OqPoWah.com

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna - znana športnica iz Rusije

Kirdyapkina Anisya Byasyrovna je ruska športnica, ki je sodelovala na številnih mednarodnih turnirjih. Vedno jo je odlikoval njena vztrajnost in disciplina. Kirdyapkin je ena izmed najbolj znanih ruskih žensk v atletski hoji.

Športnica iz otroštva

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna se je rodila 23. oktobra 1989 v Saransk, Mordovija. Tudi ta športnica živi v tem trenutku. V Mordoviji so se rodili številni znani sprehajalci, ki so osvojili mednarodne turnirje. Ta šport je zelo priljubljen.

V zgodnji dobi je Anisya (potem še vedno Kornikova) začela hoditi po poti. Ta vrsta športa v smislu zabave ni nič slabša od skakanja ali tekmovanja. Ta disciplina je vključena v program olimpijskih iger. Deklica je prišla v ta šport zaradi zanimivega dogodka. Pri devetih letih je bila mlada Anisya s svojimi prijatelji v gozdu. Tam so otroci spoznali slavnega trenerja za hojo Konstantina Nachorkina. Povabil jih je, naj se vpišejo v športni oddelek, in se strinjali. Kmalu po tem dogodku v gozdu se je Kirdyapkin skupaj s svojimi tovariši začel usposabljati v odseku o sprehodu. Prijatelji so skoraj takoj odšli na razrede, Anisya pa se je zaljubila v ta šport in si želela doseči visoke športne rezultate.Kirdyapkin Anisya Byasyrovna

Začnite športno kariero in spoznajte bodočega moža

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna je začela izvajati na mestnih tekmovanjih. Tam je vedno dobila nagrade. Dekle je uživalo v predstavah in sanjalo, da gre na olimpijske igre. V najstniških letih se je Anisya srečala na tekmovanjih s Sergejem Kirdyapkinom, ki se je profesionalno ukvarjal tudi z atletsko hojo. Imel je veliko talentov in je bil veliko bolj tehničen kot njegovi vrstniki.

Samo s časom se je prijateljstvo med njimi razvilo v odnos. Ko je dopolnila 18, so ljubitelji igrali poroko. Trenerji so se zelo bali, da bi Anisya prenehala opravljati hojo. Vendar pa so bili njihovi strahovi zaman. Družinsko življenje športnice je pozitivno vplivala na njene predstave. Prvi uspeh je prišel Kirdyapkini leta 2007. Kirdyapkin Anisya Byasyrovna se je povzpel na podstavek v zimskem prvenstvu Rusije, evropskem prvenstvu in evropskem pokalu. Po teh zmagah je športni svet začel govoriti o njej kot nadarjeni športnik. Anisya na tekmovanjih je presegla razdaljo 10 in 20 kilometrov.

Sergej Aleksandrovič Kirdyapkin

Svetovni rekord med mladimi in diskvalifikacijo športnikov

Anisya Kirdyapkin je uspešno nastopila na evropskem prvenstvu. Na tem prestižnem mednarodnem tekmovanju je osvojila prvo medaljo. Potem, kot del IAAF Race Walking Final Final, je pokazal tudi dober rezultat, vendar je bil le drugi. Bila je le malo pred Olgo Kaniskino. Na tem turnirju je Anisya igral na razdalji 20 kilometrov. Že na naslednjem turnirju se je ta športnica maščevala z Kaniskino na zimskem prvenstvu.

Kirdyapkin Anisya Byasirovna (narodnost matere iz Mordovije pogosto razpravljajo njeni oboževalci) na tem turnirju postavili svetovni rekord med mladimi. Potem je bil v karieri Kirdyapkinoya diskvalifikacija zaradi tehničnih razlogov. Ta vrsta kazni je pogosto v tem športu. Toda za njo je bilo prvič. Anisya ni bila depresivna, ampak, nasprotno, je začela trdo delati na treningu.Kirdyapkin Anisya biografija

Nadaljevanje kariere

Kazen je samo motivirala Kirdyapkin in začela je še bolje. Leta 2009 je uspešno prestopila v zadnji del svetovnega prvenstva. Toda ta športnik je bil le peti. To svetovno prvenstvo je opravil tudi njen mož Sergey Alexandrovich Kirdyapkin na razdalji 50 kilometrov. Njegove prvenstva so prišli po 5 dneh po govoru Kirdyapkina.

Potem ko je Anisya pokazala visoko raven predstave na državnem prvenstvu, nato pa na evropskem prvenstvu. Leta 2011 je športnik ponovno sodeloval na zimskem prvenstvu. Za samo eno sekundo je izgubila zmagovalca. Naslednje leto, končno, se je njena sanja uresničila. Pridružila se je ekipi za sodelovanje na olimpijskih igrah. Tam je Anisya pokazala dober rezultat, vendar je na podlagi rezultatov natečaja spet vzela le peto mesto. Kirdyapkin ni skrival svoje obžalovanja.

Predstave na Univerzijadi

Na Univerzijadi, ki je potekala v Kazanu, je športnik dokazal, da zmore. Zlato na Kazanu je vzbudilo svoje razpoloženje po 5. mestu na olimpijskih igrah. Po tem je odšla v Moskvo in se udeležila svetovnega prvenstva. Tam je na trdem boju zavzela drugo mesto. Sergey Alexandrovich Kirdyapkin pomaga svoji ženi, da doseže visoke rezultate na vse možne načine. Svoje izkušnje si deli z njo in ga postavlja na resna tekmovanja.Kirdyapkin Anisya Byasirovna državljanstvo

Kirdyapkin Anisya, čigar biografija se je razvila zelo uspešno, je postala ena najbolj priljubljenih ruskih športnikov v hoji s svojim delom in disciplino. V svoji karieri je dekle osvojila ali je bila nagrajena na prestižnih tekmovanjih. Trenutno uspešna športnica nadaljuje svojo kariero.