OqPoWah.com

Anzor Boltukaev: nelagodna kariera čečenskega freestyle rvača

A. Boltukaev velja za enega najmočnejših borcev v kategoriji do 97 kg. Na njegovem računu je bronasta svetovna prvenstva, zmaga na evropskem prvenstvu. Namakanje je težko tekmovati z najmočnejših borcev v kategoriji težkih teže, ni mogel pogosto govorijo na velikih tekmovanjih, vendar je v letu 2016 uspelo priti do finala z olimpijskih iger v Riu, kjer se je izgubila v zgodnjih fazah.

Začetek zategovanja

Anzor Adamovič Boltukaev se je rodil leta 1986 v mestu Grozni. Otroštvo dečka je sovpadlo s težavnim obdobjem v življenju Čečenske republike, v pogojih vojaških operacij pa ni bilo odvisno od športa.Boltukaev Anzor Vendar pa je, tako kot vsi severnokavkaški fantje, oboževal boj in preživel ure v telovadnici.

Anzor Boltukaev se nanaša na tovrstne športnike, ki pozno odkrivajo svoje nadarjenosti. Na juniorskih svetovnih prvenstvih leta 2006 je dvajsetletni športnik zasedel le šesto mesto in se mnogim strokovnjakom zdel nepremagljiv. Vendar pa je nekaj let čehanski rvač opravil kakovosten preskok v svojem razvoju in uspel je jemati bronasta medalja na Ruskem prvenstvu 2008.

Potem je resnica sledila recesiji rezultatov. Na prestižnem turnirju "Pokal Ramzan Kadyrov" si lahko zapomniš samo stalni zadetek. Moram reči, da je bila natečaja v težini do 97 kg v ruski nacionalni rvovni ekipi še posebej akutna. Športnika Strašni je bila prisiljena tekmovati z olimpijskega prvaka v Atenah Khadzhimurat Gatsalovym, močan borec Abdusalamov Gadisovym. V senci teh velikih fantov je bilo težko prepoznati.

Vrni se

Anzor Boltukaev se je živahno spomnil samo sebe leta 2013. Naredil je odlično obliko, nastopal je nenadoma in opravil sprejem po sprejemu. freestylePosebno odgovoren turnir je bil ruski prvenstvo leta 2013, saj so rezultati tekmovanja določili sestavo reprezentance za potovanje na svetovno prvenstvo.

Priljubljeni so bili brezpogojni vodje - Khadzhimurat Gatsalov in Abdusalam Gadisov, Vendar pa je Anzor izšel iz sence legendarnih športnikov in brez najmanjšega spoštovanja do oblasti, ki se je samozavestno pogovarjal z obema na poti v zlato.

Postati prvak države, je čečenski borilec dobil pravico do sodelovanja na svetovnem prvenstvu na Madžarskem. Tukaj ga je ujela neprijetna travma. Anzor je raztegnil prepone in ni mogel delovati v isti vrsti kot v ruskem prvenstvu. Kljub temu ni odšel iz Budimpešte brez medalje, postal bronasti medalist na svetovnem prvenstvu.

Druga kampanja za naslove

Skoraj dve leti Anzor Boltukaev se je vrnil po neprijetni poškodbi in ni mogel pokazati vrednih rezultatov. Vendar pa je leta 2016 lahko spomnil strokovnjake in oboževalce o njegovem obstoju.

Na Grand Prixu imena Ivan Yarygin Usoda mu je odpeljal najbolj fenomenalno borci: moral pritrdite z Američani Jack Warner in Kyle Snyder, ki je v lasti olimpijske in svetovne naslove. Ampak čehanski rokobornik je deloval z navdihom, je bil agresiven in prevladoval na preprogi, premagal tako močne tekmece.

Po tem je leta 2016 odšel na evropsko prvenstvo v status enega od glavnih favoritov. Boltukaev Anzor AdamovičGlavni tekmovalci so bili olimpijski prvak Sharip Sharipov, nagrajenec londonskih iger Valery Andrejtsev, gruzijski Elizbar Odikadze.

Potem ko je dosegel finale, Anzor Anzor Boltukayev je srečal z Valery Andreytseva, ki je sposobna premagati v enaki in grenkega boja, ki je postala prva evropska prvakinja.

Za njega je bilo še posebej pomembno nacionalno prvenstvo tega leta, saj je zmagal le s tem turnirjem, športnik je dobil priložnost, da se odpravi na olimpijske igre. Zelo svetlo, ampak nestabilen borec deloval samozavestno, in v končni poraženega naslovom Khadzhimurat Gatsalova eno minuto, ki je moral njegov kredit olimpijsko zlato in pet zmag na svetovnih prvenstvih.

Prva olimpijska igra

Na olimpijskih igrah leta 2016 je Anzor Boltukaev uvrščen med priljubljene turnirja in je bil v odlični formi. Vendar pa je bila pripravljenost drugega močnega borec boljša. Že v fazi 1/8 finala se je čečenski borilec srečal z olimpijskim nagrajencem Valerijem Andreycevom. Anzor ga je že pretepel na prejšnjih turnirjih, toda zvečer je bil ukrajinski atleta močnejši in Rusi so izločili iz tekmovanja.

Zadnji večji turnir danes za Boltukaev je bilo Evropsko prvenstvo leta 2017 v Srbiji. Odšel je na turnir ne v najboljši obliki, vendar je zaradi narave in izkušenj uspel doseči finale. Čechenski rvačTu so ga pričakovali nove težave - prelom v meniskusu. Boj z resno poškodbo kolena je precej težko, vendar je pogumno poskušal delovati do konca in izničil celotno bitko, ki je dal pot proti turškemu Rizeju Yildirimu.