OqPoWah.com

Andrei Rastorguev: kariera latvijskega baitlonista

Latvijski biatlonist Andrei Rastorguev že nekaj sezon zapored prikaže zelo dobre rezultate na različnih tekmovanjih. Kljub sorazmerno majhnemu številu osebnih nagrad se 28-letni športnik šteje za enega od možnih tekmovalcev za voditelje svetovnega biatlona vsake dirke.

Zgodnja kariera

Andrey Rastorguev - biatleta, katere biografija ima veliko svetlih točk do 28 let, se že več let smatra za glavnega favorita latvijske reprezentance. Za rojstno osebo iz mesta Aluksne se je vse začelo v mladosti. Andrei Rastorguev je bil na prvem uradnem tekmovanju prijavljen v starosti 10 let. Leta 2005 je športnik začel nastopati na mladinskih svetovnih tekmovanjih, septembra 2006 pa se je prvič povzpel na stopničke, ko je osvojil poletno tekmo Ufa.

Andrey Rastorguev Biatlonec

Osemnajst mesecev pozneje, Rastorguev umirjena zimo in dirka - na Slovaškem, v januarju 2008, Andrew postal prvi v sprintu, ki je postala ena od štirih biatlonce, ki ni iz enega samega gospodična. Nadaljevanje doslednega prikazovanja visokih rezultatov v svetovnem elitnem biatlonu je Latvija prišla v sezoni 2008/09 in prvič tekla v drugi polovici svetovnega pokala. Od prvega natečaja se je mladi biatlonist napovedal - hitrost športnika mu je omogočila, da je računal na uspešne predstave, pogosto pa je posnela tudi kamen spotike Andreja.

Prva olimpijada

Andrei Rastorguev je zaradi svojega uspeha prišel na seznam biatloncev, ki jih je Latvija napovedala za olimpijske igre leta 2010 v Vancouvru. Ampak, nimajo veliko izkušenj na dirkah na tej ravni, osebna dirka ni bil dvignjen nad 50. črto, in v štafeti, bo na dveh proste reje, ni pomagalo ekipi pokazati dober rezultat.

Biografija biatlon Andreja Rastorgueva

Kljub neuspehu na olimpijskih igrah, so bile izkušnje koristne Andreju. Že v naslednji sezoni se je pogosto uvrstil v top 10, februarja 2011 pa je bil korak daleč od medalje in postal 4. mesto na posamezni dirki v italijanskem Ridnaunu. v letu 2014 je bil športnik uspešen na olimpijskih igrah v Sočiju, pred začetkom sezone pa se je zaposlil za evropsko prvenstvo.

"Zlata Evropa"

Continentalsko prvenstvo je potekalo na češkem Nove-Placeu, biatleta Andreja Rastorgueva, ki pred tem ni poznala okusa uspeha na svetovni ravni, je uspela osvojiti dve osebni nagradi. V posamični tekmi, ki je postal prvi v tekmovalnem programu, je latvijski sposoben premagati nemška biatlonka Benedikt delež le 0,3 sekunde, vendar je bilo dovolj, da bi osvojil zlato medaljo. V naslednji dirki, v sprintu, je Rastorguev zagotovil svoj uspeh, z dvema pomanjkljivostim, ki so tretjim mestom delili z avstrijskim Komatsomom, ki je ustrelil čisto. Poskušal je vzeti drugo medaljo, Andrew se je odločil, da ga ne bo vzel in ohranil moč pred glavnim zagonom.

Andrey Rastorguev

Na olimpijskih igrah v Sočiju, 26-letni športnik, preveč, sem bil sposoben sam dokazati - na koncu sprintu in masa začeti Lett je bil v top 20, in opravljanje je možnost, da svoje mesto v top deset, končal na končnem 9. mestu. Kljub pomanjkanju medalj je bil rezultat zelo dober za Rastorgueva. Zdaj latvijski biatlonski 28, in po koncu olimpijskih iger ni mogel vzeti več kot eno medaljo na svetovnem prvenstvu, vendar pogosto njegov nastop športnik je dal upanje, da navijačem, samozavestni spopadi za pridobivanje v prvih pet.