OqPoWah.com

Najboljši avtodrome v Rusiji

Človeštvo nikoli ni sedelo na mestu samem. Ko je dolg prehod migetal, kolo je izumil, se pojavila prva vozila. Ko so bili naveličani živeti na eni celini, so se ljudje naučili graditi čolne in plavati čez ocean.

Ko se je zdelo malo pešcev in vodnih poti, je človeštvo začelo graditi letala. Kot kaže zgodovina zemlja, jih je vedno privlačila hitrost, neznan in duh rivalstva. Nihče zdaj ni presenečen, da takoj prvi avtomobili na ulicah mest so takoj organizirali dirke.

Zgodovina dirkanja

Avtodomi v Rusiji so postali ena od povezav v dolgi verigi dirkanja, od katerih je bila prva v Franciji leta 1894, čeprav je uradni datum rojstva motorsporta 1904

avtodrome iz Rusije

Zahvaljujoč prvim avto dirkalnikom so bencinski motorji zamenjali parne motorje, v teh dneh pa se je štel za smešno hitrost 45 km / h. Do leta 1950 je bila v avtomobilski industriji ločena veja, ko so znana podjetja skupaj s serijskimi avtomobili proizvajala dirkalne avtomobile.

Športni avtomobili iz leta v leto niso spremenili le njihovega videza, temveč tudi količino konjske moči pod pokrovom, širino in kakovostjo pnevmatik. "Zlati" čas je obdobje od leta 1950 do 1960, ko so bile skladbe manj opremljene kot danes, vozniki niso imeli varnostnega pasu, število nesreč na tekmovanjih pa je bilo rekordno.

V Rusiji je bil prvi avtomobil dirka je potekala leta 1900 na "cesti" St. Petersburg - Luga, in leta 1912 prvi športni avtomobil "Russo-Balt leta 2430", je 9. mesto v mednarodnih dirkah v Monte Carlu in dobil nagrado za to, da doseže brez napake severno od glavnega mesta do mesta dogodka.

Tudi v času sovjetske moči ta vrsta športa ni bila opuščena. To kaže na ljubezen do hitrosti pri ljudeh v krvi. Danes so dirkalne dirke v Rusiji zgrajene ob upoštevanju standardov dirk v Formuli 1.

Autodrome v Volokolamsk

Od časa prvih dirk je bilo oblikovanih ne samo tradicij nagrajevanja zmagovalcev, temveč tudi sistem izgradnje dirkalnih prog, med katerimi so:

• Ovalno - najpogostejše. Njihova dolžina je od 200 do 4000 m in več. Zanje so značilni asfalt ali skodle.
  • Kolesne tirnice so najtežje, saj imajo več strmih zavojev.
  • Pri prihajajočih brzinah so zgrajene kratke ravne črte 400 m.

Danes motorni dirke v Rusiji postajajo znani na mednarodni ravni. Proga, zgrajena blizu Volokolamsk, je dolga 4070 m in 15 obratov. Zasnovan je po znanem arhitektu Hermanu Tilkeju, zaradi katerega je polovica dirkalnih dirk na svetu. Varno ga je mogoče pripisati kategoriji "1T". Gradnja je potekala zahvaljujoč poslovnežu Teregulovu Rustemu, ki ga ne samo sponzorira, temveč je sam amaterski voznik.

najboljša avtodroma za ljudi v Rusiji

Skupaj zasebni vlagatelji so porabili za gradnjo Moskvi Raceway 4 milijonov dolarjev, vendar pa je nova proga lahko avto katere koli kategorije - od motorjev za tovornjake. Če naredite nekaj nadgradnje in gradijo na razdalji "roke dolžini" hotel za namestitev športnikov in navijačev, to pot lahko gosti "Grand Prix". To je prva dirka sledenje ruščine na tej ravni. Odpiranje proga je potekala julija 2012, po katerem je bil preskušen kolesarji "Renault" družba, nato pa opravili Superbike dogodek in celo svetovno prvenstvo avtomobilov dirke "Gran Turismo". Za tako "mlado" poti, je dober začetek v svoji karieri.

Za danes je to največji avtodrom. Rusija se verjetno ne bo ustavila pri tem.

Smolenski prstan

Pot blizu Smolensk je bila prvotno zgrajena za izvedbo domačih tekmovanj in usposabljanje kolesarjev. Prav tako jo je oblikoval Hermann Tilke. Dolžina Smolenskega prstana je 3357 m s 17 strmimi zavoji. Proga se nahaja 80 km od Smolensk v bližini mesta Dorogobuzh.

Odprt leta 2010 je bil prvi, ki je prejel akreditacijo in licenco v Mednarodni avtonomni federaciji. S tem častjo so počastili še drugi ruski avtodeli.

slike z avtodomov russia

Ta pot se odlikuje ne samo z visokokakovostnim načrtovanjem, ampak tudi z infrastrukturo. V bližini so hotel in hostel, ki gostijo goste med tekmovanjem. Čeprav je bil Smolenski prstan zgrajen za ruske tekmovalce, je že tri zaporedna leta del evropskega prvenstva. dirkanje na tovornjakih.

To še enkrat kaže, da so motorne dirke v Rusiji zgrajene po svetovnih standardih in v celoti skladne z njimi.

Avtodom blizu Nizhny Novgorod

Samo 22 km od mesta se nahaja NRing pot, ki jo je zasnoval arhitekt Mihail Gorbačov v sodelovanju z Design Bureau.

Posebnost tega avtodroma je prisotnost številnih konfiguracij. Torej, tukaj je:

• ovalna steza;
  • verzija za motociklistične dirke;
  • kartiranje;
  • trak v 805 m za tekmovanja na dirkalnih dirkah.

Ta dirkal je najboljši bend v državi za sprint dirke. Proga se uporablja za vse-ruske prvenstva in tekmovanja za ruski pokal v tekmah za motocikle. Tudi na njem tekmujejo udeleženci serije NLS za domače avtomobile.

avtodrome Ruske federacije

To je edina pot v Rusiji, kjer stojnice navijačev naredijo v zaprtih prostorih, minus pa je pomanjkanje škatel za avtomobile in stavba za upravljanje dirke. V načrtih lastnikov avtodroma, da to spremenijo, vendar za zdaj vsaka ekipa postavlja svoj šotor in pripravlja servisna področja.

Kazanski avtodom

Druga pot, ki jo je ustvarila nemška Tilke, lahko obiščete le 1 km od Kazana. Vse avtodrome v Rusiji (slika prikazuje), ki ga je oblikoval urad tega gospodarja, je enostavno posodobiti. Torej se je zgodilo s potjo KazanRing, vse 3476 m z 10 zavoji je bilo zasnovano za dirke.

Izvedene lastniki modernizacije v obliki gradnje polja, kompleks, ki se nahaja upravljanje dirke, upravne stavbe in VIP salonih, je to vezje prinesel na ravni najboljših skladb, po mnenju kolesarjev.

največja avtodrome Rusija

Avtodrome, zgrajene v nekdanji karieri, tako da razlika v višinskih ravneh ceste doseže do 30 m. Obstoječe vrste zavojev lahko pripeljejo do mednarodne ravni, če se bo modernizacija nadaljevala. Da bi to naredili, povečajte število škatel in opremite gradnjo jame.

Stojnice Kazanskega avtodroma so pobočja kamnoloma, od koder lahko vidiš celotno pot od katere koli točke. Ker se mesto nahaja v neposredni bližini mesta, lahko udeleženci in gosti tekmovanj ostanejo v lokalnih hotelih.

Avtodrome v bližini Sankt Peterburga

Malo verjetno je, da se ta pot lahko šteje za ustrezno kakovost, kot na dolžino 3073 metrov in 11 kotih, ne obstajajo zanimive razlike v višino, in stanje drenažni sistem je daleč od popolnega. Po vsakem dežju varnostni pas na dirkališču prekrito z vodo, ki ne izsuši za dolgo časa.

avtodrome v Rusiji

Večina te poti je primerna za lokalne avto dirke in dirke. Infrastruktura ni razvita, če pa so tekmovanja, športniki in gostje "shranijo" dejstvo, da je vezje 5 km od obvoznice do Sankt Peterburga.

Poleg dovolj dolgega starta, ta dirkalna proga nima tisto, kar bi lahko bilo zanimivo za vlagatelje in organizatorje dirke pri njegovi uporabi.

Moskovski prstan

FIA ne licencira vseh dirkalnih dirk v Rusiji. Na primer, pot "Moskva ring", prvotno opremljena na nekdanjem letališču v Mâčkovu, ni. Nahaja se 20 km od glavnega mesta, prvi prihodi pa so se začeli leta 2002, za katere je bil uporabljen del vzletno-pristajalnih stez.

Leta 2005 je bil krog preseljen na novo lokacijo, cesta je bila popolnoma prenovljena, upravne zgradbe, škatle so bile zgrajene in tribune so opremljene. Dolga je bila dolga 3275 m s 17 obratov. Investitor in lastnik tira je bila Shota Abhazava, ki jo je zasnoval Eldar Marchenko, ruski arhitekt.

"Moskovski prstan" sprejema samo državne reprezentance, tudi dirke, dirke in testne vožnje.

Autodrom na ledu

Za voznike, ki nimajo dovolj adrenalina in so naveličani vožnje po običajnih cestah, organizatorji ekstremnih dirk ponujajo obisk najboljših dirkalnih dirk na ledu v Rusiji.

Dejansko veliko sibirskih rezervoarjev poskuša organizirati podobne racije, vendar mestna uprava ne izdaja dovoljenj za takšne nevarne dogodke.

Med ledenimi letali, ki letno delujejo, je mogoče označiti avtocesto "Industrijska cona", opremljena v bližini Yekaterinburg. Organizatorji drsalskega drsanja z vsako novo sezono izboljšajo pot, kar postane bolj zanimivo, hitrejše in težje. O svoji domišljiji omejuje samo velikost tehničnega rezervoarja, na katerem dirke prehajajo.avtodrome v Rusiji

Druga redna ledna pot se nahaja na jezeru Baltym v bližini rekreacijske baze Lesnaya Skazka. Odprt je vsak dan od 11.00 do 23.00. Vodno območje jezera vam omogoča takojšnjo opremitev dveh polnih tirov, opremljenih z znaki, osvetljevalci in snežnimi ovirami.

"Forest Fairy Tale" pozdravlja vse goste, ki ponujajo počitek v baru, savno, paviljoni z žara in prijetne sobe.

Motorni klub

Autodrome FSO iz Rusije, ki se nahaja v bližini mesta Staraya Kupavna, je bila odprta leta 2008 z namenom organiziranja tako strokovnih tekmovanj kot športnih in zabavnih prireditev.

V klubu na dirkališču poučujejo vožnjo in organizirajo športne ekipe za popularizacijo motornih športov.