OqPoWah.com

O tem, kako dolgo traja hokejska tekma

Ureditev hokejske tekme ima svoje lastnosti. Nastali so postopoma, saj je več kot dvesto let zgodovine te igre priljubljena v mnogih državah sveta.

Od hokejska zgodovina na ledu

Kljub dejstvu, da v delih evropske srednjeveške grafike in slikarstva obstaja več slik, na katerih ljudje igrajo v dobro znani igri, rojstni kraj hokeja se šteje za Kanado. Vprašanje, kako dolgo traja hokejska tekma, malo ljudi, ki se zaskrbijo ob zori rojstva tega športa. Ljudje so igrali hokej za svoj užitek in dokler jim ni dolgčas. Toda zgodovinski viri so nam povedali datum prvega hokejskega tekmovanja, ki je potekal 3. marca 1875 na drsališču "Victoria" v Montrealu. In z začetkom uradnih tekmovanj je začelo, kako dolgo traja hokejska tekma. Prvi sklop pravil igre hokeja, ki nam je prišel, je bil ustanovljen, sprejet in natisnjen leta 1886. V prihodnosti je hokejska igra hitro postala priljubljena in v celotnem dvajsetem stoletju se je širila severna polobla. Tradicionalno v hokej sta bili dve šoli - kanadski in evropski. In tekmovanje med njimi je prispevalo k razvoju tega športa. Hokejski turnir je postal ena od glavnih točk programa zimskih olimpijskih iger.kako dolgo je hokejska igra

Trajanje hokejske tekme

Medtem ureditev hokejskega duela ni bila univerzalna za različne države in deli sveta. V Evropi in Ameriki v začetku stoletja se je izrazito razlikovala. Trajanje hokejske tekme je bilo enostavno ugotoviti, ali je igra dovolila rezultat žrebanja. V tem primeru je bila igra sestavljena iz treh časovnih obdobij, ki so trajale dvajset minut, z dvema petnajstnajstimi minutnimi odmori med njimi. Upošteval se je samo čist čas igranja, štoparica je štetje časa in se ustavila, ko je sodnik zaradi nekega razloga ustavil igro.koliko minut se hokej ujema z zadnjim

Igra za zmago

Toda ta praksa ni bila sprejemljiva za velike turnirje z velikim številom sodelujočih ekip. Negativni rezultati tekem bi privedli do podaljšanja tekmovanja do neskončnosti. Poleg tega je igra začela izgubljati svojo ostrino in dinamiko. Zato je praksa hokejskih tekmov po vsem svetu postopoma prišla v potrebo po igranju za določen rezultat, saj je razkril zmagovalca na tekmi. Vlečeni rezultat je prenehal organizirati gledalce in udeležence tekmovanj. V skladu s tem je odgovor na vprašanje, kako dolgo traja hokejska igra, izgubila svojo edinstvenost. Tekma se je nadaljevala, dokler ni bil ugotovljen zmagovalec. Na podlagi predpisov so bila vsa tri obdobja dvajset minut. Ampak, če so se končali z žrebom, so ekipi dobili več časa. Dodatno obdobje se imenuje nadure. Trajanje je deset minut. Igra pred prvo prho. Da bi izostrili igro, lahko na polju na vsaki strani šteje štiri igralce namesto pet. To daje dinamičnost igre in spremeni vzpostavljene taktične konstrukte. V skladu s predpisi Continental Hockey League, če dodatni čas ni razkril zmagovalca, potem ekipe še naprej pojasnjujejo razmerje z metanjem prostih metov - metke. Prvih treh iz vsake ekipe, nato pa do zmage. In v tem primeru je le končni pač odvisen od tega, kako dolgo traja hokejska tekma. Zgledi so videti impresivno, vendar so še vedno v odločnih igrah sprejeti brez njih.trajanje hokejske tekme

Tekmovalni turnirji

Še posebej ostra in izrazna igra je pridobljena v zaključni fazi prvenstva Continental Hockey League. Ta igra je "na leti", izguba ekipa je izločena iz sodelovanja na nadaljnjih tekmovanjih. Zato je odgovor na vprašanje, koliko časa hokejska igra traja v končnici, popolnoma nepredvidljiva. Položaj je precej zapleten zaradi dejstva, da v tem delu turnirskih predpisov izključuje izvajanje prostih metov. Če dodatni čas ne razkrije zmagovalca, se po prekinitvi imenuje še dodaten čas. Njihovo število ni omejeno. Igra se bo nadaljevala do zmage. Cena enega zapuščenega pakla v zadnjem delu vsake tekme je lahko zelo visoka. Igra pogosto dobi viskozen značaj in je odložena zaradi strahu pred igralci, ki napaka in dajejo sovražniku možnost, da odločilno met. Zato so tekme v playoffu tako naporne tako za igralce kot za navijače.kako dolgo traja hokej

Zapiši KHL

Najdaljša tekma hokeja v zgodovini Continental Hockey League je potekala 21. marca 2014 v Pragi v četrtfinalu tekmah končnic. Igra med ekipama "Lion" in "Donbass" se je končala v zmagi "Donbass" na 127. minuti. Tekma se je končala v sedmem obdobju z rezultatom 3: 4. To je v tem trenutku končni odgovor na vprašanje, koliko minut hokejsko tekmo traja. Nobenega dvoma ni, da bo ta zapis nujno presegel. Toda, če se to zgodi - lahko samo uganeš.