OqPoWah.com

Beloglazov Sergej: biografija in fotografije

Beloglazov Sergej - slavni sovjetski športnik. Dvakratni olimpijski prvak v freestyle wrestling.

Večkratni zmagovalec svetovnih prvenstev, Evropa in ZSSR. Zmagovalec naslova "Častni mojster športa ZSSR."

Biografija športnika

Beloglazov Sergej se je rodil leta 1956 v Kaliningradu. Starši so bili preprosti delavci - Aleksej Yakovlevich Starokulov in Antonina Alekseevna Beloglazova. Ko je v velikem športu Sergej vzel bolj navdušno ime svoje matere.

Boj se je začel ukvarjati s svojim bratom Anatolijem. Pri starosti 14 let. Potem sta oba tehtala manj kot 30 kilogramov. Njihov prvi trener je bil Granit Ivanovič Toropin. Obe sta bili sposobni in nadarjeni rokoborci. Edini problem je bil, da sta Sergej in Anatolij opravljala isto težo. Toropin se je odločil, da jih bo vzrejal. Sergej je moral dobro iti in iti v kategorijo tistih, ki tehtajo več kot 52 kilogramov. Anatolija je ostala v kategoriji vžigalnika.

Brat Anatoly

Beloglazov Sergej

Brat Sergeja Anatolija je dosegel tudi nekatere uspehe v brezplačnem rvanju. Postal je trikratni svetovni prvak. Trenutno je trener ruske mladinske ekipe za ta šport. Deluje v klubu CSKA.

Svojo poklicno kariero je začel v klubu oboroženih sil v Kaliningradu, nato pa je igral za Kijev Dynamo.

Leta 1980 je zmagal na olimpijskih igrah v Moskvi. V kategoriji teže do 52 kilogramov v finalu se je srečal s poljskim športnikom Vladislavom Stetsikom. Zmaga je dobila jasno prednost.

Premikanje Sergeja v Kijev

Sergej Beloglazov, freestyle wrestling

Leta 1977 se je Beloglazov Sergej preselil iz Kaliningrada v Kijev. Kmalu je začel igrati za lokalni športni klub "Dynamo".

Na predvečer visokega šolstva je prejel v Krasnodar državne Pedagoškega inštituta in kasneje diplomiral iz Command School visoko v Saratov, ki je nosila ime Felix Dzerzhinsky. Prejel je naziv uradnika Ministrstva za notranje zadeve.

Prvi mednarodni uspehi

Beloglazov Sergejev rvač

Beloglazov Sergej je po številnih zmagah na vseevropskih tekmovanjih postal član reprezentance SSSR. Prvi pomemben mednarodni začetek za njega je bilo Evropsko prvenstvo v rumunski prestolnici Bukarešti, ki je potekalo aprila 1979.

Beloglazov Sergej, rvač, je v kategoriji do 57 kilogramov. V finalu se je srečal z romunskim športnikom Aurelom Neaguom. Zmaga je bila za sovjetskega športnika. Na tem evropskem prvenstvu je Sovjetska ekipa zmagala v celotnem položaju. Sovjetski atletičari osvojili 8 od 10 zlatnih medalja. Nekoč so bili drugi. Nobena nagrada ni ostala samo v kategoriji do 62 kilogramov.

Istega leta je prvič na Svetovnem prvenstvu sodeloval Beloglazov Sergej, katerega biografija je bila tesno povezana s športom. Tekmovanja so potekala v glavnem mestu Kalifornije, San Diego.

V kategoriji do 57 kilogramov je Beloglazov izgubil japonski atlet Hizaki Tokiyama. Sovjetska reprezentance na svetovnem prvenstvu v skupnem medalj seštevku (in v freestyle in grško-rimske rokoborbe) osvojila prvo mesto. Aktivni športniki v Sovjetski zvezi so bili 9 zlatih, 5 srebrnih in 2 bronastih medalj. Samo v štirih kategorijah teža se na podij ni dvignil noben od domačih športnikov.

Olimpijsko zlato

Na Olimpijske igre v Moskvi v kategoriji do 57 kilogramov je govoril Sergej Beloglazov. Freestyle wrestling je bil eden najbogatejših disciplin v medalju. Skupaj je bilo odigrano 10 kompleti.

Bratje Beloglazovi so bili nepremagljivi. Anatolij zmagal v svoji kategoriji v finalu je premagal Poljaka Wladyslaw Stetsik in Sergej v finalu je bil več predstavnik Demokratične ljudske republike Ho Lee Pena.

V splošnem položaju so sovjetski rokoborci osvojili sedem od desetih zlatih medalj. Samo v kategoriji do 48 kilogramov Sergej Kornilayev je ostal tretji, zlato pa je odvzel italijanski Claudio Pollio. In med športniki, ki tehtajo 74 in 82 kilogramov, so na prvem mestu zasedli Bolgari - Valentin Raičev in Ismail Abilov.

Drugo zlato

Beloglazov Sergej fotografija

Po tem, ko so ZDA bojkotirale olimpijske igre v Moskvi, so naslednje igre leta 1984 v Los Angelesu prenašale brez sovjetskih športnikov. Generalni sekretar Chernenko je opozoril, da meni, da je neprimerno pošiljanje športnikov na olimpijske igre, ker Amerika močno krši temeljna načela olimpijska listina in razporeja množično protisovjetsko propagando proti ZSSR. Zato se niso pojavile XXIII igre sovjetskih rokoborcev in prvo mesto v ekipi je odšlo na Američane.

Naslednjič za olimpijske igre, Sergej Beloglazov, fotografija katere je bila v vseh športnih časopisih, je šla leta 1988. Igre so potekale v Korejskem Seulu. Njegov brat Anatoly ni bil več voditelj v svoji uteži. Njegovo mesto je prevzel Vladimir Toguzov, ki je zmagal bronasta medalja.

Sergej je tudi samozavestno opravil kvalifikacije in v zadnjem boju se je boril z iranskim Askarijem Mohamadianom. Prepričljiva zmaga in druga zlata medalja v sredstvu.

Dosežki

Beloglazov Sergey Življenjepis

V svoji karieri je zmagal Sergej Beloglazov. Nagrade je osvojil na največjih tekmovanjih na planetu. Poleg dveh zlatih olimpijskih medalj, 6-krat zmagal na svetovnih prvenstvih - v ZDA San Diego, makedonskem Skopju, Edmonton, Kanada, Kijevu, Budimpešti in dvakrat spet v francoskem Clermont-Ferrand.

4 krat je osvojil svetovni pokal v freestyle rvanju v kategoriji do 57 kilogramov. 5-krat zmagal na evropskem prvenstvu - Madžarski Bukarešta, bolgarska Varna in Veliko Tarnovo, Jönköping švedski, angleški Manchester.

Leta 1984 je zmagal na vrsti mednarodnih tekmovanj med državami socialističnega tabora, ki so potekali vzporedno z olimpijskimi igrami v Los Angelesu.

Kariera trenerja

Nagrade Beloglazov Sergey

Po končanem športu se je Beloglazov pridružil športnemu klubu Dynamo kot trener. Po skupaj z glavno športne Dmitry Mindiashvili in dvojni olimpijski prvak Ivan Yarygin trener reprezentance ZSSR v freestyle rokoborba.

Samo dve leti je sodeloval z državno reprezentanco in zapustil državo med perestroiko. Do leta 1994 je delal kot višji trener ameriške olimpijske reprezentance, nato pa še štiri leta se je pripravil na sodelovanje na največjem mednarodnem tekmovanju rvačev iz Japonske. Vrnil se je v Rusijo leta 1998.

Doma je Beloglazov takoj dobil mesto v reprezentanci. Postal je višji trener moške ekipe. Leta 2000 je skupaj z ekipo odšel na olimpijske igre v avstralskem Sydneyju. Na tekmovanjih je bilo izvedenih le 8 sklopov nagrad. Ruska ekipa, ki jo je vodil Beloglazov, je osvojila prvo mesto na skupinski prireditvi, s katero je osvojila 4 zlata in eno srebro. Pobede so osvojili Murad Umakhanov, Adam Saitiev, Sagid Murtazaliev in David Musulbes. Vredno so tekmovali rvači iz Združenih držav, Irana, Azerbajdžana in Kanade, ki imajo eno zlato medaljo.

Leta 2003 je Beloglazov spet pripravil ameriške rokoborje. Druga vrnitev v Rusijo je potekala leta 2006. Tokrat mu je zaupal usposabljanje ženske nacionalne ekipe rokometašev. Leta 2009 je bil imenovan za glavnega trenerja reprezentance Singapurja.

Trenutno dela v Rusiji. Usposablja ekipo moskovske regije in klub za freestyle wrestling v športnem društvu CSKA.

Sergej Beloglazov je poročen. Ima štiri otroke, od katerih sta dva od prvega zakona.