OqPoWah.com

Olimpijski prvaki Rusije - najboljši športniki v državi

Leta 776 pr. e. V grškem mestu Atene so prvič potekale olimpijske igre. Občinstvo je z zanimanjem opazovalo tekmovanja športnikov, rokoborcev in drugih športnikov. Nori uspeh prvega dogodka je pokazal prednosti nadaljnjih podobnih iger. Za sodelovanje na tekmovanjih so bili dovoljeni samo športniki Grčije. Nekaj ​​stoletij kasneje so bile olimpijske igre ustavljene. Ta tradicija naj bi bila pokrita z zgodovinskim prahom, če ne za Pierre de Coubertin. Zahvaljujoč njegovemu poročilu o oživitvi olimpijskih iger leta 1892 na Sorboni je svetovna skupnost spet spremenila svoje poglede na "prepovedano sadje" - na olimpijske igre. Po analizi vseh pozitivnih in negativnih vidikov konkurence so se odločili oživiti veličastno tradicijo s starodavnim grškim poreklom.

Olimpijski prvaki Rusije

Prvi ruski olimpijski prvak

Prva olimpijada je bila v Atenah leta 1896. Na žalost predstavniki ruskega športa na tem dogodku niso bili prisotni. Brez njih so bili tudi drugi in tretji podobni tekmi v Parizu in St. Louisu. Toda na olimpijskih igrah v Londonu leta 1908 je bila delegirana osem ruskih športnikov. Prvenec ekipe je bil precej uspešen. V Londonu je bil rojen prvi olimpijski prvak Rusije. Postal je likovalec N. Panin-Kolomenkin. Nihče ni mogel ponoviti zapletenih piroete, ki jih je športnik prvotno shematično predstavil sodni plošči na papirju, nato pa se je natanko ponovil na ledu. Zato je bil Panin-Kolomenkin soglasno priznan kot prvak v tem športu. Vendar pa ni samo drsalec, odlično predstavil svojo državo na tekmovanjih v Londonu. Pridružili so se mu tudi A. Petrov in N. Orlov - olimpijski prvaki Rusije v rokoborbi. Široko javno resonanco je povzročil izjemen prvenec reprezentance na teh igrah.

zimski olimpijski prvaki Rusije

Zavrnitev sodelovanja

Naslednje igre v Stockholmu leta 1912 niso bile tako uspešne za državo. Na žalost je nacionalna ekipa uspela dobro opraviti samo v petih športnih skupinah: ekipno streljanje s trideset metrov, grško-rimsko rvanje, veslanje, jadranje, streljanje (prehod). Ruski olimpijski prvaki leta 1912 so osvojili dva srebra (v prvih dveh disciplinah) in tri bronaste medalje (v ostalih).

Po igranju se je ruska vlada odločila intenzivno pripraviti na nove igre leta 1916. Vendar je prva svetovna vojna negativno vplivala na položaj vseh držav, kar je povzročilo zavrnitev gostovanja na tekmovanjih. Od takrat, zaradi nestabilnih zunanjih in notranjih razmer, Rusija do leta 1952 ni sodelovala na olimpijskih igrah.

Olimpijski prvaki ruske reprezentance

Prvenec sovjetske reprezentance

Po svetli in dolgo pričakovani zmagi vseh državljanov države v drugi svetovni vojni je vlada ZSSR radikalno spremenila svoj pogled na igre. Leta 1951 je po nalogu vodstva države ustanovil Olimpijski komite. Leto kasneje so v Helsinkih gostili petnajste igre. Tam je prišlo do prvenstva sovjetskih športnikov. In moram reči, da je bila prva izvedba več kot uspešna. Ruski olimpijski prvaki in devet drugih sindikalnih republik so prinesli domov sto in šest medalj. Od tega je 38 v prvi kategoriji, 53 v drugem in 15 v tretjem. V skupnem položaju medalja je bila ZSSR na drugem mestu. V prihodnosti se je moč, dokler se ni začela razpaditi, leta 1964 in 1968 imela podoben položaj le dvakrat. V vseh drugih igrah je bila ZSSR vodilna tako glede števila medalj kot tudi njihove kakovosti.

prvi olimpijski prvak Rusije

Čudovita športnica

Treba je omeniti, da je nacionalna ekipa v resnici vključila izjemne olimpijske prvake Rusije in prijateljske zavezniške države. Eden od njih je Larisa Latynina. Ta neverjetna športnica se je leta 1956 prijavila na Igre v Melbournu. Tam je telovadnica osvojila zlate medalje v štirih programih. V sedemnajstem in osemnajstem programu je dirkalnici dekleta dodalo dodatnih pet zlatih nagrad. Če štejete vse medalje, je Larisa Latynina za njeno kariero osvojila osemnajst trofejev. Od tega je devet zlatih, pet srebrnih in štirih bronastih nagrad.

Sodelovanje na zimskih igrah

V obdobju od leta 1952 do leta 1988, nacionalna ekipa Sovjetska zveza zasedla prvo mesto v športu, kot so veslanje, ograje, veslanje in kanuji, gimnastika, plavanje, jadranje, rokoborba, in atletiki. Omeniti je treba, da je bil najboljši športnik 20. stoletja priznana tudi sovjetski športnik in olimpijski prvak Valerij Brumel. Njegov rekord v skoku 2 m in 28 cm hranijo na najvišji znak skoraj četrt stoletja.

Poleg poletnih olimpijskih iger je ekipa ZSSR dobro izvedla tudi zimski analog tekmovanja. Omeniti velja, da se je "beli" dogodek začel leta 1924, osemindvajset let po začetku prvih iger. Pred tem so bili v program poletnih tekmovanj vključeni številni športi. Sovjetski olimpijski prvaki v hokeju so se izkazali za odlične. Rusija in zavezniške države so ponosno predstavile svetu svoje izvrstne športnike s klubi. Ti vključujejo Vladislav Tretyak, Vitaly Davydovich, Alexander Ragulin, Valery Kharlamov, Vsevolod Bobrov, Alexander Maltsev.

drsanje olimpijskih prvakov Rusije

Drsalke, drsalke in smučarje

Zimski olimpijski prvaki v Rusiji vključujejo tudi imena drugih izjemnih športnikov. Ti vključujejo Smučarji Galina Kulakov, Ljubezen Kozyrev, Vyacheslav Vedenin Raisa Smetanin, Nikolai Zimyatov, rolkarjev Evgeny Grishin, Nikolai Andrianov, udeležence športnih plesov na ledu Oksana Grischuk in Evgeny Platonov, kot tudi mnoge druge.

Posebni uspehi športnikov zimskih športov so dosegli tako disciplino kot drsanje. Olimpijski prvaki Rusije in zavezniških držav so v zakladnico države prinesli ne le veliko zlatih medalj, temveč tudi veliko število zapisov. Takšni športniki vključujejo Lyudmila Pakhomova in Alexander Gorshkov. Irina Rodnina je ena od redkih drsalcev, ki je uspela osvojiti tri zlate nagrade v parih.

olimpijski hokejski prvak Rusije

Zadnje delo ekipe ZSSR

Leta 1991 se je Sovjetska zveza razgradila. Vendar to nikakor ni preprečilo, da bi športniki nekdanjih sindikalnih republik govorili na olimpijskih igrah v Barceloni kot državno reprezentanco ZSSR. V tem letu je bilo osvojenih dvanajstih medalj. To je največje število trofej v zgodovini delovanja športnikov Sovjetske zveze. V zakladniški delegaciji je bilo 45 zlatih, 38 srebrnih in 29 bronastih medalj. Prvič v zgodovini olimpijskih iger v čast zmage ruskih športnikov je porinil rusko banner, poslikan v treh barvah.

Govorimo zase

Štiri leta kasneje, na olimpijskih igrah v Atlanti, vsaka država, ki je bila sestava ZSSR, zastopala svojo ekipo. Za Rusijo so te igre zmagovale. Državna reprezentanca je osvojila osem zlatnih medalj. V pujski banki so bile tudi srebrne in bronaste nagrade, katerih število je enako enaindvajsetu in šestnajstemu.

Na osemindvajsetih igrah v Atenah so olimpijski prvaki ruske reprezentance osvojili 45 zlatih nagrad. Srebrne medalje je bil prejel za dve več kot "rumeni", medalje tretje kategorije pa devetdeset. V Grčiji so ruski športniki postavili tudi več svetovnih rekordov. Eden takšnih dosežkov je rezultat visokega skoka s polom. To je pokazala Elena Isinbayeva.

Po razpadu Sovjetske zveze Rusija ni upočasnila hitrosti razvoja športa. Na zadnjih zimskih olimpijskih igrah v Sočiju je bila nacionalna ekipa na prvem mestu glede na število in kakovost prejetih nagrad, kar je daleč za vsemi konkurenti.