OqPoWah.com

Koliko obdobij v hokeju na ledu

Ta igra ima na obeh straneh milijone oboževalcev Atlantski ocean. Po priljubljenosti je le še nogomet. Pravila in predpisi za to končno so se oblikovali sredi dvajsetega stoletja. Zlasti je lahko dal kratko odgovor na vprašanje, koliko obdobij v hokejih. Obstajajo trije. Toda obstajajo številne pomembne podrobnosti.koliko hokejskih obdobij

Iz zgodovine hokeja

Pogosto sprejeto rojstni kraj hokeja se šteje za Kanado. Nihče ne bo izpodbijal svoje primarnosti, vendar je treba opozoriti, da na nekaterih srednjeveških Nizozemskih zimske pokrajine Igra, ki smo jo vsi ljubili toliko, je upodobljena. Če ga zamenjate z ničemer, je nemogoče. Seveda, v teh starodavnih časih nihče ni spraševal, koliko časa v hokejih. Najverjetneje se igra, dokler vam ni dolgčas. Toda do začetka dvajsetega stoletja je ta ljudska igra doživela zapleten razvoj in vsako leto vse bolj pridobivala značilnosti poklicnih športov. Brez upoštevanja splošnih pravil za igro je postalo nemogoče živeti več. Morali smo razviti skupna pravila in med drugim določiti, koliko obdobij v hokeju je dovolj za določitev zmagovalca. Postopoma smo se strinjali s sliko 3.koliko hokejskih obdobij

Koliko hokejskih obdobij je trenutno

Sedanji predpisi za hokejsko tekmo imajo enaka tri obdobja. Toda problem je, da pogosto ne zadostujejo za določitev zmagovalca. In če se tretje obdobje glavnega časa hokejske tekme zaključi z žrebom, sodniki določijo dodaten čas. V nasprotnem primeru se imenuje "nadurno delo". V rednem prvenstvu Continental Hokejske lige v skladu s predpisi ne more biti žrebanja. V primeru, da nadure ne razkrije zmagovalca, ekipe izmenjujejo proste metke in streljaje. Pred zmago ene ekipe. Da bi razumeli to igro, je pomembno tudi, kako dolgo traja obdobje v hokejih. Njeno trajanje je 20 minut "čistega" časa. To pomeni, da ko se igra iz nekega razloga ustavi in ​​se zgodi v zadostnem času, se štoparica, ki meri čas predvajanja, hkrati ustavi. Odmor za počitek med obdobji je 15 minut.kako dolgo je obdobje v hokeju

Doigravanje

Toda najbolj zanimivo se zgodi v zadnjem delu prvenstva, drugače znano kot "pleše". Na tej stopnji se igra poslabša in postane zelo dinamična. Rezultat tega je pogosto popolnoma nepredvidljiv. Ob koncu tekme ni strelov. V končnih igrah vprašanje postane nepomembno: "Koliko obdobij v hokej?" Če tri glavne časovne točke ne razkrijejo zmagovalca, potem njihovo število postane neomejeno. Igra se nadaljuje do prvega pralnega stroja. In v nekaterih primerih, zelo dolgo traja. Največja tekma v zgodovini Continental Hockey League je bila med ekipama Severstala in Lokomotiva 25. februarja 2013. Končal je 119. minutno zmago Severstala z rezultatom 3: 2. In seveda lahko pričakujemo, da ta zapis ne bo trajal dolgo.