OqPoWah.com

Rožkov Sergej: fotografija, biografija

Sergej Rožkov je dobro znani ruski biatlonec, svetovni in evropski prvak, večkratni zmagovalec festivala svetovnega pokala. Eden od predstavnikov zvezdne sestave reprezentance. Vrh njegovega uspeha je prišel konec 90-ih - zgodnjih 2000-ih.

Na začetku kariere

Rozhkov SergejRozhkov Sergej se je rodil v Murmansku 1. aprila 1972. Po šoli je vstopil na Murmansk Arctic State University.

Od 12. leta sem se zelo zanimal za smučarske športe in končno prišel na biatlon s starostjo. V 24 letih je postal član ruske reprezentance. Leta 1995 je prvič odšel na svetovni pokal. Prvenec Rozhkova je odra v švedskem Ostersundu v posamezni dirki. Sergej Rozhkov samozavestno drži dirko za konec in zaključi na 15. mestu.

Že naslednji začetek je športniku prinesel prvi zadetek v prvih desetih svetovnih prvenstvih. V sprintu Rozhkov zaseda 7. mesto. Po treh stopnjah biatleta ima skupno 8 dirk in se pridruži trenerskemu osebju za svetovni pokal.

Prva medalja

Biatlonist Sergeja RožkovaLeta 1996 je tekmovanje potekalo v Nemčiji Ruhpolding. Na tem svetovnem prvenstvu je športnik pokazal senzacionalno uspešen rezultat. V dirki ekipe Rozhkov Sergej Leonidovič sodeluje z bolj izkušenimi Viktorjem Maigurovom, Vladimirjem Dračevim in Pavelom Muslimovim. Danes je bila ta različica biatlon odstranjena iz večjih začetkov. Posebnost dirke je, da so vsi atleti takoj poslani na tekmo. Na ciljni črti med vodjo in zadnjo ekipo, razdalja ne sme presegati 50 metrov ali 15 sekund. V nasprotnem primeru ekipa prejme kazensko minuto.

Ruska ekipa na dirki je uspešno opravila, kar je omogočila le 2 zamud. Vendar pa so beloruski streljali popolnoma brez napak. Zato je zmagal le Sergej Rozhkov srebrna medalja. Zadnji zaostanek je bil nekaj več kot 32 sekund.

Na prvi stopnji pokala po svetovnem prvenstvu je Rozhkov osvojil prvo zmago. V svoji kronski individualni dirki najprej pride do cilja.

Vendar pa je konec sezone je izkazalo, da je treba namazati. Po prvi zmagi Sergey Rozhkov prvič prišel 50. v sprintu, in naslednja stopnja v avstrijskem Hohfiltsine postal 45. v posamezni tekmi in 36. v sprintu.

Kot rezultat, je v tej sezoni Rozhkov preživel 13 tekem na svetovnem prvenstvu, dosegel 122 točk, končal 13. mesto.

Pobjednik pokala

Sergej Rožkov biografijaNaslednja sezona je Rožkov manj uspešno preživel, trikrat na vzponu, ki je vedno na tretjem mestu. Ta rezultat je bil dosežen v releju v Holmenkollu, ekipi v Ruhpoldingu in posamezne dirke v italijanskem Antholzu. Na koncu sezone je bil na 19. mestu Sergej Rozhkov. Biatlete je bilo v naslednji sezoni veliko uspešnejše. Zmagal je v finskem Kontiolahtiju in sezono končal na 10. mestu.

Zlata sezona

Rozhkov Sergej LeonidovichNajbolj uspešen za Rozhkova je bila sezona 2004/2005. Skoraj polovica dirk, na katerih je sodeloval, je padla na stopničke. Začelo se je bronasta medalja v releju v norveškem Beitostolenu.

Rozhkov je šel na začetek 30 tekem, čeprav je zmagal le enkrat. Victoria je zmagala v biatlonu v sprintu v italijanskem Cesana San Sicario. Sedemkrat je osvojil srebrne medalje in šestkrat bronasto medaljo. Na koncu sezone je Rozhkov dosegel 656 točk in postal peti v skupnem seštevku svetovnega pokala.

V tej sezoni, drugi le rojak Sergey Chepikova, tretji je bil Francoz Raphael Poiret, drugi - za nemško Sven Fischer in osvojil odlično Norveški Ole Einar Bjoerndalen. Rozhkov za nastop na tem svetovnem prvenstvu je bil najuspešnejši v njegovi karieri.

Debut na olimpijskih igrah

Sergej Rozhkov fotografijaKot je za vsakega športnika najpomembnejše tekmovanja za Rozhkova so bile olimpijske igre. Prvič je bilo na biatlonskem prvenstvu na tem športnem dopustu mogoče, da je bilo mogoče leta 2002. Športni forum je potekal v ameriškem Salt Lake Cityju.

Poln član ruske ekipe je bil Sergej Rožkov. Njegovo biografijo je dopolnila še ena pomembna stran. Kot športnik osnovne linije se je Rozhkov začel s performansom v posamezni tekmi. Očitno je delal na vseh mejnikih, ne da bi dovolil samo eno zamudo. Vendar pa je precej izgubil svoje tekmece. Omeniti moramo le, da prvak v tej disciplini na tej olimpiadi, norveški Ole Einar Bjoerndalen, dvakrat ni zadel cilja. Vendar pa Rozhkov, ki ni dobil ene minute kazen, je le 12. mesto. Končni zaostanek je bil 2 minuti in 40 sekund.

Naslednja disciplina je bila sprint. Tukaj za Rozhkova se je vse izteklo še slabše, ko je na strelnih črtah prišlo do nesrečnih napak, končal je le 51-m. Seveda ni računal na pregon za medaljo.

V prizadevanju za preganjanje je Rozhkov šel brzdo, vendar je na prvi liniji naredil napako. Vendar je, potem ko je preostalo trije jasno opredelil, mu je uspelo znatno izboljšati svoj končni položaj, ki se je dvignil s 51. na 27. mesto.

Končni začetek je bila relea. Rozhkov je pobegnil na drugi stopnji. Prvi je zapustil dirko Victor Maigurov. Potem ko je samozavestno prestopil svoj segment ceste, je vodil palico v Rožkov v čin vodje, vendar Sergej ni mogel imeti prednosti. Prvič, naredil je dve pomoti pri lažnem streljanju, nato pa v stoječem položaju. Izgubil je vse prednosti in izročil ekipo svojega soigralca Sergeju Chepikovu le 5. mesto. Čepikov in Pavel Rostovtsev, ki sta sledila njemu, sta tudi brez napak odpustili šestkrat šestkrat. Rezultat je 4. mesto v ekipi.

Olimpijada v Torinu

Še enkrat se je športnik uspel tekmovati na olimpijskih igrah po 4 letih v Torinu. Sergej Rožkov v teh tekmovanjih ni bil najboljši. Foto športnik je dejal, da sezona ni enostavna. Na svetovnem prvenstvu je biatlonist imel le en pokal - drugo mesto v relacijski dirki. Zato se je na olimpijskih igrah udeležil le ene dirke - masovni začetek.

Začetek finala za Rozhkov Olimpijske igre 25. februarja 2006. Prvi dve mejniki Sergej je minil brez napak, ne da bi dovolil eno samo zamudo. Vendar pa streljanje s stališča, kot se pogosto dogaja, ni uspelo športnika. Ko je zamudil tretjo in četrto strelno linijo, se je Rožkov izključil s seznama prosilcev za visoko mesto. Kot rezultat - le 20. mesto z zamikom 1 minuto 49 sekund od zmagovitega nemškega Michaela Gricea.

Športna kariera je končal leta 2008. V zadnji sezoni na svetovnem prvenstvu je imel samo tri dirke.