OqPoWah.com

Nenavaden športni - valjčni hokej

Pogosto se zanimajo mladi nenavaden šport.

Vzemite, na primer, hokej na valjih. Fotografije in ta članek vam bodo pomagali razumeti to. Kljub temu pa to ni tako težko. Roller hokej je šport, ki spominja na konvencionalni hokej, toda namesto podložke se tukaj uporablja žoga. Naloga igralcev je, da to doseže v nasprotnikovem cilju.

Malo zgodovine

Prvič se je igra pojavila v Angliji v dvajsetem stoletju. Potem so ga Nemci začeli igrati. Hokej na valjih se je razvil v državah z visoko gospodarsko sposobnostjo. Trenutno obstajajo organizacije, kot so Mednarodna zveza valilnih športov in Mednarodna zveza za rolerje. Te organizacije so organizatorji svetovnega in evropskega prvenstva.

Potrebna oprema

hokejski valjZa igranje hokeja na valjih je potreben posebej opremljen prostor. Pogosteje je njegova dolžina 20 x 40 metrov, manj pogosto 15 x 35 m. Kraj je lahko pokrit s asfaltom, betonom, kamnitimi ploščami ali celo lesenimi deskami. Glavna stvar je, da jo je treba zaščititi z robom, ki mora biti visoka vsaj 20 cm.

Vsak igralec se mora pravilno obleči. Obvezna zaščita pod gamaškami, podstavki za kolena, posebnimi rokavicami in povoji. Golman ima posebne ščite za zaščito nog, njihova debelina je približno 35 cm. Za zaščito rok se uporabljajo rokavice, zgoščene od dlani. Tudi vratar nosi kolenske podloge in povoj. Pogosto, in masko za zaščito obraza.

Hokej na rolerjih - kakšna žoga?

valjčni hokejZelo razburljivo in vznemirljivo je valjčni hokej. Žoga za igro se uporablja posebna, izdelana je iz ebonita. Teža - 155 gramov, premer - 23 cm. Cilj se doseže, če žoga prečka ciljno linijo nasprotnika.

Hokej na valjih ima tako visoko vlogo. To je ime katere koli kroglice, ki je po udarcu s palico odletela do 1,5 metra in več. Če je letel tako visoko v odbijanju udarca vratarja, se to ne šteje kot napaka. V drugih primerih se taka meta šteje kot kršitev.

Palica mora biti lesena. Višina od 90 do 115 cm in teža največ 500 gramov.

Igra Tehnika

Ekipa sestavljata dva forwarda, eno vezivo, en vratar, en branilec. Poleg tega mora biti na klopi en vratar in dva igralca na premik. Igralca lahko kadarkoli spremenite: med igro ali med prekinitvijo. Glavna stvar je, da lahko novi udeleženec začne igro le, če zamenjava zapusti spletno mesto.

Igra ima dve polovici, vsaka po 20 minutah. En odmori je 10 minut. Prav tako je mogoče dodeliti dodaten čas, če to določajo pravila igre. Prva dodatna polovica traja 2 minuti, druga pa še 4 minute. Igra se nadaljuje do prvega cilja.

hokejski valjIgra je zelo podobna običajnemu hokeju na ledu. Športniki se morajo gibati zelo hitro, zbirati, opazovati vsako gibanje nasprotnika. V tej igri lahko trenirate mišice tiska, rok in nog.

Zelo pomembno je, da športniki igrajo kolektivno. Če bo vsak igralec delal, kot je všeč, ta ekipa nikoli ne bo zmagala. Vsaka oseba v skupini opravlja svojo vlogo, vendar na koncu vsi delujejo skupaj.

Vsak igralec se mora dobro premikati po valjih. Lahko se obrne in obrne pri visoki hitrosti, upočasni, upočasni. Poleg zmožnosti premikanja na valjih, mora igralec spretno posedovati palico in biti sposoben sprejeti in preiti žogo, ga voziti in ga vrgniti na vrata.

Kaj je obraz?

Izločitev se izvaja na začetku igre, med igralnim obdobjem ali v daljšem časovnem obdobju. Če sodnik ne more natančno slediti igri, lahko ustavi igro in jo spet začne z obraza. Da bi to naredili, sta dva nasprotna igralca stojita drug proti drugemu v sredini polja. Žoga je na tleh, nasprotni klubi so od njega 20 cm. Po piskanju lahko igro zaženete. Tukaj mora vsak igralec pokazati hitrost in agilnost, da prevzame žogo.

Kot običajno, lahko sodnik zaračuna kazen ali kazen. Med to stavko igralci stojijo za središčnico. Golman je pri vratih, igralec, ki bo dosegel zadetek - na boku.

Za kršitve lahko sodnik odstrani igralca za 2, 5 ali več minut. V nekaterih primerih, ko je prišlo do hude kršitve pravil, lahko sodnik odstrani igralca do konca igre. Oddaljenega predvajalnika ni mogoče zamenjati. V tem primeru ekipa ostane manj igralcev in postane bolj ranljiva.

hokejska kroglaIgra gledajo sodniki. Eden glavnih, ki se skupaj z igralci premika po igrišču in opazuje, da ni nobenih kršitev. Ostala dva sta blizu vrat. Med ciljem dvignejo zastavo, tako da kažejo, da je žoga zadela cilj. V spornih situacijah lahko ti sodniki svetujejo ali zahtevajo oddajanje videa tekme. Sčasoma, igro gledajo časovnike. Menijo, kako dolgo traja igra, kako dolgo traja postanek in kakšen dodatni čas je dodeljen.

Če želite izvedeti, kako igrati hokej, potrebujete veliko časa. Za začetek morate samo drsati na valjih, nato pa se naučiti različnih tehnik tekmovanja. Po tem lahko začnete voziti s palico in žogico, se naučite pravil igre. Ko je glavni tečaj končan in študent začne svobodno obvladati palico in žogico, se lahko premaknete na bolj zapletene vaje. To so različne oblike napadov in obrambe, preglasovanja, zavajajočih manevrov.