OqPoWah.com

Vladimir Khinchegashvili, freestyle wrestling: sodelovanje na olimpijskih igrah

Danes je eden najbolj priljubljenih gruzijskih športnikov Vladimir Khinchegashvili. Freestyle wrestling

mu prinesel spoštovanje in priznanje v skupnosti rokoborbe. Na olimpijskih igrah leta 2012 je gruzijski športnik osvojil srebrno medaljo, ki je govoril v kategoriji do 55 kilogramov. In že na naslednjih igrah sem zmagal.

Biografija športnika

Vladimir Khinchegashvili brezskrbni rokomet

Leta 1991 se je rodil Vladimir Khinchegashvili. Rojstvo v prostem slogu je postalo njegova strast kot otrok. Ta šport je začel v svojem domačem kraju Gori. Trenutno je član lokalnega športnega kluba "Dynamo". Odrasel je v majhni naselji, skoraj sto kilometrov od glavnega mesta - Tbilisija. V vzhodnem delu Gruzije.

Strast in ljubezen do tega športa se je pridružil svojemu očetu, ki se je ukvarjal tudi z brezskrbno rvanjem. In na dovolj visoki ravni. Zlasti je postal zmagovalec mladinskih prvenstev sveta in Evrope.

Vladimir se je v otroštvu odločil, da bo sledil po svojih stopinjah. Zato, dolgo, da trpijo zaradi izbire športnega oddelka ni bilo treba. Med njegovimi prvimi trenerji so bili oče Arkady in Nugzar Shireli.

Prvi uspehi na domačem prizorišču niso morali dolgo čakati, kmalu pa so jim sledile zmage na mednarodni ravni. Leta 2011 je osvojil srebrno medaljo na evropskem prvenstvu Vladimiru Khinchegashvili. Freestyle wrestling mu je prislužil nagrado v nemškem mestu Dortmund. Med turnirjem je bil gruzijski športnik močnejši od nasprotnikov. Lahko bi ustavil samo ruskega Jamal Otarsultanov v odločilnem tekmo.

V družini je bil Vladimir najstarejši otrok, ima tudi sestro, s katero stalno vzdržuje odnose.

Olimpijske igre v Londonu

Olimpijske igre 2016 free-style wrestling Vladimir Khinchegashvili

Leta 2012 je hrvaški Vladimir Khinchegashvili prvič odšel na olimpijske igre. Gruzijski športnik je prispel na turnir v Londonu. Gruzija je na olimpijskih igrah predstavila zelo učinkovito ekipo v boju, ki je sčasoma osvojila 6 medalj. Res ni bilo nobenega zlata med njimi. Vladimir Khinchegashvili ni bil izjema. Freestyle wrestling na tekmovanjih je bil predstavljen v 7 kategorijah teže. Khinchegashvili je nastopil v najlažji kategoriji med športniki, ki niso težji od 55 kilogramov.

Na turnirju je bil izbran z evropsko kvalifikacijo skupaj s Turkom Ahmetom Pekerjem. V Londonu so Gruzije prvič prevladovale nad egipčanskim Ibrahim Farahom, nato pa nad bolgarsko Radoslavom Velikovo in indijcem Amitom Kumarjem. V polfinalni tekmi je nasprotoval ugledni japonski rokobornik Sinichi Yumoto, ki ga je zmagal Khinchegashvili.

V boju za zlato medaljo se je Gruzijan srečal z ruskim Jamalom Otarsultanovom, ki je že takrat zmagal na treh evropskih prvenstvih. Dvoboj se je končal v korist Ruska. Njegov prvi Olimpijska medalja zmagal Vladimir Khinchegashvili. Borba mu je prinesla slavo po vsej državi.

V splošnem položaju na olimpijskih igrah so prvi Rusi osvojili 11 medalj, od tega 4 zlate medalje. Gruzija je postala deveta s tremi srebrnimi in tremi bronastimi nagradami.

Prehod v drugo težo

Vladimir Wrestling Khinchegashvili

Leta 2013 se je Khinchegashvili začel ukvarjati v novi kategoriji teže - do 60 kilogramov. Evropsko prvenstvo v tej sezoni je potekalo v svoji domovini - v Tbilisiju.

Omeniti velja, da je bil v kategoriji do 55 kilogramov zmagovalec njegov sostorilec Georgy Edisherashvili. Junak našega članka je dosegel polfinale, kjer se je srečal z ruskim Opan Satom, trikratnim evropskim prvakom. Gruzijci so izgubili in bili zadovoljni bronasta medalja.

Šampion Evrope

Leta 2014 se je Vladimir Khinchegashvili začel izvajati v novem utežnem razredu. Pravila federacije rokoborba so bila spremenjena in športnik je bil med tekmovalci, ki niso težji od 57 kilogramov.

Evropsko prvenstvo v skladu z novimi pravili je potekalo v Vantau na Finskem. Na splošno je gruzijska ekipa ocenila ta turnir zase kot neuspešna. Samo dva člana reprezentance sta se povzpeli na pokal. Konstantin Khabalashvili je bil tretji v kategoriji do 65 kilogramov, vendar je prvič v svoji karieri Kinchegashvili postal zmagovalec evropskega prvenstva.

V odločni bitki je bil močnejši od roparja iz Monaka Gennadyja Tulbya, rojstva iz Moldavije.

Srebrna v Taškentu

Vladimir Khinchegashvili Ossetian

Vladimir Khinchegashvili naj bi na svetovnem prvenstvu potrdil svoj razred. Ossetian (Vladimir ima osetske korenine) je prišel na turnir med najmočnejšimi borci na planetu v Taškentu, prestolnici Uzbekistana.

Turnir je postal zmagoslavje ruske ekipe, ki je osvojila zmagovalno zmagovalno zmagovalno zmagovalno ekipo s 15 medaljami, od katerih je bilo med 6 zlatimi medaljami. V kovancu gruzijske reprezentance je bila samo ena nagrada. Hinchegashvili je zmagal.

V kategoriji teže do 57 kilogramov je v finalu izgubil samo predstavnika Koreje Demokratične ljudske republike Yang Gen Ily, bronastega medaljo na olimpijskih igrah v Londonu.

Triumph v Las Vegasu

Vladimir Khinchegashvili olimpijadaNova stran v svoji športni karieri, Khinchegashvili je odprla leta 2015, ko je šel na svetovni pokal v ameriškem Las Vegasu. Na turnirju je prišel na mesto enega izmed priljubljenih prvenstva, s katerim je bilo treba upoštevati vsakega nasprotnika.

Tokrat je turnir igral 24 sklopov nagrad. In obstajala je stroga omejitev - v vsaki kategoriji teže iz ene države bi lahko bil zastopan samo en udeleženec.

V splošni klasifikaciji se je borilo razpletlo med Rusi in Američani, ki so sčasoma osvojili 4 zlate medalje. Vendar pa je ruska reprezentanca prejela več nagrad (14 proti 7), zato je dobila prvo mesto v ekipi. Glede na število nagrad, so tudi Ukrajinci dosegli - imata 9 medalj. Skupaj so se na stopničke dvignile predstavniki 29 držav.

Gruzijci so osvojili samo eno zlato. Vladimir Khinchegashvili ga je v zakladnico svoje ekipe prinesel. Izvedel je v kategoriji do 57 kilogramov. V polufinalnem boju v težkem boju je uspel premagati Mongolski Erdenebatan Bekhbayar.

Zlato Hinchegashvili je igral z iranskim Hasanom Rahimijem. Gruzijski rvač prvič osvojil svetovno prvenstvo.

Superiornost v Rigi

Vladimir Khinchegashvili final

Na predvečer rednega Poletne olimpijske igre, Najpomembnejše v letu 2016 je bilo evropsko prvenstvo v rokoborbi. Bila je v glavnem mestu Latvije - Riga. Državna ekipa Gruzije je pokazala odličen rezultat. Na ekipi v brezplačnem rvanju na točke so gruzinci prevzeli prvo mesto, saj so obvozili celo ruske športnike.

Samo v lestvici za medaljo je drugo mesto zasedla Gruzija. Na evropskem prvenstvu imajo 9 medalj, od tega 3 zlata, 2 srebrna in 4 bronasta. Ruska ekipa je osvojila 12 nagrad, od tega 7 zlatih, eno srebrno in štirih bronastih.

V kategoriji teže do 61 kg Govoril je Vladimir Khinchegashvili. Finale mu je bilo težko, nasprotovalo mu je beloruski Georgi Kaliev. Po prepričljivi zmagi v polfinalu nad romunskim Ivanom Vodom, je gruzijski z resnim uporom dosegel odločilno tekmo. Z odločitvijo sodnikov je bilo mogoče zmagati.

Torej je bil v svoji pujski banki druga zlata medaljo na svetovnem prvenstvu.

Olimpijske igre v Riu

Avgusta 2016 je Khinchegashvili v športni biografiji odšel na druge olimpijske igre. V boju so potekali 18 sklopov nagrad, za katere je v bitko vstopilo skoraj 350 atletov z vsega sveta.

Odlična priložnost za potrditev superiornosti v svoji težki kategoriji so postale te olimpijske igre - 2016. Ročevanje v prostem slogu, Vladimir Khinchegashvili za mnoge so bili že sinonimni koncepti. Po neuspehu pred 4 leti se je gruzijski športnik hotel maščeval.

Kljub dejstvu, da se je pred turnirjem imenoval najljubša številka 1, se je pripravil temeljito za vsak boj. Najverjetnejši nasprotniki so bili Azeri Haji Aliyev, dvakratni svetovni prvak, iranski Hasan Rahimi, mongolski Erdenebatan Bekhbayar in severnokorejski Yang Gen Il. Z njimi so se vsi Khinchegashvili srečali na različnih stopnjah svoje kariere - in zmagali in izgubili.

Prav tako je bilo nemogoče popustiti temne konje prvenstva. Ruski Victor Lebedev, dvakratni svetovni prvak, kubanski Jovlis Bonnet in sedanji evropski prvak Vladimir Dubov.

Pot do zmage

rokobornik Vladimir Khinchegashvili

Pot do finala ni bilo lahko, vendar ga je Vladimir Hinchegashvili prevzel. Olimpijske igre so še enkrat dokazale, da tukaj ni nobenih mimoidočih bojev.

V polfinalu je gruzijski borec prevzel Alijev. Toda v finalu mu je nasprotoval športnik, ki ga nihče ni vzel resno pred začetkom turnirja. Ray Ray Higuchi.

Khinchegashvili je osvojil točke. Zdaj v razredu olimpijskih prvakov se pripravlja na naslednji začetek.