OqPoWah.com

Ruska biatlonistka Olga Vilukhina: biografija, uspeh, fotografija

Ta zelo mlada, a že ugledna športnica je na svetovnem prvenstvu leta 2006 osvojila svojo prvo pomembno zmago na mednarodnih tekmovanjih. Sodelovala je na mladinskih tekmovanjih, ko je imela le 14 let. Olga Viluhina ni dobila samo sprinta, temveč si je zaslužila še dve medalji: v relacijski dirki - srebro, v igri - bron. Olga Viluhina

Kratka biografija

Olga se je rodila leta 1988 v Ljubljani Baškortostan (Mezhgore), 22. marec. Njeni starši: oče - GV Vilukhin, nekoč delal kot gradbeni inženir, mati - O.V. Vilukhin, upravljavec lokalne kotlovnice.

Na začetku se je Olga Vilukhina ukvarjala s smučanjem na športni šoli. Njeni starši so jo tam pripeljali. Vendar pa v tej obliki deklica ni imela vsega, in bila je povabljena, da sodeluje v biatlonu. To je bil mejnik na začetku športne kariere Oli.

V šoli za splošno šolanje je dobro učila, od otroštva veliko prebrala. Ima najljubši roman Paola Coelhaja "Eleven minut".

Olga Vilukhina: fotografija, prve zmage

Olga neusmiljen trener je Valery Ivanov, zdaj civilni mož.

Kot je navedeno zgoraj, je bila prva pomembna zmaga za atleta na Svetovnem prvenstvu v biatlonu leta 2006, ki je potekala v Ameriki (Presque Isle). Tam ni razvila samo posamezne dirke, kjer je osvojila 26. mesto. Na teh tekmovanjih se je borila s športniki na visoki mednarodni ravni. Treba je opozoriti, da je v tem času biutlon Viluhina bil vključen le 2 leti.

Naslednji resni natečaji za njo so bili v Martellu, kjer je potekalo tudi svetovno prvenstvo v biatlonu. Ampak tukaj ni mogla ponoviti prejšnjega rezultata in zmagati srebrna medalja (drugo mesto) v relacijski dirki.

Najuspešnejši v športni karieri nadarjenih športnikov je bilo evropsko prvenstvo, ki je potekala v mestu Ufa (2009). Potem Olga Viluhina postal štirikrat evropski prvak med mladimi športniki. Ti junior tekmovanja ji je uspelo povzpeti na stopničke v vseh 4 fazah tekmovanja končal na 1. mestu.Olga Vilukhina: fotografija

Veliki dosežki niso opazili predstavniki nacionalne reprezentance države. Povabljena je bila na tekmovanja v Khanty-Mansiysk (faza pokala). Tako je bila na seznamu šestih najboljših športnikov in se pridružila ekipi ruske ekipe.

Nadaljnji uspehi

Kot del ruske ekipe je deklica najprej odšla v Oberhov za kampiranje, kjer se je nenadoma zbolela. V zvezi s tem se ni nikoli udeležila nobenega pokala in celo zamudila nekatere faze pokala IBU. V sezoni 2010/2011 je Olga spet sodelovala na prvih stopnjah svetovnega pokala, nato pa je njeno zdravje še enkrat propadlo.

Po bolezni je Viluhin dvakrat osvojil vodilna mesta v sprintih, ki so potekala v Italiji in na Švedskem. Toda na pokalu IBU Olga Vilukhina je ostala brez nagrade zaradi absurdne napake, nezgode. Pozabila je dati njeno številko, medtem ko so tekli po njem, se je športnica začela s kljuko in je zamujala 40 sekund. Točno tokrat in ga ločili od zmagovalca tekmovanja.

Sezona 2011-2012. uspeh športnika prinesel. V Hochfilzenu je zmagala skupaj z ekipo v mešani relejski tekmi in na dirki v Ruhpoldingu osvojila bron.

Leta 2013 je na svetovnem pokalu biatleta Olga Vilukhina dvignila na drugo mesto.

Olimpijada "Sochi-2014"

Olimpijske igre v Sočiju - prva Olimpijske igre za 25-letno žensko športnico. V zvezi s tem nihče nima veliko upanja na njo. Vendar pa je veliko presenetilo, ko je zmagovalno olimpijsko srebro osvojilo 7,5 kilometrsko dirko.Biatlete Olga Vilukhina

Čutila je precej samozavestnega in se potrudila, da se ne udari v naslovno slovaško olimpijsko prvenko Anastazijo Kuzmino. Vilukhina, ki se je sama popolnoma ustrelila, je izgubila Kuzmino samo pri hitrosti.

Olga Vilukhina, nadarjena ženska, je po dobitku na relnih dirkah (ženske in mešane) sčasoma dvignila na podstavek. Prav, je redna na TOP-10 najboljših športnikov v Rusiji. Res je, še ni dosegla individualne nagrade najvišjega standarda. Še vedno leži naprej.