OqPoWah.com

Roman Vlasov: grško-rimska rokoborba

Dvakratni olimpijski prvak v grško-rimskem rvanjeh Vlasov je eden izmed najbolj znanih ruskih predstavnikov tega športa. Na drugih večjih mednarodnih tekmovanjih je osvojil številne nagrade. Dvakrat sem osvojil svetovno in evropsko prvenstvo. Je spoštovan mojster športa Ruske federacije.

Fighterjeva biografija

Predstavnik grško-rimske rokoborbe Vlasov Roman Andreevič se je rodil leta 1990. Rojen je bil v Novosibirsku.

V otroštvu je začel igrati šport s svojim bratom Artomom, ki je prav tako dosegel določene uspehe. Postal je mojster športa v isti disciplini, dvakrat zmagal na mladinskih prvenstvih v Rusiji.

Olimpijski prvak

Mati junaka našega članka Tatyana Leonidovna je delovala kot učiteljica zgodovine v gimnaziji, v kateri je sam študiral do sedmega razreda. Po tem se je preselil v šolo št. 52 v Novosibirsku. Od takrat je bilo več priložnosti za usposabljanje in šport.

V letu 1997 ga je starejši brat pripeljal do grško-rimske rokoborbe. Skupaj sta začela skupaj študirati na športni šoli Počasnega trenerja Sovjetske zveze Viktorja Kuznetsova. Prvi, ki je sodeloval z Vlasovom, je bil Vâčeslav Rodenko.

Leta 2002 se je preselil v samega ustanovitelja šole Kuznetsov, ko se je z briljantnimi športnimi rezultati začel izkazovati proti svojim vrstnikom.

Vlasovovi trenerji so vedno trdili, da je na preprogi pokazal svoj nepremagljiv značaj, vedno je vedel, kako se srečati ob pravem času, resno prilagajati vsakemu boju. In to je od nekdaj značilnost športa.

Vlasov je prejel visoko šolstvo. Diplomiral je na agrarni univerzi v Novosibirsku. Diplomo je prejel v specializaciji "sodna praksa". Trenutno služi v Rosgvardiji kot višji poročnik.

Prva olimpijska igra

Roman Vlasov, boj

Leta 2012 sem na prvem mestu Olimpijske igre Roman Vlasov. Gresko-rimsko rvanje je postalo njegov glavni šport, v katerem se je nameraval dokazati na najboljši strani.

V Londonu je Roman prišel v rusko reprezentanco. Nastal je v kategoriji do 74 kilogramov. Lani je zmagal na bronastem evropskem prvenstvu v Srbiji in osvojil svetovno prvenstvo v turškem Istanbulu. Zato je turnir prišel na mesto enega izmed priljubljenih. Potem ko je samozavestno prestopil prve etape, se je v finalni tekmi srečal z armenskim Arsenom Dzhulfalakyanom, ki je že osvojil medalje na svetovnem in evropskem prvenstvu v grško-rimskem rvanjeju. Na olimpijskih igrah je Vlasov močnejši, zmagovalec zlata.

Olimpijske igre v Riu

Vlasovova grško-rimska rokoborba

S svojo drugo olimpijado je Roman postal dvomesten svetovni in evropski prvak. Tokrat sem igral v kategoriji do 75 kilogramov v grško rimsko rvanje. Vlasov je bil vodja svetovnega ratinga in se je štel za brezpogojnega favorita.

Med kandidatkami za naslov je bil visoko citiran Kazahstan Doszhan Kartikov, sedanji prvak Azije. Vendar ga je Vlasov uspel premagati v zgodnji fazi turnirja.

V končnem boju se je soočil še en obetaven borec - Dane Mark Madsen. Večkrat je osvojil medalje, vendar ni zmagal na velikih tekmovanjih. To se ni zgodilo na olimpijskih igrah v Braziliji. V grško-rimski rati je Vlasov osvojil zlato že drugič.