OqPoWah.com

Integrirano delo v srednji skupini: načrt za vodenje

Kdo med nami ni obiskal vrtca v daljni preteklosti? In ni presenetljivo, ker je otrok prilagojen družbi, komunikaciji z vrstniki in odraslimi, je njegova prihodnja uspešna prilagoditev v šolskem kolektivu v veliki meri odvisna. Zato, da bi postali uspešni, družabni, imeli logično miselnost

in biti sposoben samostojno najti rešitve v kateri koli težki situaciji, je otrok preprosto nujno, da se udeleži vrtca. Otroci, stari od 4 do 5 let, se običajno imenujejo predšolski otroci. V tej starosti jih starši vodijo v srednjo skupino DOW. Naloga učiteljev v tem obdobju je maksimiranje sposobnosti otrok, obogatitev zbranega znanja in priprava na šolsko življenje. Da bi to naredili, v vrtcih vodijo razrede, ki se imenujejo integrirani. O tem, kaj predstavljajo in kakšno vlogo igrajo pri intelektualnem razvoju otrok, se učimo iz tega članka.

Kaj je integrirana lekcija?

V preprostih besedah ​​je mogoče reči, da je integriran zaposlovanje (v srednji skupini, vključujočo) - ni nič drugega kot skupek metod, ki se uporabljajo za določanje učencem bistvo predmeta, oblikovanje njihove celostno sliko pojava ali procesa. Takšna dejavnost je tematska in vključuje več različnih dejavnosti. S pomočjo tega učnega procesa ne moti otrok, ampak jim daje zvišanega zanimanje za učenje in željo, da se naučijo nekaj novega in neznanega. Poleg tega je integrirani razred v srednji skupini kratek, otroci pa imajo dovolj časa za igranje in hojo na svežem zraku.

Kaj naj upoštevam pri načrtovanju integrirane lekcije?

Poučevanje predšolskih otrok je kompleksen proces, ki od učiteljev zahteva ne le ustrezno znanje, temveč tudi vnemo, potrpežljivost in velika prizadevanja. Pomembno je upoštevati dejstvo, da je pri načrtovanju vsakega integriranega poklica v srednji skupini treba upoštevati naslednje točke:

  1. Material mora biti dobavljen v stisnjeni obliki, kompakten in čist.
  2. Vsako lekarno je treba razmišljati do najmanjših podrobnosti in ustrezati kurikulumu.
  3. Na vseh stopnjah lekcij je treba gradivo integriranih predmetov, ki se poučujejo otrokom, medsebojno povezano in soodvisno.
  4. Izobraževalni material je treba predstaviti v obliki, ki je razumljiva otrokom.
  5. Integrirana poklica v srednji skupini bi morala biti informacijsko intenzivna, vendar stisnjena v smislu časovnih okvirov.
  6. Razredi je treba sistematično izvajati z ponovitvijo predhodno pretečenega materiala.

integrirani poklic v srednji skupini

Potreba po integriranem usposabljanju

Potreba po integriranih razredih v JŽI je posledica številnih razlogov, med katerimi so najpomembnejši:

  1. Svet okoli sebe je znan po otrocih v njihovi veliki raznolikosti.
  2. Integrirana poklica v srednji skupini prispeva k razvoju intelektualnega potenciala posameznega otroka, kar povzroča, da se zanima za učenje in spoznavanje.
  3. Znanstveno je bilo dokazano, da sistematično izvajanje integriranih študij pozitivno vpliva na razvoj komunikacijske sposobnosti učencev. Otroci se učijo pravilno izraziti svoje misli, jasno in jasno razlagajo svoje stališče.
  4. Integrirane poklice se odvijajo v nestandardni in zanimivi obliki, tako da otroci ne preobremenijo, so v dobrih duhih, z veseljem gredo v stik in vzdržujejo dialog.
  5. Vključevanje v izobraževanje je razloženo s potrebo sodobnega sveta za visoko usposobljene strokovnjake, katerih priprave se morajo začeti že v zgodnjih letih, torej iz vrtca.
  6. Ker integrirani razredi vključujejo več predmetov hkrati, imajo otroci več časa za igre, komunikacijo in ustvarjalno dejavnost.
  7. Otroci se sami izpolnjujejo, se izražajo in tako pridobijo vere v lastne moči in sposobnosti.

integrirano delo v srednji skupini

Primer lekcijskega načrta na temo "Zima"

Pred izvedbo integrirane lekcije v srednji skupini o "Zimski" učitelj pripravi podroben načrt. V zgoščeni obliki lahko izgleda tako:

1. Cilj je obogatiti znanje otrok o letnih časih in značilnostih naravnih pojavov.

2. Naloga je utrditi znanje otrok o spremembah v zimskem času, ki se zgodijo v naravi.

3. Predvideni izidi:

  • otroci vedo, kakšne naravne pojave se dogajajo pozimi;
  • brezskrbno določi zimo po svojih glavnih značilnostih;
  • lahko brez pomoči pripravi sliko na temo "Zima".

4. Metode: zgodba, dialog, vizualna pomoč, analiza, eksperimentiranje.

5. Priprava za razred: sprehod z otroki, medtem ko je njihova pozornost usmerjena na to, kako je snežilo, ko je leži na tleh, drevesa, hiše-učitelj ponuja otroci izdelavo snežaka ali igra snežne kepe in graditi podatke iz snega in ledu.

6. Tečaj:

I) Uvodni del - učitelj obleče kot zimski kostum, vstopi v skupino in pozdravlja otroke.

II) Glavno telo:




- učitelj z različnimi uganki ugotovi, da se otroci zavedajo pozimi;

- z vidno pomočjo učitelj nadgrajuje odgovore otrok;

- predlagamo, da se nove informacije določijo praktično (izvede se nekaj zanimivih poskusov);

- atletska pavza;

- izvajanje didaktična igra, med katerimi morajo otroci razkriti znake časa študija;

- otroci so vabljeni narišite risbo na temo "Zima".

III) Rezultat integrirane seje: učitelj hvala otrokom za svoj interes, postavlja nasvete in pohvale za pravilne odgovore.

integrirana lekcijo v srednji skupini na temo zime

Primer seje (integrirano) na temo "Pomlad"

Celovito lekcijo v srednji skupini o "pomladi" lahko načrtujete na naslednji način:

  1. Cilj določanja je še naprej seznaniti predšolske otroke s spremembami, ki se zgodijo v naravi zgodaj spomladi.
  2. Naloge - utrditi znanje otrok o pomladi.
  3. Uporabljene tehnike: pogovor, branje literature o ustrezni temi, opazovanje, analiza, primerjava, petje, risanje.
  4. Pripravljalna dela: sprehod na svežem zraku, v katerem učitelj vpraša otroke, naj bodo pozorne na spremembe v naravi koncu zime (sneg talil, ceste teče tokove, da je trava in prve rože, itd ...).
  5. Tečaj:
  • Riddles na temo "Pomlad".
  • Bere pesem o pomladi, po kateri učitelj vpraša otroke.
  • Vadba didaktične igre, v kateri naj otroci vključujejo domišljijo in prikazujejo, kako raste trava, cvetijo cvetovi, sonce sije bolj svetlo, dan raste in noč se zmanjšuje;
  • Fizični premor, prst igra.
  • Prenos igre "Uganite mladiča": učitelj pokliče žival in naloga otrok je, da pravilno pokliče svojo mladico.
  • Učenje pesmi o pomladi.

integrirana lekcija v srednji skupini na temo pomladi

Primer načrta povzetka lekcij na temo "Jesen"

Integrirano lekcijo v srednji skupini na temo "Jesen" lahko naredimo tako, da upoštevamo naslednji načrt:

  1. Cilj je utrditi znanje predšolskih otrok o padcu in naravnih pojavov v tej sezoni.
  2. Naloge: poučevanje otroka previdno obravnava naravo, da utrdi znanje otroka o padcu.
  3. Uporabljene metode: dialog, majhna gledališka predstava, ki vključuje otroke, branje pesmi in ugibanje uganke, vizualni material v obliki diaprojekcije.
  4. Priprava na lekcijo: organizacija ekskurzije v gozdu.
  5. Tečaj:
  • Učitelj se obleče v pomladni obleki, pozdravlja otroke in jih prosi, da ugibajo nekaj uganke na jesenskem temo.
  • Učitelj z izrazom bere 1-2 pesmi o padcu, po katerem otroke postavlja vprašanja.
  • Da bi bil integriran razred v srednji skupini na temo "Jesen" fascinanten, učitelj ponuja učencem, da sodelujejo v majhni gledališki predstavi. Da bi to naredil, jim daje maske različnih živali in jim pomaga, da se naučijo kratkega besedila iz 1-2 stavkov.
  • Učitelj prosi otroke, naj gredo na računalnik in jim pokažejo diaprojekcijo o jeseni in različnih jesenski pojavi.

integrirana lekcija v srednji skupini na temo jeseni

Primer z učnim načrtom matematike

Lahko vodite integrirano poklic v srednji skupini matematike pod imenom "Matematični trampolin". Takšno lekcijo ni težko načrtovati. Na primer:

  1. Cilj je poučiti otroka, da se pravilno identificira geometrijske oblike, in tudi razlikovati med jutranjo in dansko, zvečer od noči.
  2. Naloga je utrditi otrokovo znanje o geometrijskih številkah.
  3. Metode: dialog, zgodba, opazovanje, primerjava, vizualni material.
  4. Priprava na razred: učitelj izbere za prihodnjih sej iz geometrijskih oblik svetle barve, postavi na mizo svinčniki, čopiči, gvaši, skicirke, delovni zvezki, stena lepilo plakat, ki prikazuje del dneva.
  5. Tečaj:
  • Tutor vstopi v sobo, pozdravlja otroke in jih vabi, da potujejo na lokomotivi. Na tem očarljivem potovanju mora učitelj biti dirigent, fantje pa potniki.
  • Predšolski otroci naj določijo mesta v avtomobilih v skladu s podatki, ki jih predlagajo (od 1 do 5).
  • Ko otroci vzamejo svoja mesta v "avtomobile", mentor svečano napove, da vlak zapušča.
  • Otroci se med seboj premikajo po sobi, dokler mentor ne napove.
  • Prvi postanek se imenuje "Balls". Učitelj prikazuje učencem prvo eno žogo, nato pa še nekaj. Kroglice morajo biti različnih barv in velikosti. Otroke vabimo, da poimenujete katero barvo, obliko in štetje njihove številke.
  • Druga postaja se imenuje »Del dneva«. Učitelj prosi učence, naj pristopijo k plakatu "Del dneva", ga skrbno pregledajo in sestavijo kratko zgodbo o njem. Po tem, ko se otroci soočijo s to nalogo, učitelj predlaga, da odprejo svoje delovne knjige in v njih pripravijo zvečer sprehod s starši.
  • Tretja postaja se imenuje "Geometrijske številke". Učitelj z otroki pride na mizo, na kateri se nahajajo različne geometrijske figure. Otroci se soočajo z nalogo, da izberejo pravega, kar bo učitelj imenoval. Nato sledi delu v zvezkih. Predšolski otroci naj vse geometrijske oblike, ki so se jih naučili, in jih okrasijo.
  • Četrti postanek se imenuje »Najljubša skupina«. Učitelj napoveduje, da se je potovanje končalo in hvalilo otroke za njihovo dobro vedenje in zanimanje, ki so ga pokazali.

integrirano delo v srednji skupini matematike

Primer načrta usposabljanja za FGT

Integrirano lekcijo v srednji skupini za FGT na temo »Vesela sprehod« lahko vodite po naslednjem načrtu:

  1. Cilj je seznaniti otroke z varnostnimi predpisi, ki jih je treba upoštevati na cesti.
  2. Naloga je oblikovati otrokovo spretnost varnega in kulturnega vedenja na ulici.
  3. Uporabljene metode: avtomobili igrač, semaforji, trakovi belega papirja (prehod pešcev).
  4. Priprava na lekcijo: izleti v mestu, ogled fotografij in tematskih ilustracij, dialog, branje kognitivnih zgodb.
  5. Tečaj:
  • Učitelj pride v skupino in pozdravlja otroke.
  • Učitelj vabi otroke, da se pogovarjajo in povedo, kako je vsak dan prišel v vrtec. Istočasno, da bi poenostavila nalogo za otroke, jih učitelj vpraša za vodilna vprašanja in prikazuje različne ilustracije.
  • Nato učitelj prikazuje predšolskim učencem semafor in razloži pomen vsake njene barve. Po tem so otroci vabljeni, da poslušajo zanimivo zgodbo, da bi bolje spoznali prejete informacije.
  • Sledi igra "Jaz sem pešec". Bistvo je, da otroci na svojih mizah gradijo resnično majhno mesto, v katerem so velike in majhne ulice, ceste, avtoceste, pešci in različne vrste prevoza. Otroci bi morali premikati pešce okoli "mesta", ne da bi kršili osnovna pravila varnosti.
  • Na koncu igre učitelj prosi učence, da osvetlijo in osvetli barvo, nato pa pojasnijo oznako vsake barve.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný