OqPoWah.com

Volilna zmaga: bistvo izraza in pomembne tekme

Volilna zmaga je zelo redek pojav v različnih športih. Da bi dosegli močno volilno zmago, mora ekipa pokazati zelo močan značaj in vzdržljivost, željo po doseganju želenega rezultata z vsemi sredstvi. V takih tekmah se zelo pogosto kažejo vodilne lastnosti posameznih izvajalcev in duh kolektiva kot celote.

Zmogojena zmaga v nogometu - kaj je to?

Verjetno ljudje, daleč od športa, ne morejo takoj razumeti bistva izraza. Dejstvo je, da morajo včasih ekipe uporabljati volje, moč do zmage in ko je rezultat 0: 0. Na primer, si lahko recimo tekmo drugega kroga Euro-2016 med ekipami Francije in Albanije. Do 90. minute je ohranil enako oceno, čeprav je imel Francoz veliko prednost. V času, ki ga je nadomestil arbiter, bi lahko bodoči finalisti domačega eura dosegli dva neodgovorjena cilja. Toda to ni močna volja!

močna volja

Uporaba takšnega športnega izraza je primerna le, če zmago zmaga ekipa, ki je zamudila prvo. Na primer, v prijateljski tekmi med reprezentanci Romunije in Ukrajine pred Euro 2016 Romuni so odprli račun v 22. minuti tekme, ampak na koncu, ukrajinski osvojili 4: 3.

Močna zmaga v finalu večjih turnirjev

Največji turnirji v nogometu so:

• svetovno prvenstvo;
  • Evropsko prvenstvo;
  • Evropski pokal;
  • Pokal UEFA (Liga Evrope).

V zgodovini svetovnega nogometa obstaja več tekem z močnimi volitvami, ki so jih desetletji spominjali in jih je mogoče navesti kot vzorec za izobraževanje o karakterju mladih športnikov.

Spomnimo se konca svetovnega prvenstva leta 1930 med Argentino in Urugvajem. Seveda udeleženci te tekme in oboževalci, ki so obiskali to finale, niso več živi, ​​toda to je bil prvi resni kambek v finalu. Argentinci v tej tekmi so bili prvi, ki so odprli točkovanje in osvojili prvo polovico - 2: 1. Ljubitelji nogometa dobro vedo, da so bili prvi prvaki Urugvajci. V drugi polovici so trikrat zadeli vrata svojih nasprotnikov in osvojili 4: 2.

močna volja v nogometu, kaj je to

Finale Lige prvakov 1998/1999, ki je zaradi skupno slabe sreče v prvem polfinalu s "Bavaria" ni igral "Dynamo" Valery Lobanovsky, se spomnite, verjetno vse ljubitelje čez 23-25 ​​let. Naprej "Bavaria" Mario Basler je v 6. minuti odigrala prosti strel po steni. Vratar Manchester United Edwin van der Sar tega udarca ni mogel prebiti. Mancunijanci so v celotnem teku veliko napadali, vendar niso mogli legendarni Oliverju Kahnu. Rezultat je bil 90 + 1 in 90 + 3 (to je čas, ki je bil drugič kompenziran), ko sta Ole Gunnar Solskjaer in Teddy Sheringham dvakrat je bil dosežen po vložitvi kotne. Zmaga "MU" z rezultatom 2: 1 za vedno ostala v srcu nogometnih navijačev.

Leta 2005 je bila še močnejša zmagovalna volja. V finalu se je ligo prvakov sestal z "Milanom" in "Liverpoolom". Italijanska ekipa v prvem polčasu je v vratih Britancev trikrat dosegla trikrat, ne da bi izgubila eno samo žogo. Zdelo se je, da je ekipa Andriy Shevchenko ne bo pustil nasprotnika. Toda kaj se je zgodilo na polju od 45. do 60. minute, sicer kot čudež, ki ga ne boste imenovali. Potem, ko je izgubil v prvi polovici prvega polčasa, se je Merseyova stran lahko povrnila in pripeljala do kazenskega streljanja, v kateri so zmagali.

Sovjetske in ruske nogometne ekipe

Prostovoljne zmage ruske nogometne reprezentance žal niso tako pogosto. In ta problem je zakoreninjen v sovjetski preteklosti. Ampak obstajajo svetle strani!

Recimo, na primer, že dolgo pozabljene olimpijske igre leta 1952. V 1. in 8. finalu je skupina ZSSR igrala z Jugoslavijo. Po prvi polovici smo izgubili na jugu 0: 4. Na začetku druge polovice je bil rezultat 1: 5, a zahvaljujoč prizadevanjem Vsevoloda Bobrova in Vasilija Trofimova je slovenska ekipa dosegla pravico do ponovitve in izenačila rezultat na 89.minutu.

močna volja ruske nogometne reprezentance

Nedvomno so v ruski ekipi zmagale močne volje. Leta 2015 so se Rusi držali prijateljske tekme z Belorusijo. Prvi Rusi so odprli račun v 20. minuti. Ampak potem naprej Kazan "Rubin" Sergej Kislyak dvakrat dosegel gol Igor Akinfeev, vendar so kot rezultat tega, igralci ruske reprezentance uspeli prodreti v obrambo Belorusije še trikrat. V tem primeru se šteje tudi močna volja.

Državna reprezentanca Ukrajine

Prva zmaga volje ukrajinske ekipe je bila zabeležena 18. maja 1993 v Vilniusu. Litovci so odprli račun v 4. minuti in Ukrajinci so dosegli 18. in 22. minuto. 25. maja 1994 je Ukrajina gostila Belorusijo. Prva polovica se je končala z rezultatom 0: 1, potem pa so Ukrajinci uspeli doseči 3 gola v drugi polovici. 6. septembra 1995 v uradnem tekmovanju za Mundialyu-1998 so liguanci dosegli prvo mesto doma in osvojili prvo polovico. To dejstvo ni preprečilo Ukrajincem v drugi polovici, da pošljejo 3 kroglice do vrat baltskih držav. Tretja močna volja nad litovci je bila dosežena v Kijevu 13. avgusta 1996. Victor Leonenko je izenačil rezultat na 45. minuti (1: 1) in tekma je na koncu končala 5: 2 v korist Ukrajine.

kaj je močna volja v igri

Športne stave

Kot veste, lahko z denarjem ustvarite uspešne stave na šport. V bistvu, igralci dal zmago gostov ali gostiteljev, žrebanja, število doseženih golov. Ampak obstajajo druge možnosti. Kakšna je "močna volja" v stavah? Če menite, da je tekma "Dynamo" (Kijev) - "Shakhtar" (Donetsk) dobil Dinamo, ampak prva točkovanje rudarji lahko varno dal na močne volje zmago v Kijevu. Če se igra konča na ta način, lahko izberete dobitek.

Zmogojena zmaga v nogometu (kar je v članku obravnavano) je vedno lep in razburljiv spektakel.