OqPoWah.com

Koliko minut hokeja? Nejasen odgovor

Na svetu so tri glavne vrste hokej. Najbolj priljubljena (v naši državi) je hokej na ledu. Toda tudi tam hokej, hokej na ledu

na travi. Torej, vprašanje, koliko minut hujšanja, odgovor ne bo vedno nedvoumen.

koliko minut hokeja

Igrišča

Hokejske igre potekajo na posebej označenih poljih, ki jih imenujemo tudi igrišča.

V hokejah na polju meri to polje 91,4 m do 55 m. Obloga je ponavadi travnata, lahko pa je tudi sintetična ali primerna.

V hokeju s kroglico polje doseže 90-110 m pri 50-65 m, s paka - 51-61 m pri 24-30 m. V obeh primerih igre potekajo na ledu.

Kolektivna igra

Ne glede na vrsto je hokejska kolektivna igra. V hokej na travi in ​​z žogo, ekipa sestavlja enajst igralcev, vključno z vratarjem. V hokej s paketom igralcev šest, med igro se redno spreminjajo, izjema je vratar. On je stalna enota.

Kako dolgo traja hokejski lonec?

Tekma v hokeju na travi je sestavljena iz dveh obdobij 35 minut. vsak in en odmor v 20 minutah. Obstajajo tudi dve obdobji v hokeju s kroglico, vendar po 45 minutah, en časovni pa je dvajset minut. Koliko minut hokeja pade s paketom, najbolj priljubljeno igro? Torej, imamo tri standardna obdobja po dvajsetih minutah. Tako je neto igralni čas šestdeset minut. Obstajata dva odmora. Vsaka petnajst minut traja in so standardna za vsa tekmovanja Mednarodne hokejske zveze. Koliko hokejskih lomov? 15 minut.

kako dolgo se odmor v hokej

Izjeme od pravil

Vendar pa je od 11. januarja 2013 v Continental Hokejski ligi (KHL) prvenstvo prsi med obdobji se je povečalo na sedemnajst minut. Torej, koliko minut je zdaj v hokeju? Evropski športniki bodo počivali še dve minuti, kot so njihovi čezmorski tovariši NHL.

Dodaten čas in odmori

Če med tekmo račun ni odprt ali je vezan, potem običajno določi dodaten čas, tako imenovani nadure. Če nadurno delo ne prinese nobenih rezultatov, se prelijejo po metu po metu (krogle). Njihovo število, pa tudi trajanje (in nujnost samega gospodarstva) nadur, se določi vnaprej med urejanjem hokejskega turnirja.koliko prekinil hokej

Od njegove pomembnosti je odvisno načelo določitve časa nadur in prekinitev. Tako je v znanih ligah (NHL in KHL) na žrebanju določen odmor petnajst minut, nato pa pet minut nadur (čisti čas) do prvega cilja. Če nobena od ekip ni uspela, napolnite led. Traja deset do petnajst minut (še en odmori). Nato sledite prostim metom ali streljanjem, tri iz vsake ekipe. Z žrebom se vržejo naprej, dokler se ne doseže prvi gol ali prva zamenjava nasprotnika.

V zaključnih fazah večjih prvenstev (npr. Svetovno prvenstvo) z enim četrtim nadurom se podaljša na deset minut čistega časa. Potem (spet z žrebom) sledite različici. V zadnji igri, ko v rednem času (šestdeset minut) račun ni bil odprt ali je nihče, nadure trajajo do prvega zapuščenega pakta. In se lahko dolgo časa raztegne. Končno - resna zadeva, in brez zmagovalca v njem, no, kako ne bi bilo. Koliko minut hokeja med podaljškom in streljanjem? Vseh 15 minut.koliko minut hokeja

Domovina hokeja

Domovinski hokej se šteje za Kanado, natančneje Montreal. Toda v zadnjem času je ta trditev izpodbijala, na primer Nova Škotska ali Ontario. Nekateri raziskovalci so šli še naprej in pritegnili pozornost javnosti na slike Nizozemski umetniki v šestnajstem stoletju, kjer se ljudje na zamrznjenem ribniku ukvarjajo z igro, podobno hokej. Vendar pa so Evropejci šele v začetku dvajsetega stoletja opozorili na hokej kot šport. Torej Kanada ne samo tradicionalno, ampak tudi dokaj zaslužno nosi naslov predaka hokeja.