odpravo. Za različne skupine borcev obstaja takšna formula bitk:

• Fantje 12-14 let: debutanti in tretja kategorija se borijo za tri bori za eno minuto, prvi in ​​drugi pa za eno minuto in pol.
  • Fantje 15-16 let, ženske in dekleta: debutanti se borijo po treh krogih (po eno minuto), prvi razred in višje - po dveh minutah.
  • Moški in ženske: začetniki - trije napadi ene in pol minute, prvi razred in višje - štirje dvoboji dveh minut.

Treba je opozoriti, da je na ruskem absolutnem prvenstvu formula turnirja dve rundi za dve minuti. Zelo pogosto se borijo po sporazumih. V tej varianti je lahko bojna formula tri ali štiri kroge (po tri minute vsakega) ali pet do šest krogov (po dveh minutah).

In če je turnir v lestvici višji od regionalnega? V tem primeru se udeleženci borijo glede na čisti čas: ne upoštevajo se različni odmore med tekmovanji. Mimogrede, vedno obstaja ena minuta za počitek med trenji.

No, tu smo malo in preučevali osnovna pravila boksiranja. Nadaljujemo s trdo delo. Torej, tekmovanja v amaterskem boksu so razdeljena na ekipno, osebno in osebno ekipo.

Na zasebnih tekmovanjih borec, ki zmaga na končni zmagi. Tu, od četrtega mesta in spodaj, se sedeži razdelijo glede na število zmag. V Ljubljani ekipna igra skupina, ki je osvojila največ točk, zmaga. Zmagovalec v kategoriji uteži dobi dve točki. Za poraz - ena točka. Če je bil boksar odsoten ali se ni pojavil na turnirju, točke niso dodeljene.

Na osebnem timskem turnirju je zmaga odvisna tudi od števila doseženih točk. Uspeh - sedem točk, drugo mesto - pet točk, tretje mesto - 3,5 točke, v polfinale za vsako zmago se dodeli ena točka. Z enakim številom točk bo lovor zmagovalca podeljen ekipi, ki je osvojila več prvih mest in tako naprej.

Zelo zanimiv šport je boks. Pravila boja omogočajo mladim moškim, da se spustijo z mladimi moškimi, enoletnimi. Junij, osemnajst let, je dovoljeno sodelovati v odraslih bitkah. Tu lahko igrate igre z istimi športnimi kategorijami. Boksarjem prvega razreda se lahko borijo z mojstri športa, vključno s svetovnimi voditelji. V vseh primerih ni dovoljeno izvajati več kot eno bitko na dan.

V tem športu se tudi ne sme tekmovati za borce amaterjev, ki so sodelovali na tekmovanjih strokovnjakov.

Amaterski sodniki

Vsako tekmovanje in boji v amaterskem boksu nadzoruje komisija sodnikov:

• Glavni sodnik nadzira izvajanje vseh pravil bitke in sprejme končno odločitev o vseh tehničnih točkah.
  • Stranski sodniki ocenjujejo proces bitke in določijo izid tekme.

V splošnem uradni turnir služi pet stranskih sodnikov. Dovoljeni so trije sodniki, vendar ta natečaj ne bi smel biti višji od regionalne ravni. Časovnik gleda čas bitke in bije gong. Sodnik vas obvešča o napredovanju tekmovanja. Sodnik opazuje izvrševanje pravil s strani borcev v ringu.

Sodniki spremljajo izvajanje vseh pravil, preden športniki vstopijo v ring. Komandant nadzira tehnično in gospodarsko opremo tekmo. Ruska boksarska zveza izvoli tehničnega pooblaščenca, ki se udeležuje teh tekmovanj, kjer lahko po rezultatih borec dobi naziv "magister športa Ruske federacije".

pravila profesionalnega boksanja

Duel lahko služi ženskam in moškim. Sodniki tekmovanj se ne smejo udeležiti ljubiteljskih spopadov.

Pri procesu dela sodnik uporabi ukaze "Brack", "Stop", "Box". Previdno spremlja geste, ki jih razumejo sodniki in boksarji. Mimogrede, odvisno od vrste kršitve, lahko boksar dobi komentar od tega opazovalca. Sodnik lahko tudi diskvalificira storilca.

Tajski boks

No, zdaj se bomo naučili pravil tajskega boksa. Kakšen je ta šport? Tajski boks ali Muay Thai, je borilna veščina Tajske. Izvira iz starodavne borilne tajske izdelave muay boran. Ta boj je podoben drugim indokrajinskim borilnim veščinam. Izraz "muay" pomeni v prevodu "prosti boj" ali "dvoboj brezplačnega".

V današnjem Muay Thai boju s pestmi, nogami, nogami, komolci in koleni: zahvaljujoč temu odtenku se imenuje "bitka osmih članov". Muay Thai ni podoben wushu ali karateju. Ta boj ne sprejema formalnih kompleksov (kata, taolu). Zamenjajo jih sparing, delo na vrečah in "tace", osnovni snopi dveh ali treh slapov.

pravila tajskega boksarja

Na Tajskem je ta borba postala priljubljena v šestnajstem stoletju. Bilo je priznano po vsem svetu šele v dvajsetem stoletju, po impresivni zmagi tajskih borcev nad predstavniki drugih borilnih veščin.

Trenutno je Muay Thai priljubljen na Tajskem: domačini celo vsako leto praznujeta dan Muay Thai. Zunaj države, priljubljenost tajskega boksa narašča do sedaj. Navsezadnje se mešane borilne veščine še naprej razvijajo. Namenoma intenzivno uporabljajo Muay Thai za bitko v regali. Ta šport ni olimpijski, ampak njeni borci imajo regionalne, nacionalne in mednarodne razsežnosti.

Muya tajske teže kategorije

Glede na pravila tajskega boksanja kategorija teže nima jasnih meja. Zelo pogosto je lahko borec v dveh težkih skupinah. Odvisno je od dvoboja in njegovega kraja. V Ruski federaciji je 12 kategorij od prve, najlažje, teže (od 45 kg) do najtežje (91 kg).

Velikost obroča za boj je odvisna od vrste boja. Dejstvo je, da pravila tega športa predvidevajo, da mora biti območje borbe boksarjev dolžine in širine 6-7 metrov.

Oblačila

Kaj je poseben pri tajskem boksu? Od teže ali tekmo ni odvisno od streliva borcev. Nositi morajo rokavice za 10 unč. Rahlo so manjši od boksov, vendar večji od tistih, ki se nosijo v bitkah brez pravil. Bojci morajo imeti tudi zaščitno lupino, pokrovček. Gospe tukaj morajo nositi zaščitni modrček. Zaščita prsi pred poškodbami.

Prepovedane Muay tajske tehnike

Tajski boks se imenuje šok šport. Tukaj so prepovedani ugrizi, zasegi in trki. Ampak izbor udarec je ogromen. Bojci se lahko borijo z vsemi deli telesa. Vsaka vrsta kapi pripada določeni podskupini. Torej, udarce na rokah so razdeljene na trnke, gobice, zgornje cevi, gugalnice in tako naprej.

Kriči so razdeljeni na pol strani, stran, udarce z vrha (spomnite se legendarnega Chuck Norrisa), neposrednega, skakanja in tako naprej.

V tem boju so nekateri triki prepovedani. Na primer, vam ni dovoljeno zadeti na hrbtni del glave, da dokončate nasprotnika, če je padel v prstan. Tudi zadušni triki, riti ali gube z rokami v stojnicah niso dovoljeni. Treba je opozoriti, da so v nekaterih primerih borci postavili svoje glave v manšete in metali. Zato Muay Thai pogosto zamenjuje kibirkanje, ki je bližje bitkom brez pravil.

Ruska pravila

In Ruska boksarska federacija ureja tekmovanje "Boxing", objavljeno leta 2012. Potrjuje jih odločitev predsedstva boksarske federacije in sklep ministrstva za šport Ruske federacije.

zveze boksarske Rusije pravila tekmovanj

Ta določba se sprejme ob upoštevanju osnovnih zahtev Tehničnih pravil in pravil AIBA turnirjev (International Boxing Association), ki so začeli veljati dne 24.03.2011 in so dolžni upoštevati vse organizacije, ki se borijo po vsej Rusiji. Vodje ekip, boksarji, trenerji in sodniki, ki sodelujejo v boju, morajo izpolnjevati vse odobrene zahteve.

Ženski boks

In kakšna so pravila ženskega boksanja? V resnici so pravila tega športa enaka za moške in ženske. Borbeni bokser se bori zadnjih deset krogov, amaterji pa se borijo le šest krogov, od katerih vsaka traja dve minuti (proti tri minute za moške)

Poleg tega morajo vsi športniki nositi posebne plastične ščite, ki ščitijo dojke. Prisotnost takšne opreme določa značilno značilnost ženskega boksa, kjer je večina manšetur usmerjena na glavo, manjši del pa na telo.

Glavni cilj borbe je doseči čisto zmago, ki jo na splošno sprejemajo z običajnimi možnostmi za boks. Dejstvo je, da je udarec udarec nad pasom nevtraliziran in ne more nadaljevati boja.

Če se bo eden od bojevnikov podrli in se bo za določen čas dvignil, se bo boj nadaljeval. Prisotnost knockout-a samodejno zaustavi boj predčasno.

Torej smo ugotovili pravila boksanja. Upamo, da bo eden izmed vas postavil cilj, da postane uspešen boksar ali bo celovito gledal turnirje za svoje najljubše borce.