OqPoWah.com

Ruski smučar Sergej Shiryaev: biografija in dosežki

Ruska smučarska šola je bogata z glasnimi imeni, eden izmed njih pa je Sergej Shiryaev. Udeleženec olimpijade v Vancouvru je opravil težko poklicno pot, ki je vključevala uspeh in škandale, vendar je stalno dokazal svojo profesionalno raven.

Zgodnja kariera

Sergej Yuryevich Shiryaev se je rodil 8. februarja 1983 in se je že v šoli začel poklicno ukvarjati s smučmi. V študentskem telesu, pri starosti 18 let, je mladi ruski začel sodelovati na ruskih tekmovanjih, kjer je po zbiranju dveh let izkušenj nastopih začel redno vstopati v top deset.

Sergej Shiryaev

Leta 2005 je bil povabljen, da igrajo za reprezentanco, in prvi turnir je izkazalo za zelo uspešno za Sergey - v Innsbrucku v Avstriji, na dirki za 30 km Rusi prišli 8.. Novembra istega leta na Finskem Shiryaev prvič na stopničkah, zmagal na "Silver" na devyatikilometrovoy razdalji, in mesec dni kasneje pa je osvojil zlato medaljo na italijanski stezi v Dobbiaco, zmago na dirki za 15 kilometrov.

Mednarodni uspehi

Toda kljub njegovim uspehom ruski na zimskih olimpijskih igrah v Torinu ni zadel zaradi prisotnosti bolj izkušenih ekipnih kolegov. Kljub opustitve tako pomemben začetek, Sergey Shiryaev postavili cilj, da se na naslednjih olimpijskih igrah, za leto 2006 7-krat naraščajočih na piedestal, s katerega 4-krat - z zlato medaljo. Naslednja sezona se je začela za smučarja z dvema zmagama - v Cavalese in Davosu.

Smučar Sergey Shiryaev

V februarskem štartu je Shiryaev dodal fenomenalen končni rezultat na svoj seznam dosežkov. Ko smo že v zaključni fazi, zaostanek več kot 30 sekund ni bil problem za Ruse - na cilju Sergej "prinesel" za kandidata 0,7 sekunde, kar ustvarja občutek in postal živa legenda ruske ekipe. Vendar pa je radost športnika kmalu zasenčila neprijetne novice iz Mednarodne smučarske zveze.

Doping in diskvalifikacija

Marca 2007 je protidopinška družba v vzorcu serije "A" odkrila prepovedani eritropoetin, ki je bila kmalu potrjena z avtopsijo drugega vzorca atleta. Po sestanku komisije je Sergej Shiryaev prejel dve leti diskvalifikacije. Po napovedi odločitve je ruska stran vodila svojo preiskavo, zaradi česar je odkril krivdo trenerjev ruske - Anatolij Chepalov in Alexander Bazaychenko. Za kršitve pri treniranju so bili oba strokovnjaka že več let zaprta z dela z ekipo.

Poskus vrniti v elito

Sergey Shiryaev ni dal svoje sanje, da bi šel na olimpijske igre, in po dveh tednih po dopingu diskvalifikacijo je zmagovalec dirke za 10 kilometrov v francoskem Metabefe. V enem letu je lahko rusko dokazal, da je lahko tekmoval za medalje na kateri koli stopnji tekmovanja in so ga trenerji poslali na zimske olimpijske igre v Vancouvru. Vendar pa je športnik ni mogel začeti glavna svetu dobili na stopničkah: sodeluje v dveh dirkah (15 km freestyle in na maraton 50 km), Sergej ni dobil v štafeti Rusije štiri, tako da sanje o medalji.

Sergej Yuryevich Shiryaev

Kljub neuspehu je Sergej Shiryaev v svojem prvem intervjuju po olimpijadi dejal, da pričakuje, da bo na domačem turnirju v Sočiju leta 2014 dobil medaljo. Smučar je takoj začel potrjevati svoje besede z uspehi na nacionalnih, kontinentalnih in svetovnih prvenstvih. Leta 2010 je po olimpijskih igrah spet pokazal 7 medalj, od tega tri - najvišji test. Naslednje leto je Širjaev naredil še bolj produktivno, čeprav na nižji ravni. Bolj pogosto je prišlo samo na evropska in ruska tekmovanja, smučar je bil nagrajenec 5 krat in štirikrat - zmagovalec turnirjev.

Zimske olimpijske igre

Kljub stabilnih nagrad zavoovyvanie, stanje Rusi začelo slabšati, in v naslednjih dveh sezonah Sergey Shiryaev, smučar, dokler je bil pred kratkim velja za priljubljeno v vsako dirko, v skoraj ni zmagovalcev, je bil le trikrat drugi, in spet - tretji. Trenerji so upali, da se bo ta recesija spremeniti uspešno val športnika, vendar šele prišel v top deset za leto 2014, leto, Rusi, ob 10. mesto v avstrijskem maratonu na začetku sezone, in v letu 2015, ki sodelujejo v dveh dirkah, je bil umaknili iz ekipe, kjer je izkušeni Shiryaev pritisnil na uspešnejše mlade športnike. V prihodnosti je Sergej deloval samo na vsedržavnih in tudi amaterskih tekmovanjih, kjer je bil pogosto povabljen kot mojstri mednarodnih športov in povabil še danes.